Eesti uudised

Rait Maruste: prokuröride protest on kohatu

Siim Randla, 18. november 2013 07:00

29 KOMMENTAARI

e
eedu/ 19. november 2013 06:11
Jälle üks isehakanud õigluse jumal on sündinud. Orjad põlvili ja ärge tõstke pilku tema jumalikule
kõrgusele.
l
Lugeja/ 18. november 2013 20:12
Kas Rait Maruste oskab öelda, mis on tänapäeval üldse kohane? Kohatut, arusaamatut, piinlikkust tekitavat, täitmata ootusi (selle raha eest ootaks...) on ümberringi nii palju. Juhised elamiseks puuduvad.
t
Teabepäring/ 18. november 2013 19:01
Kas keegi on kunagi kuulnud kuskil kedagi väitmas, et eranditult kõik Rait Maruste avalikud väljaütlemised pole olnud äärmiselt kohatud?
m
Meie õigusriik?/ 18. november 2013 16:12
Olen seisukohal, et peaprokurörile alluvate ja järelevalvet teostavate prokuröride ning menetlust läbiviivate ametiisikute töös on tõsiseid puudujääke, mis väljenduvad eelkõige ükskõiksuses kinnipeetava saatuse ja edasise tuleviku suhtes, mis väljendub eelkõige suutmatuses läbi viia kiire ja efektiivne kohtueelne menetlus. Olen isiklikult pöördunud mitmel korral nii prokuröri kui ka uurija poole andes edasi teate, et isik tahab anda (eeluurimises) ütlusi, kuid seda on eiratud 4,5 kuud. tegemist on isikuga, kes ei ole varem kriminaalkorras karistatud ja kelle suhtes kohaldati 6 kuulist vahistamist sellepärast, "et kohe ei tahtnud rääkida, siis las istub", nii põhjendas seda uurija lapsevanemale. Prokurör aga ütleb igakordselt, et järgmine nädal hakkab asjaga tegelema ja nii juba 4,5 kuud. Viimasel ajal aga põhjendab, et tal ei ole lihtsalt aega sellega tegeleda. Uurimine on lõpule viimata, asjaolud on väljaselgitamata aga vahistamine on kohaldatud! Absurdne olukord, millist repressiivset võimu kasutavad meie prokurörid ja uurijad. Täielik lollitamine ja näkku irvitamine.
Tädi Juuli küsib: Kas hr. Maruste arvates on siis ülikohane kirjutada ette, mitu vahialust tuleb vabastada?! / 18. november 2013 12:59
see prokuröride üksmeelne nahutamine meenutab juba nõukaaega!
m
Marustel vigane järeldus/ 18. november 2013 11:52
Lugupeetud Maruste järeldab artiklis väga valesti. Inimesi võtvad meil üle 48-ks tunniks vahi alla kohtud prokuratuuri taotlusel. Kordan üle, kohtud otsustavad, proks vaid taotleb.
Edasi, kohtud tegutsevad lähetuvalt EW-s kehtivatest seadustest ja kohtuniku siseveenumusest. Selles toiduahelas tekib küsimus, kas kohtuniku siseveendumus on väärastunud või seadused vigased?
Kuna kohtunike maailmapilti muuta pole nii lihtne, siis riigikogu liikme PÄDEVUSES on algatada vahistamistega seotud õigusaktide muutmine. Näiteks isikut ei tohiks hoida vahi all pikemalt, kui 2 nädalat, siis peab menetluskohtunik asja uuesti üle vaatama, seada tuleks ka vahi all peetavatega seotud asjade metlemisele piirajad jms.
Nii, et Maruste! Selle asemel, et ajalehte nutulaulu treida, TEE, MIS ON SU PÄDEVUSES! KOHE!
m
Miks?/ 18. november 2013 11:19
Aga miks siis seaduseandja ei ole kehtestanud eeluurimiseks tähtaegu? Oleks ju loogiline. Ja ei oleks vaja anda mingeid "juhtnööre".

i
18. november 2013 11:19
Iga Maruste mõttevälgatus Eeesti riigis on kohatu.Nii enesekeskne saab olla vaid eluvõõras populist.Selliste manipulaatorite aeg on ümber,olge parem vait!
k
kokkulepe prokuröriga/ 18. november 2013 11:08
Maruste tahab prokuröride ja advokaatide ühisele rahapumbale olulise piirangu teha. See ajab vihale.
u
uus Matrosov/ 18. november 2013 10:54
kuidas ikka saab kaitsta petkuri kes tahab ´´stalini moodi suuniseid-mõõdikuid -käske kehtestada milles tal seaduse järgi õigust ei ole ja kuidas maru vend ei saa ARU et see on kriminaalkuriteo
algetega tegevus ´´vähe et ta arste lollitas AUSALT ega politruki kuulekas tankist ei sobi ´´ametisse
a
alf/ 18. november 2013 10:44
Kuidas ikkagi sai Maruste riigikokku `? Ilmselt susserdamise teel ,ei ole teada kedagi ,kes oleks seda seltsimees kohtunikku valinud.
j
Ja -jah/ 18. november 2013 10:39
Tundub,siin kommenteerivad kas prokurörid vōi pooletoobised ajukääbikud,kes sooviksid kōik inimesed vahi alla vōtta.Teades eestlasi,siis enamus inimeste aravamus on,et kōik peale minu on pätid ja kaabakad aga noh mina olen korralik kodanik,kes töötab riigi jaoks ja sandikopikate eest,sest vaadake mis norras palgad on.Vahi alla vōiks ainult siis vōtta kui on kindlad tōendid,et tegemist on mōrvariga.Aga isegi sellises olukorras on see kaheldav,kuna üks süütu inimene istub juba 15aastat kinni,mitte kui millegi eest ja isegi ei vōeta kaalumisele kas ikka on süüdi.
Haige ühiskond aga eks igal oinal on oma mihkli päev.
a
Arvan/ 18. november 2013 10:17
Siin on môte ikka ka selles, kui palju meil eeluurimisvanglas pôhjuseta inimesi on, kellele pärast tuleb maksumaksja raha eest kompensatsiooni maksta tuhandeid eurosid, kes kaotavad seeläbi oma töö jne. Selle eest ei vastuta ükski prokurör, sest on kasulik neile, kuna paljud on nôus sealt pääsemiseks enda peale vôtma asju, mida pole teinud. Imelik, et selle poole pealt keegi ei kommenteeri vôi on prokuratuur nüüd kommenteerijad ametisse pannud. Samuti on väga labane Maruste haiguse mônitamine!
t
tõega näkku/ 18. november 2013 09:55
Kui kohatusest juba rääkida, siis kuidas hindab Rait Maruste Põhiseaduse Komisjoni esimehena Peaministri ja Rahandusministri allkirjastatud Vabariigi Valitsuse määruse eelnõu 16.oktoobrist 2013, kus Põhiseadust eirates antakse Saksamaale ümberasujatele ja nende pärijatele võimalus Eestisse jäänud vara eest, pool sajandit tagasi Saksa riigi poolt makstud kompensatsiooni tagasimaksmise? Mis annab õiguse pealegi 2013.a. vara mitte 1940. a vara taasomastamiseks.See on avalik vargus Valitsuse toetusel. Nagu polekski 70.a jooksul oma kodudes tehtud investeeringuid, nõude aegumist,õiguspärast ootust ja kindlust, igamist, Riigikohtu otsuseid, mis vastavalt kehtivale seadusele on oma kodanikkonda kaitsnud . Kas need seadused ja Riigikohtu otsused on kuulutatud lindpriiks?
l
leo./ 18. november 2013 09:55
Infarkti või insulti põdenud mehed peaksid olema invaliidsuspensionil , mitte võimu juures !

r
rkas/ 18. november 2013 09:49
teemast täiega mööda!
probleem oli ju see, et 3,0 ruutmeetri asemel oli tegelikult 2,5 ruutmeetrit nn eluruumi kinnipeetava kohta
ega keegi pole ju neid EU artikleid kunagi lugenudki, millele allakirjutati
kui ka luges, siis enamus neist olid lugeja jaoks vähetähtsad...
l
llgete patseerijate seltskonda sobiksid veel autahvli seltsimehad DDR unzhlicht, partspartsparts, ligi, lang, aaviksoo, sm edgars ja palju teisi molkuseid!/ 18. november 2013 09:30
t
TahaksTeada/ 18. november 2013 09:28
kas see negoro p lakkuja julgeb veel kilulinna uulitsal patseerida? Sooviks talle oenne nigut telegrammis ja tahistaks ara!
l
lord/ 18. november 2013 09:23
minu arust on marustest saanud pärast reformieraknnaga liitumist ( ja ka pärast haigust) kuid voibolla sai temast stagnant juba EIK-s stagnatsioon ja juriidilise vägivalla esindaja, alles ta proovis (-b) piirata demokraatiat parlamendis, nüüd siis see,
n
Nuta või naera/ 18. november 2013 09:21
Tegelikult mingit protesti pole olnudki.Omavahelist kirjavahetust teemal tule eile meile on kohatu lugeda protestiks.
a
arvamus/ 18. november 2013 09:13
Tavainimesena arvan, et prokoröride ptrotest on õigustatud! nägin ise Pealtnägija saates ajagraafikut, kui palju vange tuleb kuu aja jooksul vabaks lasta, et Euroopa Liidule meelepärane oleks. Miks te võtate ära inimeste turvatunde, niigi on tapjaid ja röövleid terve eestimaa täis? Te ainult soosite vargaid, kes võivad süüdimatult tegutseda, sest neid ju vangi ei panda.Maapiirkondades on vargused veelgi hoo sisse saanud, neid ei suudeta enam ohjata politsei poolt.
h
Hirmus Ants/ 18. november 2013 08:45
Kommunist Maruste esinemine on kohatu ! Kas ta oli KGB töötaja ? Millal tuleb seadus Eesti desovetiseerimisest ?
a
Arst/ 18. november 2013 08:34
Maruste raske haigus süveneb, mehike tuleb kiiremas korras sundravile allutada kuna on muutunud ohuks demokraatlikule ühiskonnale.

r
radar/ 18. november 2013 08:33
Rait tahab allutada prokurörid: "Vait olla ja käsku täita!"
Sel juhul sobivad prokurörideks palju paremini arvutid, mis on tuhandeid kordi kiiremad ja täidavad täpselt käsklusi, sööda ainult käsud ja laveerimise piirkond ette ja ...
t
Times'ile/ 18. november 2013 08:29
Kui ka sind peetaks süütuna pool aastat eeluurimisvanglas kinni, kas ka siis peaksid Maruste arvamust kohatuks? Ka kompensatsiooni peab süütu maksumaksja kinnitaguma aga mitte prokurör kellest kinnipidamine kõige rohkem oleneb.
t
Times/ 18. november 2013 08:01
Teie arvamusavaldus on kohatu.!
t
tundub, et / 18. november 2013 07:30
otsuseid andes saab kurjategija alati õiguse. Teretulemast kurjategijate paradiisi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee