Juhtkiri

Veel üks valus argument ärakolimiseks

Õhtuleht, 10. november 2013 18:02

37 KOMMENTAARI

u
Ullar Kuup/ 22. november 2013 18:51
Eestis elavad need,keda välismaale ei vajata,Eestis elab palju muidusööjaid ja pensonäre.invaliite ja muid veteraane,kes ei tööta.Muidusööjad on veelkõik need,kes töötavad riigisektoris,põhjendus on selles,et nad ei tooda midagi ja raistavad maksumaksja raha.Nende ametite kohta võiks öelda püromaanid,sest nende ülalpidamiseks raiskab õige maksumaksja palju raha,kuid nende raskelt teenitud raha lastakse kõik õhku!
m
Mikulkin/ 15. november 2013 12:16
Pole invaliide pole probleeme. ja kui on probleem siis vaikime selle mahaja asendame sell e müne vöhem tähtsama probleemiga......
11. november 2013 20:49
Kuidas võib miinusega vastata esitatud küsimusele? Kas ebamugav küsimus, piinlik vastata või mis?
+1 -3
Veel 3 ei suuda vastata
e
EESTI KODANIK/ 11. november 2013 18:32
Olen enamus kommentaaridega nõus et Eestis on üldiselt rahva elu haletsusväärne ja alandav.Olen elanud ka väljaspool Eestit ja tõesti oli võõras ühiskonnas parem suhtumine ja üldse inimväärne elu. Eestis elades taas mõned aastad(koduigatsuse pärast) ja ei ole märganud Riigi valitsuse poolt huvi, oma kodanike heaolu vastu. On ka plaanis taas lahkuda,võimalik et seekord pikemaks ajaks.
i
Imedemaa ikka!Kui sama töö eest/ 11. november 2013 15:30
mitu korda rohkem palka makstakse.Üks kommija arvas,et pidu saab varsti
läbi ja mõnes mõttes võib tal ju ka õigus olla.Filpiinidel näiteks lõppes ilus
elu ja see võib alles algus olla.Aga siis lõppeb pidu kõigil ja seni tuleb ikkagi
töökalt ja nutikalt majandada.
m
Mis ta siis veel on?/ 11. november 2013 14:41
Kui ei ole maffia Eesti riiki valitsemas. Mingi Ansip pole üldse peaminister. Tema on seadusetegijate tankist. Muidugi palgaline. Varemgi on nähtud maffiat riike valitsemas. Mis see konnatiik teistmoodi on? Pidage meeles, et maffia suudab hävitada ainult rahva ÜKSMEELNE tahe!
t
tõehetk/ 11. november 2013 14:02
KÜSIMUS ONGI SELLES, ET EDU PUUDUB.Ansipi ikooniks on Eurostat ja ta ei arvesta kohalike ekspertidega ja eelkõige Riigikontrolli seisukohtadega.Järelikult ei saa mingit paranemist tulla senikaua kui rahvale visatakse ette sümboolseid palukesi nagu koertele

m
mall/ 11. november 2013 13:51
Võhikuna küsin, kas Soome riik võtabki vabatahtlikult enda kanda puuetega eestlaste hoolduskulud?
k
kas/ 11. november 2013 13:46
selle nutuhala krääksujatel endal pole õhtuti süda paha?ma mõtlen,et kas tõesti ükskord juba ära ei tüüta või?
kiunurid ei mõista endiselt,et pidu on kogu maailmas kohe-kohe läbi.
k
Keegi ei lähe/ 11. november 2013 13:22
põhjuseta kodumaalt ära.Kas need tuhanded kes paatidega põgenevad oma maalt ja siis upuvad - kas need ei tule valuga kodumaalt ära teadmata mis ees ootab.Eestis on ka asi päris hull ikka kui inimesed lahkuvad. Iga päev on liiklusõnnetused ja kui palju loomadega. Kokku on need kõik elud mida peaks hoidma. Soomes on Helsingi ja Mikkeli vahel kilomeetrite kaupa TRAATAED. Ei hukku mitte ühtegi looma ega sel põhjusel inimest. Kuhu läheb eestis kõik raha et ei saada elusid hoida kõige raskemalgi lõigul. Raha viiakse riigist välja aga teeäär on laipu täis. Valitsus ei tõsta kulmegi.Ka on eestlasi, kes lausa alandavad äraminejaid olemata ise nende nahas.Lihtsalt kodumaa-armastus, andke andeks, ei pane kedagi näljas elama. Ja see jutt, et 9000 tuhat kuu palk aga maksudeks läheb kõik ära. Ärge nähke vaeva Soome alahindamisega - rahvas elab hästi. Nii Saksamaal kui Soomes on tehtud seadused arvestades ikka rahvast. Ka nende riikide valitsused kui vaadata kraabivad ikka kõike võimalikku oma rahva jaoks. Meil isegi ei tunnistata inimeste kannatuste olemasolu.To Tiit,ära otsusta kõikide üle enda järgi.
e
11. november 2013 13:10
Elu lihtsamaks, mine www.laevapiletid.ee ja nägemist!
o
11. november 2013 11:59
Ok, seal on paremad tingimused, aga nad ka maksavad. Siit küsimus- kes maksab? Kas Soome või Eesti maksumaksjad, vanemad ise? Hooldus ju ei ole päevade - aastade küsimus.
j
Ja siis tekib küsimus:Kuhu kaob raha?/ 11. november 2013 11:39
Oma riigi pidamine on jah kallis,kuid siin tuleb leida võimalusi,mida
minuarvates on küll ja küll.Ning kõige olulisem oleks ASTMELINE TULUMAKS!
Põhimõttel - kes saab rohkem,sellelt ka rohkem võetakse.Siin aga pistavad
rasvased otsemaid kisama,sest peavad silmas ainult oma isiklikku heaolu.
Ei hakka üles lugema rasvaste palku,uhkeldavaid klaasriste ja mausoleume
ja palju muud tobedat ja mittevajalikku siin vaesevõitu kartulipõllul.Jäetagu see kuradi
kekutamine ja seatagu "suu sekkimööda"!
m
Mõtlik/ 11. november 2013 10:57
Eesti on puudega ühiskond! Puid ja kartulit jagas vaid Edgar! Riik on ainult võimuahnurite mängumaa!
a
arvaja/ 11. november 2013 10:01
Igati õige artikkel ja väga ajakohane. Kui riik võttis vastu seaduse, et eutanaasia keelustada, siis panustagu raha sotsiaalhooldesse, et vanemad saaksid puudega lapsi hooldada. Kõik puuded pole mitte vanemate süül, on arstide poolt sünniabil tehtud suured vead: tangidega laste välja sikutamine, kiire pressimine kõhule hüppamisega, õigeaegselt mitte avastamine väärarengut ultraheliga, joodikute ja psühhiliselt haigete inimeste mittesteriliseerimine ja neid asju on ülimalt palju mida annaks ära teha. Aga meil ei taheta vastu võtta õigeid ja õiglasi seaduseid.

o
Osrovski/ 11. november 2013 09:54
on ytelnud et elu tuleb elada nii et poleks pärast piinavalt valus elatud aastate pärast- olematu pensioniga kehvas vabadekodus.
s
see/ 11. november 2013 08:59
tõega nii ,et ka omal tuleb minek ,oleme ikka ootand ,et paremaks läheks ,aga ei näha pole seda paranemist sellise ülbe valitsuse poolt ,kes lausa sülitab näkku lausvaledega ,ja hullikesed rõõmsad plaksutavad kaasa ning usuvad,need lahkujad pole rumalad nad ju ootavad -loodavad ,aga miskit ei muutu ,ainult valitsejaid huvitub endi palgatõus,penskarile ka näpuotsake antake aga samas jälle hinnad tõusvad ,kasu pole misket,väga kahju,et eestimaa jnii tühjeneb
m
Maiki/ 11. november 2013 08:20
Et siis Soomel on olnud aega panustada rahva heaks...naer.Ka mina igatsen oma sünnimaale Eestisse väga tagasi,kuid kahjuks see pole võimalik,kui oled Soomes perega juba kolmandiku oma elust elanud.Eestis ei liigu asjad nii,et inimestel hea oleks.Ainult riigikogulaste jaoks tehakse kõik võimalik ja neid muidugi tuleb kogu aeg aga lisa.Kõik endised telenäod ja lauljad jne.pürgivad ikka riigikokku,sest ainult seal tagatakse normaalne sissetulek.Oma rahvast Eesti ei hooli,mida aga ei saa öelda Soome kohta.Siin ei kuule ega näe niipalju kisa ja kära poliitikute kemplemistest,kui seda on Eestis.Muideks nüüd on juba valmis tehtud ja vastuvõtmisel,mis hakkab jõustuma alates 2014 aasta algusest seaduse muudatused.Olen need juba kõik täpselt läbi vaadanud.KÕIK ja KÕIK on ainult rahva elu ja heaolu nimel.Soome tuleb pea igal aastal seaduses muudatusi,mis teeb inimeste elu veel paremaks ja paremaks.Seda aga ei saa öelda Ansipi riigi kohta.Ka mina sooviks millalgi tagasi pöörduda sünnimaale,kuid ilmselt jääb see tegemata.Arvan,et võimalik on,et soetan nn.suvitamiskoha Eestisse,millalgi pensionieas,100% tagasi kolimine ei tule kõne alla,sest usk Eesti Riiki on kadunud.
t
tõsi ta ju/ 11. november 2013 07:31
on, et soomlastel on olnud aega oma riiki sättida ja majandada. Ka eestlased sätivad ja valitsus kiidab, et hästi sätime.Meie valitsussektor saab soome tasemel palka, meil on poed kaupa täis, kooliharidus "tasuta"..ilus. Kannatab võrdlemist küll 80 km kaugusel oleva naabriga ja võrreldaksegi usinalt neis valdkondades mis puudutavad hindasid, teenustasusid jms. Millegipärast kaldub palkasid ja sotsiaalsfääri ning üldist heaolu kajastav võrdlusmoment aga hoopis vastassuunda, siis hakatakse rääkima sellest, et lõunanaabritel veel halvem. See on statistika??, vist. Valjul häälel kiidetakse, et riiklikul ametikohal tõuseb palk ca 5%, tore, aga see tähendab seda, et meie keskmine palganäit tõuseb rõõmsasti, saab jälle kiidelda. Reaalselt on nii, et need kes niigi piisavalt tasustatud olid saavad juurde rohkem kui on näiteks hoolekandes töötava, reaalselt raske töö tegija kuupalk, too töötegija saab aga oma 400-le eurole lisaks 20 eurot. Millest me räägime....valitsus räägib sellest, et lubatud palgatõus on tehtud, too töötegija ei räägi aga midagi, sest ta tunneb end mõnitatuna.
h
hj/ 11. november 2013 05:30
Minu arvates ajab pigem meedia eestlasi minema. Muudkui promob ja õhutab. Tegelikult satuvad pajud pigem välismaal hätta ja tõsistesse jamadesse, kust välja ei ronita. Küll enda teadmata smuugeldajateks, küll inimkaubanduse võrku jne. Sest meedi on maalinud välismaast liiga roosa pildi, mine ainult kohale ja kõik tervitavad, kallavad kullaga üle. A vot üks välismaalane ütles, et minge jahh minema, teil on siin priima koht, kus looduskatastroofe pole, me kolime tulevikus ise siia asemele.
k
Kalev/ 11. november 2013 02:33
Noh praegu on see artikkel.homme enam pole ja keegi ei mäletagi enam seda.Kahju.
a
ansip/ 11. november 2013 01:29
minu palk tõusis, minu arust on mõnus :)
h
hesa/ 10. november 2013 20:12
Hakkab jälle see hala peale.No jumala eest,kolige minema,keda huvitab.

t
Tiit/ 10. november 2013 18:36
kolige aga pooled minema, allesjääjatele rohkem ruumi. Vabandan, kuid eeltoodud perest saan aru, omal sama probleem, kuid mu kodu on Eestimaa. Olen olnud ise võõrsil 13 a.tööl erinevates riikides, kuid koju tulles on ikke ilusad küll meie lääpas taludki välismaise klantspildi vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee