Eerik-Niiles Kross Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Karoliina Vasli 12. november 2013 13:16
Eerik-Niiles Krossi sõnul püütakse Vene meedias ilmunud artikliga, kus väidetakse, et riigireetur Aleksei Dressen ahvatles teda laeva Arctic Sea kaaperdama, tema isiku suhtes kahtlusi tekitada.

Kõigepealt märkis Kross väljaandes Versija ilmunud artikli kohta, et pole Dresseniga kohtunud 2000. aastast saati, vahendab Postimees.ee. "Nõndanimetatud aktiivsed meetmed ehk desinformatsioon on Vene eriteenistuste arsenalis olnud aegade algusest," tõdes ta.

"Vastase eksiteele viimine, hirmutamine, kõhkluste tekitamine, sisemise rivaalitsemise esilekutsumine, moraali murendamine, valekujutluste loomine oma kavatsustest, võimekustest ja nõrkustest – kõik see kuulub infooperatsioonide eesmärkide hulka," loetles Kross.

Ta lisas, et Venemaa eriteenistuste infooperatsioonid erinevad selles osas lääneriikide omadest, et Venemaa käsitleb maailma jätkuvalt suure vastuseisu võtmes. 

Samal teemal

Kommentaarid  (94)

ausus 13. november 2013 12:37
Kross, miks sõitsid Tallinna kõnniteedel rattaga, Savisaart laimav plakat veel ratta järel? Sellises eas mees peaks teadma liikluseeskirju ja teadma kus võib jalgrattaga sõita, millel on järelveetav ise valmistatud alusel plakat. Jumala ees tulevad kõik patud avalikuks, neid varjata ei saa nagu inimeste ees, seal on meie teod, sõnad, mõtted näha. Ja Jumalakohtus määratakse karistus, selle järgi, kuida elanud oleme. Jumal paljasta Krossi teod siin maailmas, too avalikuse ette kõik valed ja varjatud teod, mis ta teinud on.
ah sa nuga 13. november 2013 11:19
Harjuta nüüd ilusti
KUKAREKUU laulmist. Ei mingit KUKALEKU ega KIKKERIKIII
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS