Eesti uudised

Doris Kareva: koondamisteade tuli nagu välk selgest taevast (57)

Karoliina Vasli, 14. november 2013, 10:52
"Teatati, et tänasest hakkab tööle uus peatoimetaja kohusetäitja ja teeb seda koos oma meeskonnaga," meenutab Kareva eilset tööpäeva. Foto: TEET MALSROOS
Ajalehest Sirp koondati teiste hulgas ka luuletaja Doris Kareva, kelle jaoks tuli teade ootamatult. Enim on tal kahju autoritest, kelle tekstid võivad nüüd sootuks ilmumata jääda.

"Kuulsin sellest eile," räägib Kareva Õhtulehele. "Teatati, et tänasest hakkab tööle uus peatoimetaja kohusetäitja ja teeb seda koos oma meeskonnaga." Sirbi peatoimetaja kohusetäitjana asub tööle Kaur Kender.

Kareva ütleb, et on mõistetav, et uus juht tuleb oma meeskonnaga, aga uudis tuli väga ootamatult. "Eile hommikul läksin tööle teadmisega, et on tavaline päev," ütleb ta, lisades, et teade tuli nagu välk selgest taevast.

Samal teemal

Koondamisteate edastas talle SA Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga. Kareva teada koondati ka Tarmo Teder. Kuuldavasti pidid lahkuma veel kaks töötajat.

Kareva märgib: "Minul on kahju autoritest, kes olid oma artiklid kirjutanud. Need olid juba toimetatud. Planeeritud mitu numbrit ette." Kas neid ei taheta siiski kasutada? "Ma ei tea, kes tuleb uueks toimetajaks. Kas temal on huvi."

Kas teie meelest sobib Kender Sirbi etteotsa? "Ei oska midagi arvata, kui pole lehte näinud," ei soovi Kareva ennatlikult hinnanguid anda. Kas olite Sirbi praeguste suundadega rahul? "Ei näinud, et midagi puudu oleks. Aga eks igaühel on oma tööstiil." Kareva ise jätkab poole kohaga tööd ajakirjas Looming.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee