Eesti uudised

Elioni kliendid pahased: uue nutiTV vaatamiseks tuleb uus pult osta

Teet Teder, 5. november 2013 07:00

88 KOMMENTAARI

j
Janne/ 2. veebruar 2019 20:42
Loll värk...uus pult toimib halvemini kui vana...aeglane...tehnilise rikke teade pidev ..tekst filmi sissejuhatuseks väike...ei reageeri kiiresti...muudkui ketrab ...jne jne...jama ju ...surutakse peale et hea ja cool...pole ju ...kurat!
t
9. detsember 2013 22:26
Tõsiselt peab kaaluma teenusepakkuja vahetust !
r
Rauno/ 18. november 2013 20:49
Mina valisin elioni asemele starmani see tuhat korta parem
n
no/ 6. november 2013 18:27
mul on juba aastaid Elion ja seni olen rahul.Ainus, mis mind häirib, on, et ühed kanalid asendatakse uutega ja sellest ei teatatata. Miks on mulle vaja sellisel kujul muusikakanaleid , usukanaleid ja palju muudki, mida ei olnud paketti tellides.
j
just nimelt/ 6. november 2013 14:06
Probleem selles ongi, et "vanal puldil" ei ole punane nupp täpselt sama, mis uuel "tagasi". Ja uues nutitv-s ei kasutata enam kanalinumbried, mis toimis lihtsa klahvivajutusena. Nüüd, kui oled veidigi avarama silmaringiga on huvisid rohkem ja tahad vaadata programme enamatelt kanalitelt, kui seda leiab põhipaketis, siis lähed hulluks ennem, kui menüüdes navigeerides omale vajaliku kanali üles leiad. Peres on reeglina rohkem inimesi ja igal ühel on omad eelistused. Seega saab kanalite arv olema tõenäoliselt küllaltki suur. Lemmikliste on Elioni armust ka ainult üks ainuke lubatud tehja.
Üldiselt pole "uues" nutiTV-s mitte ühtegi väljapakutavat väärtust, mis oleks tõsine müügiargument ja mille pärast tasuks temale üle minna, sest "vanas" teda ei olnud. MITTE ÜHTEGI!!!
Põhilised: Kordustv-d kasutan ka vanas. Salvestusteenust kasutan ka vanas.
Tasuta filmiriiul? "Tasuta"? - tõstes põhipaketi hinda? Noppekanalid ja paketid ja muu on kosmeetiline jura sealjuures ja needki olid varem olemas.
Meil on põhi ja lisapaketi näol kokku veidi alla 80 kanali nähtavad. Neist umbes pooltele keegi peres ikka vaatajaks on. Igal ühel oma kanalivaliku numbrid juba pähe kulunud ja ühe-kahe klahvivajutusega jõutakse "omade" kanalite keskele. No ei ole meil peres kellelegi vastuvõetav, et peaksime hakkama oma kanaleid noolklahvidega ja surfates menüüdest (mis on pealegi kribud ja raskesti loetavad) taga otsima. Need "pisipildid" olid ka ainult põhikanalitel olemas. Ja mingit reklaamipausi lõppemise äraootamist samal ajal midagi muud vaadates, on kah lootusetu, sest kõik meie kanalid kütavad reklaame täpselt ühel ja samal ajahetkel. Sama teevad mõned piiritagusemadki - näitkes discowerid. Nagu ütlesin - pole MITTE ÜHTEGI argumenti, miks peaks seda "uut" tahtma.
Ainus võimalus - ja seda võib Elionilt ka karta! - oleks see, kui tasapisi hakataks solkima seni töötanud vana teenust. Ühel päeval avastad, et enam ei saa vanas meeldetuletust panna. Järgmine kord ei õnnestu enam miskit salvestama panna, siis muutub kanalivahetus aeglaseks ja nii edasi ja nii edasi.. Ja hakkadki Elioni tehniliselt toelt kuulma, et kuidas sinu digiblokk on koopaajastu tasemel ja kanalivalik on sinult tehniliselt võimatu ja mingi funktsioon, mida kasutasid probleemideta Elioniga liitumisest saati lihtsalt enam ei saagi töötada, sest sa oled ju ikka veel selle vana asja küljes kinni..
a
asi on nii, et../ 6. november 2013 09:48
..tegelikult töötab vana pult ka aga ainult need nupud mis uuel puldilgi on (nooled igas suunas, heli nupud, "tagasi" nupp (punane), power nupp) aga seda sulle enen ei mainita kui uus nuti-tv ja pult olemas on ja siis avastad, et oi vana pult töötab ka.
Olen nädal aega kasutanud uut pulti ja sellega on ikka palju ebameeldivam toimetada. Kanalite vahel liikumine, telekava vaatamine jms ning mis põhiline: ma vahetasin uue vastu kuna lootsin, et uus menüü on kiirem aga ei ole. Uue nuti-TV menüü on isegi aeglasem kui vana nuti-TV oma.
k
krokodill/ 6. november 2013 09:38
Elion pole veel mind masseerinud, et ma läheksin uuele paketile üle. Kasutan vana ja olen sellega rahul. Kui aga hakatakse midagi uut pähe määrima, siis kahjuks minul pole seda võimalust, et lähen mujale üle. Kas eetrist tulevad kanalid või Elion. Starmani ja teiste teenusepakkujate kaablid ei tule eramajasse.
Ma arvan, et igasugune uuendus on arendus ainult siis, kui uus on millegipoolest parem vanast. Mitte lihtsalt uut moodi ja teisiti vaid just mugavam ja parem. Kui uuel puldil puuduvad kanalinupud ja mööda menüüd liikumine läheb uimaselt, siis see pole arendus. See on tagasiminek. Huvitav oleks teada, kuidas Elion reageerib inimeste kriitikale. Sest sugugi mitte kõik inimesed pole sundseisus nagu mina. Hakatakse teiste firmade teenuseid tarbima.
n
nojah,/ 6. november 2013 08:56
eks see sarnane "põrsas-kotis" ostmisega... põrsas nagu on, kuid kas ta terve on ning perele rõõmu toob, see pole küll teada :P
Rääkimata sellest, et kui uus toode (nuti-TV) ei sobi juba esimese 14 päeva jooksul, siis peaks tagasivahetuse võimalus ikka olemas olema. Kasvõi lähtudes tarbijakaitseseadusest. Te ju ei jäta endale kingapaari, mis pigistab, vaid jätate selle ostmata või vahetate sobivate vastu välja. nii ka selle Elioni-värgiga - kui ei sobi, siis peaks olema võimalus see tagasi vahetada vanema süsteemi vastu. usun, et tarbijakaitsel on, mille kallal tööd teha..

p
Pole hullu/ 6. november 2013 08:48
Tellisin kohe uue puldi kui võimalus anti ja veel ühe lisakanalite paketigi juurde.
Ju siis olen liiga sinisilmne inimene ja näen asjades liigset positiivsust, kui lugeda teisi kommentaare võtab sõnatuks. Eks mõned jäävad elu lõpuni Windows Xp kasutama, mind see ei häiri.
w
Windows/ 12. juuni 2015 11:56
proovi Windows 8 ja siis räägime edasi
e
Exole..../ 6. november 2013 00:28
Sai see tsirkus läbi tehtud ja jauratud Elioniga läbi telefoni , lõpuks sai tulemuse jäi vana taustaga uus Nuti TV , pulti ei soovinud ega taha ka , mul hea kõik ühe puldiga , telku käima jne, mis kuradi pärast mulle vaja juurde neid pulte taas .... See pult ju vajalik umbes ainult selleks, et iluasi ja siis saab uue taustaga nuti-TV-d kasutada , no milleks ... Vana puldiga saab teha kõiki asju ainult , et tuleb uuesti kõik oma asjad teha , kanalid jne. ja ei saa seda uut seksikat tausta. Muud pole midagi uut. Muide see noppekanalite je põhipakettide süsteem on minu arvates jabur .... aga see minu arvamus.
v
Võhik/ 5. november 2013 22:52
Täiesti kogemata ronisin Elioni nuti-TV lehele. Näppisin klahve ja järsku tuli ette kiri, et täname uue nuti-TV tellimise eest ja uus pult tuleb postiga kahe päeva jooksul koju. Ei osanud näppida, et loobuda ja nii see pult tuligi. Ajaviiteks uurisin uut pulti ja olen nüüd täiesti sillas: pult juhib nii telekat, hääletugevust kui ka digiboksi. Kui palju uusi võimalusi! Eriti meeldib, et pildi kõrval saad vaadata pilte teistelt kanalitelt, st. näed, kui reklaamid lõppevad. Pluss tasuta filmiriiul, kordused, raadio, palju noppekanaleid tasuta, ei pea tervet lisapaketti korraga ostma - ise valid.
Tubli, Elion!
d
Daaaa/ 5. november 2013 20:06
Krt te vingute. Kunagi pole rahul.
7
7-lapse ema/ 5. november 2013 18:25
Meie liitusime 6 aastat tagasi selle elioniga ja meil on ikka vana pakett ja vana pult ning kõiki kanaleid näeme ja saab isegi filme ning saateid salvestada ja uusi filme saab ka tellida ning pole mingit probleemi siiamaani olnud.Meile saadeti muidugi kiri koju kus pakuti uut nutiTV-d,digiboxi ja uut pulti aga me loobusime sellest ei old lihtsalt vaja ja kõik.Edu neile kes uue nutiTV-ga liitusid nüüd hakkate sellega alles välku ja vaeva nägema :D
k
Klient/ 5. november 2013 16:54
Kasutan Starmani, vahetasin seal Starboxi vastu ja toodi kohe tasuta uus pult ka aparatuur.
a
Andres/ 5. november 2013 16:51
Elion on suure hooga EMTstuma hakanud. Kahju. Normaalne firma oli kuni teatud hetkeni.
t
To: Küsiksin ka ühe naiivse küsimuse: / 16:06, 5. nov 2013 / 5. november 2013 16:37
Oleneb kus elad. Vabakanalid DVB-T's peaksid praktiliselt igal pool üle Eesti nähtavad olema. Seda siis DM antenniga. Kahjuks juhtub muidugi, et kusagil oru põhjas, metsade taga või teiselpool mäge või katuseplekiga hoonet on kodul just nii õnnetu asukoht, et vastuvõtt saab tehniliselt keerukas olema. Lihtsalt antennisüsteemid saavad olema keerukad ja nende asukoht problemaatiline. Need nn "vabakanalid" on muidugi vabad ainult siis, kui neid õhust ise oma isikliku antenniga püüad. Igasugu operaatorid ja operaatorikesed kes neid ka oma kaablisse lasevad, küsivad selle eest juba raha. Mõnes mõttes mõistetav - nende kanalite kaablisse ajamine on kulu, mida kaablioperaator enese kanda ei taha võtta.

t
to jah/ 5. november 2013 16:28
Katsetatud ära - uus nuti tv on olemas, kõik muidu toimib vana puldiga küll peale ühe asja - vanal puldil pole nn. tagasi nuppu, seega kõik toimib, aga menüü jääks pidevalt ette... sellest välja vana puldiga ei saa...
u
uua/ 5. november 2013 16:21
Uuega on see teema, et algul kui see nn. peale sai hakkas tohutult "häkkima" ja jamama pilt - aga TULEB TEHA nn. uuendus boxile, helistad tehnilisele toele ja nad ise uuendavad kõik ära. Peale seda on kõik OK.
k
klient/ 5. november 2013 16:09
pettunud.elionis kui enam teemapakette tellida ei saa siis tarbija mõnitamine
k
Küsiksin ka ühe naiivse küsimuse:/ 5. november 2013 16:06
Aga kust kohast saab Eestis näha vabakanaleid? Nagu mujal maailmas. Vead oma antenni püsti ja ainus vastus tuleb: "Signaal nõrk või puudub". Kuradi vaikselt on kõik sundmaksuliseks läinud. Ja mitte ainult, tõusvalt maksuliseks on kõik muutunud.
k
Kui ükskord juhtuks ime.../ 5. november 2013 15:35
Kui ükskord juhtuks IME ja Elion tõesti lõpetaks selle pèrssekukkunud "uue" asja levitamise ja tooks tagasi kanalinumbrid ja täieliku ühilduvuse "vana" puldiga, siis olen kindel, et sellisel juhul saadaks seda mitte oma vigade ja saamatuse tunnistamine ja vabandust palumine, vaid nagu neile kohane: süüdistused klientide arenedasuutmatuses ja mitte kaasaminemises tehnilise progressi ja kaasaegse IT tehnoloogia arenguga. Ikka nii, et vot meie tegime niii geniaalse ja uue ja innovaatilise asja valmis, aga vaat klient on loll ja laisk ja ajast maas ja ei saa meie geniaalsusest aru. Aga pigem usun seda, et Elion käitub nii, nagu temal Eesti ärikultuuris kombeks: las koerad hauguvad - karavan liigub (teerullina) edasi...
j
Joonas/ 5. november 2013 15:13
Aga kui ma tellin Elioni nuti-TV vahendusel uue nuti-TV ja leian, et mulle see ei istu, kas siis see 14-päevane loobumine ei kehti ja vana tagasi ei saa? On ju ka elektroonilist kanalit pidi tellitud ja peaks seaduse alla mahtuma küll??
j
Joonas/ 5. november 2013 15:13
Aga kui ma tellin Elioni nuti-TV vahendusel uue nuti-TV ja leian, et mulle see ei istu, kas siis see 14-päevane loobumine ei kehti ja vana tagasi ei saa? On ju ka elektroonilist kanalit pidi tellitud ja peaks seaduse alla mahtuma küll??
a
aadu/ 5. november 2013 14:44

m
5. november 2013 14:44
MIKS TE MUUDATE KOGUAEG? VAREM SAI ILUSTI KANALEID TELLIDA AUGUSTIS SAIN MOTOROLA DIGIBOKSI VEEL NORMAALSE PULDIGA TAHAN TELLIDA SAKSA KANALEID NÜÜD JA EI SAA PEAN 11 EUROT JÄLLE MAKSMA? MIKS TE TEETE NII ELION?
a
Aadu/ 5. november 2013 14:44
Tõnn on oma hüsteerias asja hoopis keerulisemaks teinud kui ta tegelikult on.
k
kaob/ 5. november 2013 14:44
_ keegi teab? / 13:22, 5. nov 2013
Mis kanalid siis ära kaovad kui võtad selle uue huinamuina endale? _
Näiteks Soomed, Vened, nt. TV5 Monde ja veel mingid.
Kuid sellele, mis alles jääb, pannakse see eest hinda otsa.
j
jah/ 5. november 2013 14:40
_Seda enam, et reaalselt nutiTV EI VAJA uut pulti. See on ilmselge turundusotsus, mis välistab antud lõksust taganemise. Olen 120% kindel, et Elioni (või mõne alltöövõtja, ei tea tagamaid) arendajate repos on olemas digibox'i tarkvara versioonid, mis toetavad vana pulti ning mida kasutades toimus ka arvatavasti tarkvara testimine._
Jep. Teadaolevalt nulliti vana pult tarkvaraliselt 4 päeva enne Uue Nuti TV ametlikku avamist.
E
@ Nostradamus / 12:46, 5. nov 2013 / 5. november 2013 14:36
Ei meeldi mullegi reklaamid ja kui mõnikord üritad filmi süveneda, ajavad nad päris närvi. Aga kuna kordustv näitab vaid kanalite omaloomingut, pole filmide puhul mingit muutust.
Olen isegi mõelnud, et kui jutt käib mingist Discovery kanalist või HD kanalist vms, siis leitakse sada põhjust miks meie regioonis seda näidata ei või. Suurtest tegijatest ei saada lihtsalt kagu või ei tahetagi saada, lihtsam ja odavam öelda et ei saa ja kõik.
Aga kohalike kanalite põhimõtteliselt ainsa sissetulekuallika ehk reklaami eemaldamine pole mingi probleem. Ja hinnatõusust saadud raha pannakse enda tasku. Utleme et 2€ pool läheb filmiriiuli arvele ja teine € siis kordustv-le. Võib-olla maksab Elion sellest €-st mingi osa hüvitiseks ka erakanalitele, aga ei tahaks uskuda et nad ennast nii odavalt maha müüvad. See oleks päris lühinägelik samm
k
Kuri kasutaja/ 5. november 2013 14:04
Helistasin klienditeenindusse ja soovisin lisada ühe noppekanali ja selle peale öeldi, et pean siis uue Nuti-TV ka tellima, mis on muidugi kallim kui vana pakett. Ühesõnaga sunnib Elion sind võtma kallimat paketti ja kui sa sellega nõus ei ole, siis noppekanaleid ega muid muudatusi nö vanale platvormile teha ei saa ka. Tõsiselt pettunud olen ja õnneks Elioni teenus minu nö suvekoju ei ulatu seega helistan neile ja lasen lepingu suvekoju aadressile üle viia kuna aga seal leviala ei ole, siis saan lepingu tasuta lõpetada tagastades tehnika. Liitun Starmaniga. Aitab sellest Elioni kliendipetmistest.
j
j.s./ 5. november 2013 13:44
Lugesin läbi artikli ja ka kommentaarid ning jäi mulje, et keegi pole millestki aru saanud (muidugi on ka erandeid). Kõigepealt, et meelest ei läheks, tahaksin teada, mis IT- mees Samuel selline on, kes ehku peale bokse vahetab ja seejärel ei oska pulte õpetada televiisori ja boksiga suhtlema! Ja PANGE TÄHELE- ei ole vaja uut pulti osta, kui te lihtsalt lähete üle uue nutiTV kasutamisele. Kõik töötab ka vana puldiga ja ka vana boksiga, kui aga ostate uue puldi ja reklaamile vastavalt vajutate "tagasi" nuppu, olete andnud 3 tilka kuradile. Mina liitusin uue nutiTV- ga, suure hurraaga tellisin e-poest ka uue puldi ja ka uue boksi(tuli juba uue puldiga), "rikkusin" ühe boksi ära, viies ta uude keskkonda, mis töötab AINULT uue puldiga, vihastasin end seaks, vahetasin boksi uuesti välja ja praegu on mul ruuteri taga 3 telekat(2xMotorola 1003 boksid ja Amino 110 ), kõik oma vanade pultidega, kasutuses on kõik UUED teenused, kuid kasutuskeskkond e. menüü on vana! Jah on mõningaid probleeme, kuid loodetavasti (vähemalt lubati) 09.11. tarkvarauuendusega need lahenevad. Ei vaidle vastu, et asi kallines, kuid mis meil üldse odavamaks läheb! Ma ei tea kohe, kiita ei saa, aga ise olen rahul, probleemidest arutame elioni foorumis ja paremat otsima ei hakka.
p
pealtvaataja/ 5. november 2013 13:38
Üks asi on uus nutiTV paketina (mõjub kogu TV teenusele, ega Amino seepärast kortsu ei lähe, jääb vana pult ja vana menüü), teine asi on uus pult ja uus menüü. Samahästi võid uuele nutiTV-le üle minna, aga kui seda uut pulti ei soovi, ega ei peagi ostma. Jääb vana menüü ja vana pult, pakett ise muutub küll. Paraku uue boksi ostmisel on see uus pult kaasas, siis jah, tuleb vana pult eraldi osta (kui numbrinupud olulised). Kes soovivad vanale paketile jääda, siis olemasolevas paketis ei soovita puutuda/lisada kanaleid jm pakette, salvestamist, kordustv-d, täiendavat vaatajakohta.

k
keegi teab?/ 5. november 2013 13:22
Mis kanalid siis ära kaovad kui võtad selle uue huinamuina endale?
t
tarbijakaitse/ 5. november 2013 13:14
Jääb loota, et tarbijakaitse võtab teema tõsiselt ette. Kui ikka sunnitakse muutusi tegema, siis andku Elion puldi jm tasuta.
n
Nostradamus/ 5. november 2013 12:46
Muide! Küll näete, et Elioni poolt täna reklaamitud reklaamivaba kordusTV kaob varsti sellisel kujul. Ükski ennast reklaamist elatuv kommertskanal ei talu sellist olukorda, et tema saadetest nokitakse mingite tehniliste vahenditega reklaam välja. Või väidab Elion, et kari persoone istub mingi puldi taga ja jälgib arhiveeruvat telebrogrammi, ning sobival hetkel vajutab arhiveerumisele "paus" nuppu. Otsige lolli! Elion ei taha niigi tööinimesele palka maksta, ammugi siis kellelegi lihtsalt telekavaatamise ja ühe-kahe nupu vajutamise eest. Kindlasti filtreeritakse reklaam tehnoloogiliste meetoditega välja ja kus on tehnoloogia, seal hakatakse koheselt arendama ka seda reklaami tuvastamist häirivat tehnoloogiat. Ja meie kommertskanalid võtavad selle kasutusele. Ja muudavad reklaami näitamata jätmise Elionile üle mõistlikuse piiri kalliks ja sellest kaotab jällegi ainult klient ja kaob veel üks niigi olematutest argumentidest "Uue nutiTV" kasuks.
p
priit/ 5. november 2013 12:11
siis pole sel ka mõtet 3d jne marsib peale jura ju!
t
Tölpa./ 5. november 2013 12:06
Ei saa, te lillekesed, aminot lõpmatuseni kasutada. Ei saa : elementaarne loogika ütleb, suht varsti kütab elion kõik aminod ajaloo prügikasti ning paneb kliendid motorolade sundvahetuse ette : Plekid vanas rahas ca 1500 eeq or go & screw yourself. Ning enamus plekivad, kuna on kogu oma koduse IT infra üles ehitanud elioni ühenduse ümber.
Seda enam, et kuigi olen olnud elioni DigiTV klient põmst selle turule tulemisest saati, olen hakanud viimasel ajal vaatama Starmani pakkumiste poole. Enamus lahendusi, millega elion praegu pröökab, ilmusid Starmani tootevalikusse VAREM ning ei nõua lisainvesteeriguid rauda. Seda enam, et reaalselt nutiTV EI VAJA uut pulti. See on ilmselge turundusotsus, mis välistab antud lõksust taganemise. Olen 120% kindel, et Elioni (või mõne alltöövõtja, ei tea tagamaid) arendajate repos on olemas digibox'i tarkvara versioonid, mis toetavad vana pulti ning mida kasutades toimus ka arvatavasti tarkvara testimine. Ning ei imestaks, kui eksisteeriks ka versioonid, mis jooksevad vanade aminote peal (Firmware ise on lihtne ja labane lokaalses weebiserveris jooksevWebApp, mis kõige lihtsalt seletades valib IP, Pordi & võtme, mille abil stream telerisse suunatakse. Kõik muu tilu-lilu on pilvepõhine ning ei oma tähtsust, millisest aparaadist seda konfitakse ).
t
to: audi a8 / 5. november 2013 12:04
Näed siis! - elionikutsikas kah siia jalga tõstma saadetud.. :D
Aga su näide on küll totaalselt mööda.
Tootearendus peaks ikka ARENDUSEGA tegelema. Ja areng peaks kliendil elu ikka mugavamaks, kiiremaks, lihtsamaks, odavamaks tegema. Paraku pole Elion ühtegi neist eesmärkidest täitnud. MITTE ÜHTEGI!!
p
priit/ 5. november 2013 12:03
28euri on kuu olen 10 aastat maksnud 300euri aasta.ja 3000peale kokku ja elion ei suuda isegi uuendusi selle eest pakkuda tehnikud ka tasulised hapu firma tõesti!
k
kordus/ 5. november 2013 12:00
korus tv on pealesunnitud teenus. Ma kasutan salvetsamist. Maksab 5.eur ... jah see on 3 eur rohkem aga saan panna salvestama seda mida tahan. Kordus tv minu teada on ainult eesti kanalitele ja nende oma toodangule. Milleks mulle siis seda kordus tv-d vaja kui kasutan salvestamist ja salvestan kõik need samad kanalid mida kordus tv-ga pakutakse. Saaks ainult plekki rahvalt kätte.

t
to audi a8/ 5. november 2013 11:56
"mul oli nii, et ostsin 92a audi a8 ja nüüd tehas tuleb jutuga oma uuest mudelist? Kas tõesti ma ei saagi seda tasuta?"
Täiesti jabur analoog! Reaalsus on see, et sa ostsid 92 aasta audi, kus oli kirjas konditsioneer, elektrilised aknad, automakk jne. Nüüd toob audi a8 näol uued täiustused välja ning "lubab" vanade autodega edasi sõita, keelates ära konditsioneeri, akende alla-üles keeramised ja automaki kasutamise. See just elioniga juhtunud on, pressiteates kõlab kõik ilusti- "saate vana teenust edasi kasutada", reaalsus on aga see, et salvestada saateid ei saa, filme vaadata ei saa jne. Seega on tugevalt pärsitud vana nutitv kasutamist. Seega pole su audi a8 analoog pädev.
j
Just/ 5. november 2013 11:51
Tund tagasi sain puldi kätte ja kõik nipid trikid proovitud. Olen väga rahul!
v
vingvingving/ 5. november 2013 11:50
Aga mis te virisete, hääletage jalgadega! Elion ei ole ainus kes turul tv ja internetti pakub. Kui kriitiline mass ikka jalgadega hääletab, saadakse aru, et olemasolevad juhid on midagi väga valesti teinud ning taastatakse olukord.
a
audi a8/ 5. november 2013 11:45
mul oli nii, et ostsin 92a audi a8 ja nüüd tehas tuleb jutuga oma uuest mudelist? Kas tõesti ma ei saagi seda tasuta? Olen juba auto eest maksnud ja ei ole nõud enam seda investeeringut uuesti kinni maksma. Lasen tarbijakaitsel uurida kas siin on rikkumine või mitte.
Küsisin teenindajalt, et kui ma ostan uue a8 aga istmeid ei taha - kas saaksin siis istmed tagastada ja oma vanalt masinalt maha kruvida. Kusjuures pidavat saama ka istmeid tagastada, aga sõita on jube ebamugav ja vana kere a8 istmed ei sobi uuele masinale. No mida ma teen? See on nöörimine kui tulevad ja ütlevad, et on uus asi ja nüüd tasuta ei annagi? Pean nüüd kõikidele sugulastele uue masina soetama? uibljäääds
t
tiivii/ 5. november 2013 11:44
Loobuks tõesti elioni teenusest aga tuleb välja, et teistel pakkujatel on totrad vägivaldsed multikakanalid nt. disny ja ka teised kanalid on pooletoobised nt. history viasatil...
t
To: Kasutan / 10:18, 5. nov 2013 ja Jaak / 09:59, 5. nov 2013 / 5. november 2013 11:35
Nii, et siis Elion on oma jüngrid kah kommenteerima käsutanud... IRW!
Aga! Kasutan "vana" nutiTV-d. Kasutan selles ka salvestust ja kordustv-d. Reklaame ei vaata juba väääääga ammuuuuu. Mistahes minule või pereliikmele huvitavatat saadet põhikanalitset vaatame kahe nädala jooksul omale sobival ja reklaamivabalt. Isegi meie kommertskanalite uudistesaateid vaatan paraja viivisega, et saaks reklaamid ja sisutu möla edasi kerida. Kanaleid valin numbriklahvide abil KIIRESTI (!). Raadiokanaleid suudan ilma telekat sisselülitamatagi leida (heli kuulan eraldi võimendist) Telekanalite EPG on selge ja loogiliselt (JA KIIRELT!!!I) navigeeritav. Kuna teleka taga kasutame aktiivselt teisigi HDMI-seadmeid, siis on mõnus kasutada "vana" puldi AV klahvi ja ei sega ka see uutmoodi ja värdjalikult tööle pandud HDMI-värk.
Armaeisaa, miks kuradi pärast oli päris hästi töötanud värk vaja ära rikkuda. Kas ainult selleks, et tulesid-vilesid ekraanile juurde saaks?! Mitte midagi ju mugavamaks-kiiremaks ei muutunud. MITTE MIDAGI!!! Kõigi põhikanalite saadete arhiiv filmiriiul ei kompenseeri ühe protsendi ulatuses ka seda ebamugavust, milliseks on muutunud teleka vaatamise juures muidu nii lihtne ja elementaarne toiming, nagu on kanalivahetus. Kõige lihtsama asja muutmine kilplaslikult keeruliseks ja aeganõudvaks - See ongi siis Elioni tase!?
Elioni ideedegeneraatorite eetikast lähtudes oletan, et varsti hakkavad täiesti "seletamatutel põhjustel" streikima ja hanguma ka seni hästi töötanud "vanad" Motorola digiboksid, ainsaks väljapääsuks klientidele öeldakse olevat "vabatahtlik" liitumine "Uue NutiTV-ga". Siis kärab vana boks jälle edasi, ostame kõik uued puldid ja elu Elionis on jälle nagu lill...
Kliendil muidugi enam mitte..
d
Delisa/ 5. november 2013 11:31
See uus nutiTV on ikka tõeliselt uimane ja aeglane!!!
e
eas/ 5. november 2013 11:29
Lõpetage leping, alustage uut lepingut, saate kõik seadmed koos uue puldiga tasuta. Vana boksi saate teises toas edasi kasutada või maha müüa.

K
.../ 5. november 2013 11:26
Kõige naljakam asja juures on see, et meie kasutasime vana digiboksi ja vana pulti, telekasse ilmusid mingid käsud ja pidi muudkui edasi vajutama ja selle tulemusena saime uue nutitv paketi, aga seadmed olid kõik vanad. Hind tõusid ja meile isegi ei jäetud võimalust valida, kas tahame seda uut paketti v ei... Kuna just järgmisel päeval juhtus nii, et digiboks ütles üles, läksime Elioni, et see uus siis osta.. Ostsime ära ja tädi ütles, et lülitab meid siis uue peale üle, aga oh imet, kuidas te selle juba endale saanud olete?? :D Ühesõnaga.. vanade seadmetega pandi meid automaatselt uut tarbima kalllima raha eest.. Muidu oleme uue puldi ja kogu asjaga väga rahul, aga naljakas ongi see, et kuna vanad meil veel töötasid ja ei olnud lähiajal plaanis uut soetada, siis kuidas see võimalik on, et meil automaatselt uuenduse ära tegi?
t
tep/ 5. november 2013 11:20
Olen vist üks väheseid , kes uue NutiTV-ga rahul. Pakett kallines küll 50 senti ja kadusid mõned, nii või naa mõttetud kanalid mida ei vaadanud, aga juurde tuli KordusTV ja Filmi riiul. Kaotatud kanaleid saab sentide eest juurde võtta kui selleks vajadus on. Uus pult on igale mõtlevale inimesele loogiline ja kerge kasutada, kui on viitsimist endale see selgeks teha.
j
Jutuks hea küll/ 5. november 2013 11:20
"Tuleb tagastada Amino digiboks..."'
Huvitav, kuidas tagastada seda, mida pole kunagi olemas olnudki?
k
klient/ 5. november 2013 11:19
Ostime ka selle uue puldi. Midagi halba ütelda ei tahaks, lapsed on lastenurgaga õnnelikud ja kordus tv ning filmiriiul on ka kasutatavad. Ainuke mure on uue puldiga see et kui ma muidu teadsin et yks kanal on selle numbriga ja teine teise numbriga, siis nyyd pean kanaleid lappama. Pult on ka vanaga võrreldes veidi aeglane, samas kui paned saate pausile ja siis jälle käima, siis ei pea enam "kuulama" mõne sekundi vältel vaikust vaid saad kohe ka hääle kätte. Iga uus asi vajab harjumist, aga loodan et enamuse halbu noote võetakse üles ja yritatakse need pisivead ära parandada.
a
Ants/ 5. november 2013 11:12
"Elamus", Elioni ajakiri (sügis 2013<4<) lk. 24 kirjutab: "Uus nutiTV ja digiboks - võrdub mugavam ja kvaliteetsem telerinautimine. Tuleb tagastada Amino digiboks Elioni kauplusse ja saad Motorola digiboksi soodushinnaga 63.27 eutot. Tagastatava Amino digiboksiga peab olema komplektis: 220V toitekaabel, SCART- kaabel ja pult. Pakkumine kehtib kuni 31.12.2013.a.". Kas selle uue, soodushinnga Motorola digiboksiga komplektis ja soodushinna sees on ka uue Motorola puldi, 220V toitekaabli ja selle nn. SCART- kaabli maksumus ja milline tuleb uus kuutasu? Edasi, lk. 37 on kirjutatud: "Digiboks Motorola 1003 maksab 99.- eurot". Kui palju maksab pärast 31.12.2013.a. kogu see nuti-TV -ga ühinemise krempel kokku ja kui suur tuleb siis uus kuutasu? Kes teab, võiks kommenteerida!
k
Kasutaja/ 5. november 2013 10:50
Pigem on kallim variant see, kui vana pult lõpuks üles ütleb ja et telelevi ikka koju leviks ja kanalit vahetada saaks, on vaja lisaks uuele puldile ka uus digiboks osta. See pidi praegu ilge soodukaga olema - 64 eurot. Aga mis siis ikka, tuleb vist telekas maha müüa, et pole veel uut ostma jõudnud hakata ja siiani '92 a isend truult teenib.
e
ei saa mitte aru :// 5. november 2013 10:48
Aga, kui ma tahan lisakanalid maha võtta, ma ei soovi enam neid ja ma ei soovi enam midagi tellida, kas siis pean ka uue puldi selleks ostma?
k
keskonna reostaja/ 5. november 2013 10:45
Mida tähenab- iganenud digiboks: kas ta kortsu läinud, ei täida peremehe soove või mis on temaga juhtunud?

m
Martin/ 5. november 2013 10:40
Mis kuradi asi see nutiTV on? Vähemalt Starman on siiamaani küll suutnud ilma selliste jamadeta telepilti edastada.
n
No jah/ 5. november 2013 10:30
Lõpetage leping ära selle Elioniga ja võtke alternatiivne firma, ei pea taluma ju selle teenusepakkuja pealesurutud jura :D Valikuvabadus on endiselt ju olemas
s
sirje/ 5. november 2013 10:27
minuga juhtus nii,et tahtsin loobuda lisakanalitest,kuna ei vaata neid ja kohe SUNNITI valima uus versioon,mingit teist varianti ei olnud.Hinnalangus jäi olematuks,sest uus versioon on kallim.Tagasi enam pöörduda ei saa.Iga kord,kui helistan Elioni ,tehakse probleem ,et mul on vana digibox.Soovitatakse uus osta ,tehakse hinna alandust,aga mul ei ole ikka võimalust osta seeda(63.00)Uutele klientidele antakse box tasuta,aga vanadele klientidele ei tehta nimetamisväärseid soodutusi.Miks ei või vahetada kõigile digibox uue vastu jälle kohutusliku kasutusajaga.Olen klient olnud üle 10.a.,võiks ka midagi tasuta olla.Olen kaalunud ka firma vahetust,sest lauatelefon ei ole tänapäeval enam mingi boonus.
u
ummi/ 5. november 2013 10:26
t
to Aadu/ 5. november 2013 10:24
Nuti tv puldiga SAAB teleka ja boksi KOOS sisse ja välja lülitada!
u
ummamuudu (tipsuja.ta@hot.ee)/ 5. november 2013 10:22
Pakuti minulegi üleminekut uuele nutile ja uut tehnikat, kuna minu Amino ja vana Thomson seda uut nutit ei toeta. Mõlemad aparaadid töötavad minul kodus aga korralikult ja maksta lisaks veel kolme eurot ma ei soovinud - niisiis keeldusin.
Kohe varsti tabas mind aga üllatus, nimelt hakkas ruuter võrku "ära kaotama" ajal, kui allalaadimise kiirus ligines 1MB-le. Võrgu kadumisel kadus ka telepilt ja ruuter tahtis restarti. Minu kaeblemise peale helpdeskile tuli vastus, et jah, oleme teadlikud ja viga on teie "vananenud" ruuteris, mis ei oma võimekust uut süsteemi toetada. Mida kuradit, kogu aeg toetas ja nüüd ei toeta enam! See, et mina ei soovinud uut nutit ja uusi seadmeid, ei tähenda seda, et nüüd keeratakse mulle piirangud peale. Nii aga on - telekat saan edasi vaadata, aga niipea, kui soovin midagi alla laadida, pean jälgima allalaadimise kiirust.
On veel kellegil selliseid probleeme?
k
Kasutan/ 5. november 2013 10:18
Kasutan uut nuti tv´d ja uut pulti - aga see on iga vabatahtlik otsus, ega vana kuhugi ära ei kao - sa võid seda vaadata nii palju kui süda lustib, seda lihtsalt ei täiendata, ei uuendata enam.
Uue eelis minu jaoks on see, et seal on tasuta kordus TV ja filmiriiul. Veidi uimane/viivitusega oli toimimine algul - seda muudetakse, parandatakse - pole hullu. Aga üldine loogika jm. kasutus mulle väga meeldib.
j
Jaak/ 5. november 2013 09:59
Uuel puldil on ka eeliseid: Ei pea enam vaatama,kuulama seda lärtsuvat vastikut reklaami plära, neli korda 8 minuti jooksul,et tegemist on arsti või apteekriga,et kaebuste korral otsige abi , see on alandav ja vastik. Nüüd saab minna teisele kanalile ja jälgida aknakesest millal plära läbi saab. Kordus T.v-s saab täiega läbi ilma reklaamita. See kaalub kõrgema hinna ja kohmaka puldi ebamugavused üles.

l
Lugeja/ 5. november 2013 09:52
See oli ammu teda, et Elion läheb üle uuele nuti ajastule. Kaovad ära kanali numbrid jne.
Mina kasutan uut nutitv pulti ja olen väga rahul.
c
cccp/ 5. november 2013 09:49
a
aadu/ 5. november 2013 09:48
uue puldiga muutub kasutamine keerulisemaks, Ei saa teha rohkem kui 1 lemmiklist. Menüüdes liikumine on poole aeglasem kui vanaga. Telekat enam selle pudliga sisse ja välja lülitada ei saa. Mõttetu!!!!!!!!
k
kohtukeiss/ 5. november 2013 09:43
"Kõik Elioni senised kliendid saavad ise valida, kas hakkavad kasutama uut või jätkavad vana teenuse kasutamist. " ja "Oluline on rõhutada, et vana nuti-TV jääb edasi toimima"
Mis teenusest me räägime? Mis "jääb edasi toimima"? On küll vana pult ja telekas, kuid peale kanalite klõpsimise teha ei saa! Seda teenust ei saa enam nimetada nutiTV-ks! Seega mingist "vana teenuse kasutamisest" ei saa juttugi olla, sest seda teenust algupärasel kujul enam ei eksisteeri! Nüüd ongi küsimus, kas elion on lepingut rikkunud? Mõni hakkajam saaks sellest korraliku kohtukeisi punuda.
a
alf/ 5. november 2013 09:42
No ise küll ei plaani uuema nutitv lahenduse vastu vahetada! Milleks maksta rohkem ja veel kehvema asja eest sisuliselt?! Kordustv asemel kasutan dvd-kirjutajat. Filme ei pea just ja ainult elionist laenutama, Minumeelest see nuti tv on üldse rohkem 10-20 aastaste lõbu, hea plõksida internetis, filme jne. Normaalseks telekavaatamiseks ei ole see eriti oluline.
z
ZZ/ 5. november 2013 09:41
..VANA PULT TÖÖTAB KORRALIKULT..MINA VIISIN UUE TAGASI, SEE ON TUNDUVALT AEGLASEM..JAH EI TÖÖTA KÕIK NUPUD AGA SAMA, MIS UUEL PULDIL..
s
saurik/ 5. november 2013 09:31
nagu tüüpiline emt mentaliteet.....kurb
t
talume kõike rahulikult.../ 5. november 2013 09:22
Selle uue üllitisega...ehk siis uue puldiga on elion nüüd küll kliendile allapoole vööd lajatanud.
Siit küsimus...: Kas talume eestlaslikult vaikselt ja rahulikult seda elioni "kübaratrikki"...või leiduks rahval jõudu ka selle vastu seista...?
Lugedes seda nokk kinni saba lahti vestlust elioni teenindajaga, siis elion ju ainult irvitab oma "kalli kliendi" üle. Tuttav jutt...taolist vestlust on tulnud pidada elioniga juba mitmeid kordi.
Teenust,mis varemalt toimis laitmatult...no ütleme,et peaaegu laitmatult,on asendatud teenusega, mis pidevalt kinni jookeb,tõrgub töötamast ja kui töötabki,siis on uimane ja menüü segane. Lisaks kõigele ka kallim. Kas sellist elioni teenust me soovisimegi...?
Kutsun üles boikoteerima...

v
väga kuri klient/ 5. november 2013 09:16
Monopolina on ikka mõnus tegutseda. Klient plekkigu mõnuga ja ärgu mölisegu. Parim osa oli senini tehnilise valmiduse tasu (isegi teenindaja ütles, et on jah kallis ja ei ole jah mõistlik), nüüd surati otsa uus pult + 2 EUR kuus lisatasu (näomaks!?!). Mis järgmiseks? Kahjuks on valik ainult suurtes korterelamutes, muidu oleks ammu teenusepakkujat vahetanud.
p
Pettunu/ 5. november 2013 09:10
Ostsin uue puldi ja seega liitusin uue nuti -tv -ga. Räägin kõigepealt positiivsetest asjadest! Õigupoolest on neid ainult kaks . 1. Kordus tv , kuigi
Nice girl would like to have a company with Gentlemen! My photo. Price is 1h- 100 eur. Ilus, noor neju pakkub tavaline sex, suusex, massaz. Minu pilt.
Alina+37257406477Tallinn 24. okt. 19:00tõsta kuulutus esimeseks!
selle maksame nüüd tänu 2€ hinnatõusule ise kinni. 2. Filmiriiul- saab tasuta vaadata elioni poolt valituid mõningaid filme !
Ülejäänud on kõik suht negatiivne. Mõned tähelepanekud siis .
1.Ühe puldi pealt jälle kahe puldi peale. See tähendab seda , et uue puldiga ei saa muuta tv porti ehk vana puldiga sai läbi AV nupu valida kas av , hdmi jne. Nüüd tuleb see seadistus iga käivituse järel teha teleka puldist.
2. Kanalite vahetus on muutunud mega aeglaseks kuna uuel puldil pole kanalite numbreid . Kanali vahetamiseks läheb rohkem aega liikudes samm sammult mööda kanaleid. Või siis üld meenüüst otsides soovitut kanalit!
3. Varem sai raadiost vajutades puldil sinist nuppu kohe tv-sse . Nüüd uuega samm sammult mööda menüüd tagasi mis võtab jälle aega !
4. Kanali infot vaadates peab alati backiga tagasi minema muidu järgmise vajutusega lendad antud kanalilt lihtsalt minema !
5. Info kuidas siduda puldid omavahel on olemas aga kuidas algne taastada , pole sõnagi . Helistate lõpuks tasulisele info numbrile , kust teile see saladus avaldatakse.
6. Vanemad inimesed ilmselgelt selle muutusega hakkama ei saa. Kuna nad on siiani kasutanud paberile kirjutatud spikrit - vajuta av , peale seda pumae nupp-aktiveeri digiboks jne. Olen kindel , et uuel puldil liikumisega jäävad nad jänni !
Seega kellel ei " põle" , eriti teie vanaemadel , pole mõtet selle enamugava muudatusega kiirustada !
k
klient/ 5. november 2013 09:04
No eks tuleb siis teenusepakkujat vahetada, mis muud!
l
Leino/ 5. november 2013 09:02
Elion lasi meelega selle jama käiku arvates, et see on ilgelt innovatiivne ja seda ei ole kuskil mujal maailmas tehtud. PS!! Elion on arvestanud sellega, et teenusest võib loobuda kuni 30% klientidest seega kõik konkurendi juurde.
k
Kix/ 5. november 2013 08:53
Väga rõve pult on see uus.
k
klient/ 5. november 2013 08:51
Just loobusin Elioni teenustest. Nii hea on olla, selline vaba inimese tunne :)
s
stv/ 5. november 2013 08:42
huvitav...mis juhtub inimesega/inimestega kes selle konseptsiooni Elionis välja mõtles?See vend peab kinga saama v telefoniteenindajaks tagandatama...ja tahaks kuulda,mida kuradit ta sellega taoltles,et sellise soperduse kokku keeras?Mõni noor ja roheline,eks tuli ja tahtis ennast tõestada?selline tegu võiks vabalt kvalifitseeruda kui aasta äriaps vms...
e
Elion seebiks/ 5. november 2013 08:35
Ja kohe kui oled seda uut "pulti" kasutama hakanud, leiad, et sind on viidud tagasi kiviaega. Kui midagi muudetakse, siis minu mõistuse järgi peaks see tegema elu mugavamaks ja odavamaks, see Elioni käik aga viib rahakotist rohkem kui seni ja mugavusest ei maksa kohe rääkidagi. See ettevõte on määratud surmale, oleks ainult, kes sellele kiirendust annaks ja paremat teenust IGAL POOL pakuks. Millegipärast ei taha Starman eramutesse oma teenust anda, tea, kas peab hakkama mingile õiguste rikkumisele rõhuma või tuleb neil aru iseenesest pähe.

i
imestap/ 5. november 2013 08:32
väga nõme pult on
idee on iPad juhtimisest võetud aga katsuge seda teha puldilt
krt
kanalitel pole numbreid on kõige vastikum
d
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD/ 5. november 2013 08:31
Palju õnne Elion, hakkad kliente kaotama!
u
Urrr/ 5. november 2013 08:18
See oli inetu käitumine elioni poolt.
Jahuvad, et pole kohustuslik aga paketis lisa tellida ei saa - kus see vabatahtlikus on.
Ja mida ma nende filmiriiuli või kordusvaatamisega teen - ei tahtnud neid enne ega ka nüüd. Enen oli valida aga nüüd pandi sunniviisiliselt külge ja tõsteti hinda.
Mõnitavad kliente ilmselt....
r
rrr/ 5. november 2013 08:06
Ärge tahtkegi seda uut pulti, see on lauslollus!!! nautike oma vanat pulti ja süsteemi
p
Palju hullem/ 5. november 2013 07:54
Palju hullem on see, et uus Nuti TV on uimane!
A
???/ 5. november 2013 07:33
Aga trikk selles ongi, et ma ei saa oma vana nutit kasutada, ma ei saa seal enam kanaleid tellida
Sujuvalt suunatakse uue nutika juurde ja sujuvalt saad uue puldi osta. Nii et söö sitta elion. Vale vale otsa ei saa iial otsa
l
l4l/ 5. november 2013 07:26
Haha, mul on õnneks vana hea amino, jään surmani sellega, kuna uue eest sama paketidega peaksin maksma 4 euri mitte millegi eest rohkem, või olen kohustatud vahetama siis lähen mujale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee