Eesti uudised

Bussi järsk pidurdamine lõppes ühele reisijale haiglaraviga

Toimetas Karoliina Vasli, 16. november 2013, 08:32

6 KOMMENTAARI

r
Raky/ 4. detsember 2013, 07:40
Oleme kõik saanud lugeda, kuidas pidurdavas bussis on vanem inimene kukkunud ja saanud viga.
Juhtusin sõitma ühistranspordis, kus juhtus olevat viis-kuus vanemat inimest, kes bussis seisid ja samal ajal nad jutustasid ja rääkisid.
Küll oli teemaks uudised, noored ja ühistranspordi liiklus.
See viimane teema pälvis mu tähelepanu sest seda oli huvitav kuulata, et mida siis vanemad inimesed arvavad, et miks teised vanemad inimesed kukuvad ja vigastavad ennast ühistranspordis.
Täitsa veider oli seda kõike kuulata ja lõpuks üks vanem inimene, ütles kuidas ta sõitis linna ja buss oli väidetavalt pidurdanud ning vanem inimene oli noormehele otsa kukkunud. Aga siis just saigi minus olev uudishimu võitu ja küsisin, et kas vanem inimene hoidis kinni ka või ei.
Vestlus nägi välja selline:
Mina: Vabandage aga kas te hoidsite ühistranspordis kinni?
Vanem proua: Ei hoidnud, rääkisin telefoniga
Mina: Oleksite soovinud, et buss põhjustab liiklusõnnetuse ja viga saavad rohkem inimesi, kui ainult üks-kaks?
Vanem proua: Ei oleks tahtnud liiklusõnnetusse sattuda.
Mina: Aga kas te ei arva, et te olite selles kukkumises, kus te kukkusite teisele inimesele otsa, olete süüdi teie aga mitte bussijuht?
Vanem proua vaatas mulle otsa ja mõtles natukene aega ja lausus: Oleks pidanud kinni hoidma.
Mina: Vabandage aga järgmine kord minge bussijuhi juurde ja öelge talle, et ta ei pidurdaks ja vaadake mis juhtub. Eeldan, et liiklusõnnetus ja vigastatuid on rohkem ning siis ärge süüdistage bussijuhti vaid ennast.
Vanem proua kurjalt: Mida teie noored üldse teate, teile on kõik ilus ja tore.
Ilmselgelt on arusaada, et vanemad inimesed on ise busside äkki pirdustes süüdi ikka need, kes kukuvad sest nad ei hoia kinni või tegelevad millegi muuga.
Loo moraal võiks olla, et "lähete ühistransporti siis olge head ja hoidke kinni".
m
miks/ 17. november 2013, 11:38
TAK ei kontrolli aegajalt tõõlolevate bussijuhtide sõidustiili.Kui seda tehtaks,oleks ammu selge,kes kõlbab reisijate veole,kes mitte.Praegused juhid ei teagi,et neil seal seljataga salongis inimesed on,tehakse igasuguseid trikke-äkkpidurdused,jõnksutamised,suurel kiirusel kurvitamised.Millal ükskord see ära lõpetatakse.Tehke,TAK-i juhtkonnast,üks ots kaasa bussis(muidugi ei tohiks juht teada,et teda jälgitakse) reisijana ja teil peaks pilt selge olema.
a
A.H., to juht/ 17. november 2013, 01:36
Seepärast, et normaalseid bussijuhte peab tuletikkuga taga otsima, kuna kõik on kuskil Soomes või koguni Rootsis tööl. Busssijuhtide palk ei pea olema sama suur kui kuskil Helsingis, nende palk peab olema selline, et välismaal tööl käimine kaotaks mõte (arvestades seal elamise, sinna sõitmise ja perest lahusolemise kulud). Aga kust seda raha võtta, kui valimispropaganda vankri ette tuli lükata ka populistlik otsus "tasuta" ühistranspordist. ;)
j
juht/ 16. november 2013, 16:16
Ma ei saa aru, miks nüüd bussijuhid on hakanud järsku pidurdama? Varem oli ikka nii, et bussijuhi esmane valik pidi olema reisijate ohutuse tagamine. Pealegi , mõlkides sõiduauto, oleks süüdlase kätte saanud. Kas homme keerab bussijuht bussi jõkke koos 50 reisijaga, kui inimene teele jookseb? Tahaks teada.
a
Aga äkki teisiti/ 16. november 2013, 09:46
Mina ütleks, et mingi jobu pärast, kes ei tunne liikluseeskirju ja on suhtumisega "mina ja maailm", vajas reisija haiglaravi. Või hoopis, tänu bussijuhi kiirele reageerimisele,vajas haiglaravi, vaid üks reisija.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee