MAJAST VÄLJA: Pärast kella 5 oli Mirage’is veel palju inimesi, mistõttu kolme patrullautoga tulnud politseinikud pidid kakluse klaarimise kõrval tegelema ka teiste närviliste klubilistega. Foto: FACEBOOK/«MÄRGATUD PÄRNUS»
Kaarel Tigas 12. november 2013 07:00
Pärnu ööklubis Mirage läks laupäeva öösel suuremaks löömaks, kui turvamehed klubi suitsuruumis kahe mehe kaklusse sekkusid.

Facebooki kommuunis «Märgatud Pärnus» parastavad suhtlusportaali kasutajad pigem turvamehi ja mundrikandjaid ning usuvad, et turvad töö kaotavad.

Ent suhtlusportaali kommuunis on turvade pihta kirjas ka räigemaid süüdistusi: turvaruumis käeraudades maas lebaval inimesel mitmekesi nägu sisse peksta – tohutult närvi ajab!

Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul sai politsei ööklubisse väljakutse kell 5.15 hommikul. Varasest kellaajast hoolimata oli klubis veel külastajaid. Kui kolm politseipatrulli sinna sisse astusid, trügisid inimesed neile vastu ja püüdsid garderoobist riideid kätte saada, sest keegi oli klubis pisargaasi kasutanud.

«Politseipatrullide saabumise ajaks kaklust enam ei toimunud, kuid turvatöötajad olid paigaldanud väidetavalt agressiivsematele klientidele käerauad. Patrull võttis kaasa nii käeraudades kliendid kui ka nende sealviibimise ajal veel agressiivselt käitunud kliendid ja toimetas nad politseiosakonda. Kokku üheksa inimest,» rääkis Tammeleht.

Politseis tuvastati kaklejate isikud. Oli ka vigastatuid, kes suunati Pärnu haigla erakorralise meditsiini osakonda. Üks klubiline viidi kiirabiga ära juba klubi juurest.

Pealtnägijate sõnul oli palju nurinat ja rüselemist klubist väljumisel – pisargaasi pärast tahtsid klubilised sealt kaduda kiiresti ja üheskoos. Emotsioone ja trügimist jätkus. Mitte kõik, kelle politsei kaasa viis, polnud esialgse kaklusega seotud. «Üks alkoholijoobes politseisse toimetatu takistas politsei tööd ning tema rahustamiseks kasutati käeraudu ja ta suunati kainenema,» ütles Tammeleht.

Kell 7 sai politsei veel väljakutse haiglasse, kus ööklubi kakluse osapooled olid uuesti kohtunud, kuid uus kisma jäi siiski ära.

Suvel, jaaniööl, oli mäletatavasti suur massikaklus Pärnumaal. Ühelt poolt osalesid selles valdavalt võitluskunste harrastavad ja heas vormis noormehed. «Politsei poole on pöördutud küsimustega, kas tegemist võis olla kohalike «grupeeringute» tegutsemistega. Praegu võib politsei kinnitada, et klubis ei olnud konflikti ühe osapoole näol tegemist ühegi võitluskunste harrastava klubi või seltsinguga. Esialgse info kohaselt said sündmused alguse klubi suitsuruumis tekkinud olmetülist,» seletas Tammeleht.

Veel kinnitas ta, et politsei pöörab kindlasti tähelepanu ka turvateenust pakkuva ettevõtte käitumisele ja selle seaduslikkusele.