Eesti uudised

Vaba Tallinna Kodanik kaalub halduskogude koosseisude tõttu kohtusse pöördumist  (8)

Toimetas Kristin Aasma, 7. november 2013 17:57
Valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik liikmed: valimisliidu juht Karli Lambot (vasakul) ja Silver Meikar.Foto: Kaarel Tigas
Täna esimesele istungile kogunenud Tallinna uus 79-liikmeline volikogus on 40 protsenti asendusliikmed. Valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik arvates ei väljenda sellise koosseisuga kogu valijate tahet. Valimisliit kaalub kohtusse pöördumist, kuna korraliku häältesaagi kogunud piirkonnaaktivistid jäävad halduskogudest välja.

"Täna kogunenud Tallinna volikogus on 32 asendusliiget. Üle 40% volikogu liikmetest, kes valimistel seadsid enda kandidatuuri üles ja osutusid valituteks, on tegelikkuses osutunud nn peibutuspartideks. Niisuguse koosseisuga volikogu ei väljenda valijate tahet ja tema mandaat on nõrk ning küsitav," teatas valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik juht Karli Lambot.

Samal teemal

Valimisliit kaalub kohtusse pöördumist, kuna praegune Tallinna põhimääruse tõlgendus jätab korraliku häältesaagi kogunud piirkonnaaktivistid halduskogudest välja.

"Oleme tellinud õigusliku analüüsi halduskogude koosseisude nimetamisele ning kaalume kohtusse pöördumist. Peame ekslikuks linnavõimude tõlgendust linna põhimäärusest, mille kohaselt ei taheta halduskogudesse arvata kandidaate nende valimistulemuste põhjal vastavas ringkonnas, vaid arvesse läheb ülelinnaline tulemus, mis soosib suurparteisid.

Näiteks valimistel saadud häälte arvu järgi peaks Kesklinna halduskogu 21-st kohast kuuluma viis Vaba Tallinna Kodaniku kandidaatidele. Linnavõimu tõlgendus linna põhimäärusest on vastuolus määruses deklareeritud põhimõttega, et kohalike asjade üle otsustamisel peavad olema kaasatud kohalike elanike esindajad," sõnas Mähe Seltsi juhatuse liige Erik Vest.

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik on laiapõhjaline valimisliit, mis pälvis tänavusel kohaliku omavalitsuse valimisel 8783 tallinlase toetuse, jäädes 0,99%-ga ülelinnalise valimiskünnise alla, kuid saavutades näiteks Pirital 7,7% Kesklinnas 7,05% ja Nõmmel 5,29% valijate toetusest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee