Eesti uudised

Eesti koolid ei jaksa enam Microsoftilt tarkvara osta (13)

Eesti Päevaleht, 12. november 2013, 07:38
 Tairo Lutter
Hiljemalt tuleval suvel läheb Windowsi operatsioonisüsteemi ja MS Office'i kasutamine koolide jaoks vähemalt kümme korda kallimaks.

Poole aasta pärast peavad omavalitsused otsustama, mida koolide arvutitega edasi teha, kas maksta selle eest, et õpilane saaks Wordis kirjandit tippida, Microsoftile väga kõrget hinda või minna üle vabatarkvarale?

Kuna esimene võimalus ei pruugi olla jõukohane ja Linuxit ei osata või kardetakse, on hariduse IT-asjatundjatel hirm, et osa koole võib hakata kasutama piraattarkvara.

Kümme aastat tagasi sõlmis haridusministeerium lepingu Microsoftiga, et programmi "Partners in Learning" kaudu saaksid Eesti koolid, lasteaiad ja huvikoolid soodsatel tingimustel kasutada Windowsi operatsioonisüsteemi ja kontoritarkvara Office.

Tegu oli rendilepinguga, mis võimaldas sisuliselt sümboolse tasu eest ka tarkvara uuendada. Kuid hea põli oleks saanud lõpu juba 2011. aastal, mil Microsoft hindas Maailmapanga andmetele tuginedes, et Eestil kui suure sissetulekuga riigil pole enam õigust nii suurt soodustust saada. 

Täispikka artiklit loe Eesti Päevalehest!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee