Eesti uudised

Kultuuriinimesed nõuavad Rein Langi tagasiastumist (57)

Delfi, 19. november 2013 22:43
SA Kultuurileht nõukogu esimees ja riigikogu liige Urmas Klaas Foto: Arno Saar
SA Kultuurileht nõukogu esimees Urmas Klaas rääkis täna ETV saates "Vabariigi kodanikud", et tema postkasti on juba jõudnud esimene kultuurirahva kiri, kus nõutakse kultuuriminister Rein Langi tagasiastumist kultuurilehes Sirp toimuva tõttu.

Saates osalenud kunstnik Peeter Laurits kommenteeris, et Lang võiks ka ise aru saada, et tema usalduskrediit on kadunud.

Lauritsa sõnul on kultuurirahva seisukohast järjekindlalt teerulliga üle sõidetud nagu see, mis on toimunud ja toimub edasi kunstiakadeemia ümber, Eesti filmi sihtasutuse ümberstruktureerimise, ERSO, muuseumide ühendamise kavade ning nüüd Sirbi ümberkorraldustega.

Kirjanike liidu esimees Karl-Martin Sinijärv leidis, et kui Lang kultuuriministrina ei pidanud oma esimestes kommentaarides Sirbis toimuvat enda asjaks, siis sel juhul võiks ta tõesti millegi muuga tegelda.

Laurits rääkis, et kui Robert Kurvitz oli käinud kahe nädala eest temalt nõu küsimas, kuidas Sirpi välja anda, jäi tal tollasest vestlusest mulje, et selles asjas on ammu kokku lepitud.

Refereeritud artikkel tervikuna on Delfis.

Samal teemal

27.11.2013
Lang: loomeliidud saavad Kultuurilehe nõukogus kaks kohta
21.11.2013
Langi saatus kaalul: kas astub tagasi või tuleb umbusaldamine?
21.11.2013
GALERII: Eesti kultuuritegelaste meele avaldus
20.11.2013
Andrus Kivirähk Rein Langist: moraalne puue on ohtlik, kui invaliid saab kedagi kuhugi määrata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee