Eesti uudised

Strandberg: Sirbi muudatuste taga on Langi huvid (27)

Toimetas Kristin Aasma, 14. november 2013, 13:55
Marek StrandbergFoto: Teet Malsroos
Sirbis teadusuudiste eest vastutanud Marek Strandberg, kes äsja vallandati, ei teadnud täna ennelõunal ise sellest uudisest veel midagi, kuid ennustas, et uue peatoimetaja kohusetäitja Kaur Kenderi juhtimise all muutub väljaanne võimutruumaks ning näeb muudatuste taga kultuuriminister Rein Langi huve.

Strandberg, keda esmaspäevast enam Sirpi tööle ei oodata, oli kultuurilehe uue visiooni suhtes kriitiline. „Ma juba lugesin, et Sirbist saab ajaleht, mis hakkab kajastama arvutimängude kriitikat ja laseb kõigil poliitikutel avaldada seal oma loosungeid," rääkis Postimehele Strandberg, kes näeb muudatuste taga kultuuriminister Rein Langi huve.

Strandberg jätkas, et Sirp pole olnud viimase kaheksa aasta jooksul kultuuriametnike ega ka ministrite lemmik, ning oletas, et senise peatoimetaja Kaarel Tarandi palvetele lisaraha saada vastati eitavalt, kuna valmis oli juba plaan öelda „jah" lojaalsemale inimesele, „kes on loomult valmis toimima nagu Majakovski, kiites võimu eest ja tagant".

Strandberg arvab, et sõnavabas ühiskonnas inimesed oma ajusid pesta ei lase ning „valitsuse poole polariseeritud ajaleht tekitab eraväljaannetele hoopis põnevamaid võimalusi palju atraktiivsemate tekstidega lugejaid enda poole meelitada".

Samal teemal

20. november 2013, 08:21
Rein Lang valetas? Sirbi koondamised määras minister koos Kenderiga?
17. november 2013, 16:17
Jan Kaus on valmis kandideerima Sirbi peatoimetajaks
15. november 2013, 19:17
Andrus Kivirähk Sirbist ja ajaloost: keiser Caligula nimetas oma hobuse senaatoriks
15. november 2013, 16:51
Tõnu Õnnepalu otsustas, et ei asu Sirbis tööle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee