Filipiinide Leyte provintsi inimesed korjavad kopteritelt alla heidetud toiduabipakke 18. novembril 2013.Foto: MARK RALSTON / AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 18. november 2013 12:38
Ajaloo suurimaid taifuune Haiyan purustas Filipiinide 36 provintsis terveid rannikuäärseid linnu ning ligi 80 protsenti Leyte provintsist. ÜRO Lastefond UNICEF on algatanud annetuste kogumise, et toetada looduskatastroofis kannatada saanud peresid ja lapsi.

Hukkunuid on praegustel andmetel rohkem kui 10 000 inimest. Looduskatastroof on mõjutanud rängalt rohkem kui nelja miljoni inimese elu.

Tänane maailm on väga sõltuv sellest, kuidas läheb mõne riigi majandusel maakera teisel poolel. Samuti mõjutab kõik riike praegu Filipiinidel toimuv. UNICEF Eesti Rahvuskomitee usub, et Eesti annab ka seekord oma võimetekohase panuse abivajajatele.

Eesti inimesed ei ole sugugi ükskõiksed, sest näiteks Aasias möllanud tsunami ja Pakistani maavärina korral annetati ühe nädalaga ligi 500 000 krooni ja samapalju ka Haiti maavärina puhul.

Hädaolukorraks on UNICEFil olemas üle maailma oma abilaod, kus on olemas kõik vajalik ja esimesed abisaadetised jõuavad kohale sisuliselt juba järgmisel päeval pärast katastroofi.

ÜRO Lastefond UNICEF on saatnud katastroofipiirkonda oma spetsialistid ja esmavajadusteks abisaadetisi.

Samas on alanud ka annetuste kogumise kampaania, et kiires korras aidata taifuunis kannatanud peresid ja lapsi toidu, telkide, magamisasemete, koolitarvete, ravimite ja kõige muu vajalikuga.

UNICEF Eesti Rahvuskomitee palub Filipiini lastele annetada võimaluse korral aadressil http://www.unicef.ee/page/94.