Portugali blogi

Otse Portugalist: tundsime mõnda aega end kui Eestis (4)

Liina Laanemets, 7. november 2013, 12:46
 Erakogu
Eelmisel nädalal külastasid Eesti õppejõud siinset kooli. Viisid läbi loengu, tutvustasid Lääne Viru Rakenduskõrgkooli, erialasid, tegid ülevaate Eestist ning äri tegemise võimalustest Eestis. Tund oli mõeldud küll kohalikele, kuid meil oli vaba päev ja läksime kuulama.

Vahepeal unustasime ära, et peame rääkima inglise keeles, tundsime mõnda aega end kui Eestis. Aga korralduslikku poolt said tunda vast ka meie õppejõud, kuidas siin mõned paberid lihtsalt kaovad või kui „korras" on kabinetid.

Portugali keele õpetaja ütles selles loengus, et portugallased on „hard-working-people". Tundus, et nii mõnigi tahtis selle peale naerma hakata. Saime kiita Eestit – inimesed ei hiline loengusse ja WIFI olemasolu. Ka sellesse loengusse hilinesid inimesed, tulid ühe kaupa. Viimane õpilane saabus ehk pool tundi hiljem. Ja alati otsitakse selleks vabandusi, olgu kasvõi metroo streik.

Kuid streikidest – iga nädal on mõni streik, oleme sellega juba harjunud. Enamasti ei liigu metroo, kuid sel nädalal on kuulda olnud koolis, et rongid ja bussid plaanivad streiki.

Kuid nüüd natuke muudel teemadel, mille üle olen pikalt mõelnud. Kuidas on võimalik ühel poel või kohvikul end ära elatada, kui kliente ei ole? Vaateakendel on hunnikutes saiakesi ja mõni paneeritud lihatükk vahele pantud. Kohvikud on üksteise küljes kinni, väikesed ja väga sarnased. Pirukad, saiakesed ja mahlad, mida pakutakse on samad. Mille põhjal ma peaksin ühte või teist kohvikut eelistama?

Samas on ka kodu kõrval üks väike pisike bikiini poeke, aknast näen, et täpselt samapalju (7 komplekti) ja samasugused ujukad ripuvad. Teenindaja istub oma laua taga, kuid pole näinud, et mõni inimene seal käiks.

Täpselt sama on ka puuviljapoodidega. Üle paari maja on poeke, aga miks siis lõunamaal puuviljad mädanevad? Miks mädanenud asju ära ei visata? See nii tavaline, et sibulad on täiesti pehmed, tomatid mädanevad, ananassi ümber sitikad. Ei tõmba selline poodnike suhtumine enam mind sinna tagasi. Need on ju pisikesed poed, kus oleks aega lette korrastada, eriti tegemist veel on pereäriga. Üldiselt on need hiinlaste poekesed.

Pereäri - just, mehed on kassas, naised turvavad (st kõnnivad kliendil sabas) ja lapsed karjuvad ukse peal. Selline pilude süsteem toimib ka pudi-padi poodides. Meie kutsume neid hiinakateks. Poed, kust saab absoluutselt kõike. Alustades pepu suurendajast (aluspüksid paksu polstriga) lõpetades ehete, kingade, miksri, papagoipuuride, koera riiete, pildiraamide, puhuritega jne. Hinnad on väga mõistlikud, kvaliteet pole ka alati halb. Tuleb lihtsalt uurida enne erinevaid poekesi, kuna hinnavahed ja kvaliteedi suhted on päris korralikud.

Ma ei ole moega kursis, kuid tundub, et pruun on siin väga populaarne. Poodides on enamus saapad pruunid, mitte nii nagu Eestis üldiselt ikka mustad kingad aastaringselt müügil. Mehed kannavad pruune velveteid, pruune pintsakuid. Naistel on käekotid, pluusid, jakid, päikeseprillid jne. Ainult pruun ja pruun. Väga vähestel on mustad saapad, olen ka mina vooluga kaasa läinud ja pruunid põlvpüksid soetanud.

4 KOMMENTAARI

m
7. november 2013, 21:16
mis hiinakate vastu? kõik ise elavadki hiina kaubast, netist tellite läbi vahendajate nagu hullud, kõik see ju teada............
m
mumm 7. november 2013, 18:19
"...tundsime mõnda aega end kui Eestis..." aga siis avastasime et siin pole ansipit ja savisaart ja kohe läks elulõbusamaks!
Loe kõiki (4)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee