Eesti uudised

Ööistung Toompeal ehk "Me oleme muutumas zombideks." (65)

Viljar Voog, 14. november 2013 08:32
Foto: Viljar Voog
Riigikogus jätkub ööistnug. Igor Gräžin arvab, et sotsiaaldemokraatide plaan öötööd teha ka veel täna, homme ja võib-olla nädalavahetuselgi, on juba ette nurjumisele määratud.

Riigikogus on öö läbi kestnud järgmise aasta eelarve teine lugemine, kus sotsiaaldemokraadid on iga muudatusettepaneku hääletamise eel võtnud kümneminutilise vaheaja.

Samal teemal

Reformierakondlane Igor Gräzin ei saa aru, miks sotsid nõnda käituvad: „Teooria on selline, et siin on kümneminutilised vaheajad ja siis me peame läbirääkimisi ja leiame mingi kompromissi. Selle taktikaga on see välistatud! Selle pärast, et me oleme muutumas zombideks juba praegu ja järgmisel ööl veel rohkem."

Seega saab iga koalitsioonisaadik aru, et ta ei mõtle selgelt ning seega hoidub ka igasugustest kokkulepetest, selgitab Gräzin, miks tema hinnangul opositsiooni taktika kuhugi ei vii.

„See on ju opositsiooni ainus võimalus häält teha ja endast märku anda," arvab öö läbi töötamisest keskerakondlane Peeter Võsa. Mehe sõnul oli tänane öö väga rahulik, ent kui kell homset lööma hakkab, võib asi huvitavaks minna.

Siis on inimesed juba väsinud ja mõned ka veidi vindised, nii et opositsioon võib tulla ja tabada ära hetke, kui valitsusparteidest on ärkvel vähe inimesi ning mõne ettepaneku läbi suruda, arvab Võsa.

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, kelle ülesanne oli suurem osa ööst neid lõputuid vaheaegu võtta, sõnab, et nende fraktsioon on valmis iga enam kui 400 muudatusettepaneku eel kümme minutit puhkama, mingu selleks kaua tahes. „Kui mõistus ei võida ja midagi ei muutu, siis tänase, homse, ülehomse ja võib-olla veel ühe," loetleb ta kui mitu ööd veel istungeid pidada tuleb.

Samal teemal

19.05.2014
Riigikogu istungimaraton jätkub
15.10.2013
Sotsiaaldemokraadid loobusid venitamistaktikast
15.10.2013
Anvelt: meie ettepanekud ei ole lambist võetud
15.10.2013
Kallas: riigikogu öösistungid on mõttetu tiksumine