Spordiblogi

Ott Järvela | Mõistus pähe ja jalgpalli MM ETV ekraanile! (29)

LISA KOMMENTAAR

kaido 22. november 2013 06:45
...leian mooduse, kuidas jalgpalli vaadata - nii kõrget hinda ülekannete eest ei tohi tasuda!
kas kapitalistliku ühiskonna palgatööline on paha ja halb 21. november 2013 12:59
uskumatu. milleks mõnitada maksumaksjaid
korner.. 21. november 2013 09:38
Eluaegse spordifännina olen vaadanud kunagi isegi Inglismaa maailmameistriks tulekut ja ka Pele mängud on veel meeles.Aga seda hullust mida Kaljuveer on ETV-s juba varemalt kuu aega jutti orgunninud ma õigeks ei pea.Ja pole see vutt eestlaste seas nii popp midagi.Eesti meistrisarja vaatab keskmiselt 200! inimest staadionil. Küll võiks aga näha poolfinaale ja finaalmatsi.
20. november 2013 10:15
Suur enamus siinsetest kommaritest ei saa vist aru, kui suur raha on 600 000 eurot. Viige end proportsioonidega kurssi.... see on väga jõhker raha. Loomulikult tahaksin ka mina seda vaadata, aga see maksab ikka liialt palju. Ja lõppude lõpuks ei jää see ju ühelgi suurel fännil ka nägemata, kes ikka vähegi tahab (ja vb ka selle eest raha välja käima nõus on) leiab probleemideta võimaluse ka MMi vaadata.
Eesti on siis ainus Euroopa riik, kes MMi ei näita 20. november 2013 09:39
tegelik probleem on vist selles, et Eesti tunnistati kõrgelt arenenud majandusega riigiks, kellele enam soodustust ei tehta
mula 20. november 2013 07:36
hunnik emotsionaalset mula. Ott ja teised jalgpallifännid see võib teile olla uskumatu aga maailma lõpp ei saabu sellega et jalka MM-i ETV-s ei näidata.
MM 20. november 2013 01:21
MM on olnud juba pikka aega TV ekraanil ja las olla edasi.See on üks tähtsamaid sündmusi spordi ajaloos.
Leo 19. november 2013 22:20
Rõõm tõdeda, et töölisklassi vahele on ka arukaid inimesi mahtunud.
Kindlasti on jalgapalli MM tähtis sündmus AGA see on kommerts! Rahvusringhäälin ei pea tooma seda meieni kui seal ei ole rahvuslikke huve.
OM - on rahvuslikud huvid.
Kirige või mitte, aga isegi suusatamises on meil veel mingidki rahvuslikud huvid.
Söögi alla ja söögi peale ei soovi jaögpalli vaadata ja selleks pole ka vajadust riigi raha kulutada.
Need inimesed võtku endale ks või Eurosport.
Pööbel muidugi mässaks. Ei saagi tasuta? Riik ei maksagi kõiki nende kulutusi kinni? Paha Ansip ja paha Ligi!

Geenius 19. november 2013 17:26
No kui ei näidata maailma suurimat spordisündmust, siis miks ei võiks ka Šotsi taliolümpiamänge kavast maha võtta. See on teada, et medaleid(v.a suur, kordan veel kord, suur üllataja kuskilt välja ei hüppa) Eesti sealt ei võida. Touri võiks näidata juhul, kui on lootus mõnel eestlasel TOP 10 koht saada, ehk taarakas ja Kangert terved ja tippvormis. Muidu ei saa väga sellega vabandada, et Eesti sportlased. Siis võiks ju ka näidata kõikide eestlaste võistlusi( Kangur, Anier, Lindpere, Hunt).
Mnjah 19. november 2013 15:34
Sellise summa kulutamine oleks jabur.
Ajad ei sobi, töö vajab tegemist ning ega neid huvilisi nüüd kah teab kui palju ei ole.
Jalgpall on meelelahutus, meelelahutus on kultuur, kuid kultuur ei ole ainult meelelahutus.
Jalgpall on sellise lihtsama ja vähenõudlikuma rahva jaoks. Päevad läbi käib prole tööl, teeb õhtuti pubis õlle ja istub nädalavahetusel jalgpallivõistlusel.
Lõpuks peetakse väike kakelung ning uus nädal võib jälle alata.
Selline on inglaste kirjeldus oma tüüpilisest jalgpallipublikust.
Martin 19. november 2013 15:22
See on elementaarne asi Eestis, et näidata MM-i.
ma 19. november 2013 15:03
Olen ise rohkem korvpallihuviline, aga jalgpalli suurturniire olen jälginud alates 1998. aastast. Päris nõme oleks mööda netti striime otsima hakata.
jalgpall on rohkem prolede meelelahutus 19. november 2013 14:16
ehk-siis kattub laias-laastus reformi-valijate profiiliga,kuna just madalaharidusega maarahvas moodustab kindlasti 130 000 noist 150 tuhandest. Ega nagu loogikat ongi raske leida miks Ansip ja Ligi oma oksa istumise all niimoodi saagivad ja veel viimase toetajas-killu kaotada riskivad kuigi kestvus-alade meestena nad isiklikult muidugi irvitavad igasugu pallisportide fanne ja arvavad noid napakad olevat mis siiski ei saa selgitada miks nad reaalpolitiki ei tee ja oma valimisresultaadi tuksikeeravad
Sass 19. november 2013 12:32
Mu arust on see puhtalt kommertsüritus ja peaks seega teleriekraanidele jõudma ka loogilistel majanduslikel alustel. Kui juttu on sellest 150 000 vaatajast, siis peaks sellest ka lähtuma kalkulatsioone tehes. Variante on 2 - mingi kaabeltelevisioon (Elion) kes võtaks näitamise eest raha selle 150 000 käest ja saaks oma 600 000 tagasi (iga inimene peaks maksma 4 eur kuus, mis on vähe) või siis erakanal kes müüks selle summa eest reklaami.
Hetkel tundub et mõlemad variandid on ebareaalsed - miks? Sest rahval pole sellist raha ja selles väärtuses huvi asja vastu. Jah, hea on tasuta vaadata kui samal ajal telekast midagi muud pole, siis ongi nagu ainuke asi mida vaadata, kuid arvestada tuleb et sellel ajal ei tee reklaamikampaaniaid ka firmad ja raha eest vaatamise võimaluse asendavad inimesed ruttu mingi muu tegevusega. Eriti kuna mängud on päevasel ajal, kui telekate ees vaatajaid pole, mis tähendab oluliselt madalamaid reitinguid kui see 150 000. Seega arusaadav miks kommertsalustel asi ei toimi.
Nüüd riigi raha eest? See on ainuke võimalik variant, kuid 600 000 tuleb panna proportsiooni teiste asjadega. Ilmselgelt leiaks riik sellele rahale paremat rakendust sotsiaalvaldkonnast või mujalt aga ka üldist spordile kulutatavat mahtu tuleb arvestada. Täna paneb riik sporti nii vähe raha, et see 600 000 on üks kõige suuremaid projekte. Jutt et igas riigis näidatakse on tore, kuid igas riigis toetab muud sporti ka rohkem ja lisaks jalka MM-le on ekraanik ka kõik oma riigi sportlaste osavõtul toimuvad suurvõistlused ja kohalikud võistlused.
Jalka MM pole mingi püha lehm, mis peaks kõigest muust eraldi vaadeldud olema. Selles et riigil raha pole oleme süüdi kõik meie, mitte "riik". Kui see on meie jaoks kõige tähtsam teema, siis paneme raha kokku ja vaatame mõnes erakanalis. Näiteks iga soovija paneb 10 eur ja peaksime leidma ainult 60 000 soovijat. Kes võtab korjanduse enda peale?
seda 19. november 2013 12:11
Ei maksa vutti vahtida, kui raha pole.Minge parem mängige siis näete.
hm 19. november 2013 12:07
ERR on maksumaksjate poolt kinni makstud kanal ja mitte kõik, kes seda kanalit finantseerivad, ei taha päevade viisi sporti vaadata.
Tegemist on puhtalt kommertsiga ning seetõttu peab ka erakanalile jääma.

Paul 19. november 2013 12:06
Jalgpalli MM on suurim kultuurisündmus maailmas. Vaadatavuselt ületab võimsalt ka suveolümpiamänge, taliolümpiast rääkimata.
Kuidas saab üldse kahelda, kas seda näidata on vaja või ei? Ilmselt on Allikmaa poolt tegu lihtsalt raha väljapressimisega, ükskõik kas valitsuselt või sponsoritelt.
PS. Oti Reformierakonna süüdistamine on muidugi lahtisest uksest sissemurdmine ja täiesti sisutu. Päris kõiges siin maailmas ka nemad süüdi ei ole. Päris imelik oleks, kui peaminister või rahandusminister peaksid otsustama, kas televiisorist MM-i näeb või mitte. Neil on ikka hoopis teised ülesanded.
TTV 19. november 2013 11:47
Huvitav, kui jalka MMi hakkas näitama TTV, kas see jõuaks ekraanile siis ka HDs? Kui nii, siis oleks kahe käega poolt, et jalkat näitaks TTV!!!
Jalka liidab masse. Mu naine ja ka lapsed vaatavad seda ja mul on oma teadmistega nende ees hea esineda!
Samas on nende suursündmustega alati nii, et räägitakse, et nii kallis ja pole raha, kuid tegelikkuses tuuakse asi ikkagi ekraanile.
Minugi pärast jätku sel aastal Tour de France näitamine ära. Hoiaks raha jalkale.
PS: Ja sponsorreklaamide näol peaks ikka kena kopikas nende ülekannetaga sisse tulema.
Aga võibolla on asi ka mängude toimumise ajas. Kui mäng hakkab näiteks kell 21.00 või 20.45, siis lööks see uppi püha lehma AK eetriaja. Võibolla seda ERR ei soovi...
vutimuna 19. november 2013 10:52
Allikmaa küsis lihtsalt raha juurde. 2014. aastal on seda hea siduda vuti MMiga.
kury 19. november 2013 10:43
Lollus, puht lollus, kui tahetakse meilt MM-i vaatamine ära võtta..
küünik 19. november 2013 10:34
Täistabamus 19. november 2013 10:31
Paljud näevad seda 600 tuhandet kui vaid ühte numbrit, aga ei suuda süveneda tausta mida selle eest saadakse ja kui palju potentsiaalselt kasu on võimalik selle investeerigu näol teenida.
Pets 19. november 2013 10:25
Täiesti nõus, väga hea Ott. Loodame ainult, et sind nüüd maha ei võeta - viimasel ajal on pöörased ajad.
AXIS 19. november 2013 10:06
Ott, nad võtavad su maha! Aga nali naljaks, õige jutt.

K. 19. november 2013 10:06
Kultuur fundamentaalselt ongi meelelahutus, ei midagi enamast. Süvadiibid kultuuriinimesed muidugi seda tunnistada ei tohi... Äri ja raha sealjuures on lihtsalt boonus.