Krimi

Lisatud Reporter.ee video!

Ränk süüdistus vajus kohtus koost tõendite nappuse tõttu (9)

Arvo Uustalu, 20. november 2013 07:00
KONGI TAGASI: Kaziks võib vanglasse rahuliku südamega tagasi minna.Foto: ALDO LUUD
Varasemate ränkade kuritegude eest vangis istuv Guntars Kaziks võib rahuliku südamega trellide taha tagasi minna. Tartu maakohus mõistis ta temale esitatud vägistamis- ja tapmissüüdistuses õigeks.

Samal teemal

Prokurör tugines süüdistuse tõendamisel Kaziksi suhtes varem tehtud kohtuotsustele, tunnistajate kaudsetele ütlustele ja süüdistatava varasema kuritegeliku käitumise mustrile.

Kohtu hinnangul jäi Kaziksile esitatud süüdistus üldistavale tasemele ja kriminaalasja kuriteomustri kohta puudub tõendusmaterjal.

Ainus teadaolev fakt on see, et neiu, kes väidetavalt läks Elvasse lapsehoidjakohta otsima, on 2006. aasta 15. veebruarist peale kadunud. Tunnistaja ütlustega on tõendatud, et teda nähti 14. veebruaril 2006 Tartu bussijaamas, kuid ei ole teada isegi see, kas ta läks Elvasse sõitva bussi peale. Lõuna ringkonnaprokuratuuri kinnitusel aga piisas kaudsetest tõenditest: neiu olla jäänud kadunuks just siis, kui läks õhtusel ajal Tartust bussiga Kaziksiga kokku lepitud kohta, et tutvuda tolle olematu viieaastase lapsega, kes vajavat hoidjat.

Kaziksit süüdistas prokuratuur neiu vägistamises ja tapmises, kuigi 17aastase tüdruku surnukeha pole leitud.

Guntars Kaziksit on varem kriminaalkorras karistatud seitsmel korral, sealhulgas ka seksuaalkuritegude eest. Kohtuotsust saab vaidlustada seitsme päeva jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee