Seisukoht

Somnambuuli töö (1)

Kaja Roomets, ajakirjanik, 15. november 2013 18:52
Foto: Aldo Luud
Öötöö on teadupärast päästeameti, politseinike ja kiirabi pärusmaa, otsapidi öösse kalduvad ka hilisõhtuste lendude, laeva – ja bussiliinide meeskonnad.

Öötöö Riigikogus? Tsirkus, palagan! Ei ärata huvi ega kaastunnet pikapäevarühm, kes end ööistungitele sätivad, vaevu silmi lahti hoiavad, joonistavad kitsele prille pähe või tegelevad muude tobedustega. Riigikogu ööblogis kirjutatakse: "peretoetused", "saalis väike elevus", "vahepeal pole toimunud midagi","saalis arutelu ei toimu, küll aga kuluaarides seda aktiivsemalt"... Nalja teete või?

Kas vaevab riigiasemikke tähelepanupuudus või on ööistungid kõigest PR trikk juhtimaks tähelepanu, kui tähtsat ja pingelist tööd meie riigikogulased palehigis rabavad? Kui tõsiseltvõetavad on otsused, mis venitamisi, magamata peast ehk nö somnambuulses seisundis tagasi lükatud või vastuvõetud saavad?

Lugupeetavad – see on meie kõigi elu, mida teie seal naljatamisi kujundate. Kui tavakodanik päevasel ajal lohetaks või oma tööülesannete täitmisel südaöösse lohistaks, oleks ta firmast üsna pea kinga saanud. Nii et, öötöölised sääl kõrgel ja kaugel, jätkem ikka öövahetus neile, kes tõepoolest tööd teevad – elusid päästavad, näiteks.

Samal teemal

25.00.2017
"Imelik, et päevatöö võib kesta terve öö."