TEHTUD: Evelin Ilves koos abikaasa Toomas Hendrik Ilvesega ühel suvisel seltskonnaüritusel. Vahepeal on Evelini avalikkuses liikumas nähtud vähe. Foto: MATI HIIS
Karoliina Vasli 14. november 2013 07:00
Presidendi abikaasa Evelin Ilvese kolm kuud õpinguid kandsid vilja ning tal õnnestus arstilitsents taastada. Evelin teatas eile oma Facebooki-lehel, et sooritas teisipäeval arstilitsentsi eksami hindele väga hea.

«Tänan selle suurepärase võimaluse eest keskenduda tööle ja õpingutele, kõrge motivatsiooniga kursusekaaslasi, häid õpetajaid ning lahkeid patsiente, CrossfitTartu’t ja eelkõige oma kannatlikku ning toetavat perekonda,» märkis ta.

Crossfiti kohta infot otsides selgub, et tegu on ühe spetsiaalse trenniga. Varasematest artiklitest selgub, et see on ka president Toomas Hendrik Ilvese lemmik. Arstiteaduskonna residentuuri-prodekaan doktor Margus Lember rääkis eile Õhtulehele, et eksami sooritasid positiivselt kõik osalejad. «Erinevaid hindeid oli, aga eksam oli üldiselt hästi tehtud. Sellega võib igati rahule jääda.» Toimus kirjalik eksam, mis vältas tunde.

Tänavu kursusel osalenutest jättis enamik selleks ajaks muud kohustused kus seda ja teist. Evelinil oli aga täita ka esileedi roll. Ta sai sel perioodil tavapäraselt esinduskuludeks 1515 eurot kuus, lisaks õppurina igakuist stipendiumit umbes 730 eurot kätte. Mõnest asjast tuli siiski loobuda. Nädalavahetusel Estonia kontserdisaalis toimunud isadepäeva kontserdil andis ta oma sõnavõtuaja aasta isale. Teda polnud ka kuulajaskonna seas, sest presidendi kantselei teatel valmistus ta eksamiks. Nüüd kantakse Evelin Ilvese nimi tervishoiutöötajate registrisse. Ta võib edasi kandideerida residentuuri.