Eesti uudised

Mihkel Mutt: avalikus kohas mobiiliga rääkimine tuleks keelata

Toimetas Karoliina Vasli, 4. november 2013 11:55

39 KOMMENTAARI

s
Suur Reede/ 7. november 2013 01:58
Rääkimisest palju kordi halvem on avalikus linnaruumis suitsetamine.
l
lugeja/ 5. november 2013 08:01
Täitsa nõus Mihkliga. Kuid kas keeld ka aitaks, selles kahtlen. Aga üleüldine hukkamõist aitaks ehk küll. Kui ikka kaaskodanikud lobisejat korrale kutsuma hakkavad, ehk see aitaks.
j
jalkafänn/ 5. november 2013 01:05
Ja hakkame rõõmsalt keelama, mis meile ei meeldi :D
tõsiselt huvitab, kaua läheb, enne kui liikumine ja hingamine ära keelataks- kedagi need tegevused ju häirivad.
See peaks olema juba kõigile selge, et ei ole vaja rumalaid keelde nagu see. Nagu mõelge korraks tõsiselt, eriti need kes vinguvad. Ma võin kihla vedada kogu oma raha peale, et te olete vähemalt ÜHE korra nii bussis kui ka avalikes kohtades mobiiliga rääkinud (juhul kui teil mobiil on).
siin kommenteerija "peaks tõesti" väitis järgmist:
"olen sama meelt, eriti kui sõidan nii linnaliini kui ka kaugliinibussidega, kui 2,5 tunni jooksul tagaistuja kõvahäälselt aina lobiseb ja lobiseb... "
aga palun, selgitage, kuidas on see halvem sellest kui TEIE räägite telefoniga. Või sellest, kui kaks või rohkem inimest samamoodi vahetavad mõtteid terve teekonna vältel, kõvahäälselt, ilma telefonita?
Muidugi jah, ühistranspordi eeskirjades on IGAL pool tegelikult kirjas, et kaasreisjaid ei tohi häirida, seega on teil häiriva tegevuse puhul õigus pöörduda juhi poole. Samas tõesti manitseks siin jälgima ka oma käitumist- enne kui kuskile kaebama lähete, vaadake et te ei ole ise sama teinud.
Ise muide ei ole lobiseja, aga kui mulle kõne tuleb, siis võtan ikka vastu ja räägin võimalikult kähku asjad selgeks- mine sa tea, alati võib olla asi kiireloomuline.
Hr. Mutile ütleks nii palju, et Jaapanis EI OLE avalikus kohas mobiiliga rääkimine keelatud, lihtsalt äärmiselt ebaviisakas (sellepärast on paljudes kohtades ka keelumärgid).
Nagu ma alguses ütlesin- ei ole mõtet luua keeldu mingi asja üle lihtsalt sellepärast, et miski ei meeldi meile, sest lõppkokkuvõttes ei ole mitte kui midagi mis niimoodi EI OLEKS keelatud. Kuid ma paneks kõigile siiski südamele- austage ka teisi inimesi, kui mitte ennast, siis vähemalt seda kellega räägite- ma ei usu et nad tahaksid et nende elu üksikasju maailmaga jagate.
Lihtsalt võtke asja mõistusega ja rahu majas.
k
Keelame, keerame, ja veel kord keelame ja keerame/ 4. november 2013 23:44
Keelame, keerame, keelame raisk kõik ära, mis iganes kedagi siin maamunal häirib...
d
DD/ 4. november 2013 18:54
olen väga nõus AVALIKU MUUSIKA VIHKAJAGA. mobiilga rääkimine on tühiasi selle kõrval, et pead pikka maad bussis sõites bussijuhi poolt valitud muusikat kuulama. olen muuseas alati läinud seda ka viisakalt bussijuhile ütlema, mõni pomiseb selle peale midagi väga tigedalt, siiski on alati heli vaiksemaks keeratud.
k
kommentaator kõps/ 4. november 2013 17:53
Tallinna liikluses räägib iga teine roolis mobiiliga nii, et las härra mutt keelab ära jah...
nagunii on see nagu hane selga vesi.
h
haige pea/ 4. november 2013 17:47
Mina ükspäev mõtlesin ka just sellele. Läksin õhtul töölt koju ja pea pidi küljest ära kukkuma. Mul on niigi selline töö,et pean kogu aeg inimesi kuulama.Tahaks bussis kõrvadele rahu aga EI. Terve 50 mintsi Virust Laagrisse sõit oli pidevad moblahelinad ja ikka kõvasti siis pidev pläkutamine igast kandist ja täitsa mõttetu tekst.Seda oleks vabalt saanud kodus või kuskil bussist väljas rääkida. Siis lapsed olid bussis ja tagusid ja kiljusid üksteise peale,tõuklesid ja absoluutselt polnud neile kodus räägitud mingist avalikus kohas käitumisest.Täpselt nagu loomakari.Kui väljusin ,oli tunne et pea kukub küljest.Ja mina pole sugugi vana inimene.
k
kuule, rott/ 4. november 2013 17:31
kui kõik inimesed hakkaksid poodides ja bussis jne oma elu-lugu karjuma, kuidas sinu meelest oleks? NB-oma jutud saab aetud ka vaikselt, pole vaja kisada.

r
Rando/ 4. november 2013 16:38
Näen Tartus alatasa neiusid jalutamas loengusse või sealt ära, terve tee vadistamas telefoniga. Hiljuti juhtusin ühega neist vihmasel õhtul samas tempos kõndima ja kõrvad hakkasid sibivett jooksma millist mõttetut mõla ta telefoni rääkis. "Ja tead siin on nagu selline, nagu, tead küll, nagu ja siis ta tegi nii nagu, tead küll, onju, ja siis ma olin nagu, tead küll." Ja veel lõputult sellist iba millel pole mingit sisu. Inimested, kes teiste inimeste liginedes langetavad häält või räägivad telefoniga ainult siis kui neil tõest on midagi öelda, väärivad au.
m
Mai/ 4. november 2013 16:22
Olen juba vanainimene tänapäevases tähenduses ja ei saa aru, kuidas see lihtne viisakus meist nii ruttu on kadunud, see viisakus, mitte segada teisi, rõhutatakse aina vabadust, vabadust teha kõike mis tahad ja mida vajalikusks pead, aga kuhu jääb nende vabadus, kes vaikust armastavad ja ei taha kuulata bussis teiste inimeste lugusid ei mobiiliga räägituna ega muidu. Imestan isegi oma eakaaslaste valjuhäälse vestluse üle, uskuge või mitte, aga varem oli see siiski nagu üks viisakuse reegel, et räägi nii, et võõrad ei kuule ja ära sega teisi.Meile õpetati seda juba lapsena ja näiteks toodi ikka see, et "mõtle kui nüüd nii teeksid kõik", oletame , et kõik reisijad bussis vestlevad kaaslastega või telefonis valjuhäälselt või kuulavad igaüks oma muusikat ja kõige üle lärmaks veel bussijuhi raadio. Paaritunnine sõit Tartust Tallinna muutuks põrgupiinaks, aga võiks olla lihtsalt puhkuseks või töötamiseks kui keegi seda tahab ja soovib teha teisi segamata.
s
see Mihkel/ 4. november 2013 16:17
räägib tegelikult õiget juttu.
Mis peaks nõdrameelsetel pudulojustel olema telefoniga pistmist.
Teised ausad arvamusliidrid tegid otsesõnu selgeks,tema ütleb läbi lillede.
r
rott/ 4. november 2013 15:12
Ka rääkimine avalikes kohtades tuleks keelata must mürast rääkimata.Mister Mutt korraldab varsti konkursi,mida kõik tuleks ära keelata.
1.Ettepanek:Keelamine tuleb keelustada.
a
Avaliku muusika vihkaja/ 4. november 2013 14:57
Annaksin oma hääle kohe erakonnale, kes keelaks ühiskondlikus transpordis üle vabariigi BUSSIJUHTIDEL raadio, pleieri vms mängimise.Olen nõus 12.35 kaasvihkajaga- elav KÕNE on ka mulle puhkus kõrvale võrreldes muusikalise terroriga, mis on ühistranspordis:linnaliini- ja maabussides, ka pikamaaliinidel.Tahaks puhata seal, omi mõtteid mõtelda enne ja pärast tööd.Kaasreisija pleier on ka ebameeldiv, kuid üle bussi kostev igapäevane muusika on hullem.
f
Fabian/ 4. november 2013 14:35
Mina jälle keelaks ilma suukorvita koerte jalutamise vanalinnas, eriti Harju tänaval endise kirjanike maja ümbruses
l
Lugeja/ 4. november 2013 14:23
see on lausa inetu, kui iga hetk peab see telefon pihus olema. Nüüd onI Pod i kohstuslik poosetamine, seisavad nendega ja hoiavad nagu Piiblit pihus. Ega rikkus ei anna häbeneda, vaid seda peab näitama...
ä
äkki keelaKs/ 4. november 2013 14:22

j
4. november 2013 14:22
just möödunud laupäeval küllaltki pikas kassajärjekorras seistes mõtlesin samuti.Kõrvalkassa järjekorras, helises ühel noorel mehel telefon ja läks jutuks, kõvasti ja selgelt. Ma arvan,et kõik ümberkaudsed said teada tema selle õhtu tegemistest, vahepeal sai teiselpool olija ka mõne krõbeda sõna osaliseks, juttu jätkus veel sellekski ajaks, kui kassast tema kaup läbi oli löödud ja maksmise aeg tuli.Seal ta siis võimles, telefon kaela vahele surutud, rahakott peaaegu hammaste vahel, ise ikka täiel rinnal seletades,oma raha kotist kätte saada. see aga võttis aega, ootas kassapidaja kannatlikult, ootasid ostjad.Siis veel veidike võimlemist, telefon kõrva ja kaela vahele surutud, ostetu kotti paigutamiseks ja korras see asjaajamine oligi-ka vestlus lõppes.Ühesõnaga, ei taha tõesti avalikes kohtades sunniviisiliselt teiste eludest osa saada, piirduks enda omaga.Millegipärast on väga palju selliseid inimesi kõikjal, kes arvavad, et kogu maailm on vaid neile mõeldud.
a
aadu/ 4. november 2013 14:14
Ma annan rikkaks saamise idee - hakake tootma miniatuurset mobiilikõnede häirimise/katkestamise seadet. Kui sellisel jubinal oleks mõistlik hind, siis ma küll ostaks endale.
n
nonoh/ 4. november 2013 13:53
"ning igapäevane elu pole väljakannatamatult vaene ega ülekohtune"
Väljakannatamatult vaene veel ehk mitte aga kisub väga ja vägisi sinna suunda ehk annab tunda küll juba ning ülekohtune! Kuskohas sa ülekohut EI näe???
m
Mihu/ 4. november 2013 13:45
k
Krrt ja põrgu.../ 4. november 2013 13:45
Siin aitab ainult fooliummüts ja seemned...
f
Feliks-Vana/ 4. november 2013 13:41
Keelan-käsen-poon ja lasen! hr. Mutt pean teist väga lugu,aga seekord keerasite vindi üle,kõige lollim soovitus kaaskodanikele on keelamine.Eestis ei olegi enam midagi peale keelude ja käskude! Ehk võtaks veidi vabamalt!
m
Muidugi../ 4. november 2013 13:28
Võtan vastu kõik kõned mis tulevad HEADELT INIMESTELT ja tuttavatelt,
h
Halvad kogemused./ 4. november 2013 13:24
Ma ei saada elu lõpuni mitte ühtki SMS ssi ega helista mitte kellelelegi.Telefon ainult selleks kui kellegiga juhtunud midagi ja pean appi tõttama.

o
ott/ 4. november 2013 13:17
osaliselt oleks jah vaja keelata, tundub, et mõni ei saa midagi tehtud kui ei räägi mobiiliga, poes ostab wc paberit ja arutab naisega, et no see on selline ja to on selline....no mis vahet ! Tea kas kui naist paneb kas siis ka ämmaga telefonitsi arutleb, et kas eest või tagant.....no mis vahet! Arvan, et iga asja pärast ei pea telefoni haarama vahel võib ka lihtsalt oma aju liigutada!
j
juku-kalle/ 4. november 2013 13:15
meil palju hullemaid keelde ja käske, mis ei toimi ega saagi toimima. Ma ei lobise avalikes kohtades,aga mõnikord mõni kiirkõne ainult bussis või enne kohvikulauda ongi aega ära teha
k
koolivend/ 4. november 2013 13:14
Mihkel Mutt on eestlaslikult tagasihoidlik. Tegelikult tuleks keelata avalikus kohas igasugune rääkimine.
p
poolt!/ 4. november 2013 13:05
ei sõida ma ammu enam ühistranspordiga, aga kord, kui seda veel tegin, siis häiris küll bussis kellegi valjuhäälne plära terve tee. lausa vihale ajas. saab ka vaiksemalt rääkida, kisab üle bussi ja roppsõnad kui parasiitsõnad nende seas. lapsed ka ju bussis
m
mees/ 4. november 2013 12:50
mis kasu on järjekordsest keelamisest,kui keegi seda tõsiselt ei võta ,autojuhtidel ju on keelatud juhtimise ajal moblaga rääkimine,aga enamus juhte ainult vilistab selle peale.
t
tsitaat/ 4. november 2013 12:42
"Kui igapäevane elu pole väljakannatamatult vaene ega ülekohtune, siis normaalne inimene tahab vist ikka kodumaal elada". Kui see oleks Eestis!
o
osaliselt jah/ 4. november 2013 12:39
Ühistranspordis võiks küll kehtida raamatukoguga samad reeglid, kus igal inimesel lastakse vaikselt oma asjade kallal nahistada, mitte, et üks või kaks pläralõuga kaaperdavad terve bussi tähelepanu, sellega küll nõus.
v
Vidividi vihkaja/ 4. november 2013 12:35
Ennem kui hakate siin keelama rääkimist, peaks ikka olema keelatud avalikes kohtades see õudne telefonist tulev vidividi mida noored tahavad nimetada muusikaks, uskuge mind, teiste kõnet kuulates kõrv lausa puhkab pigem.

m
Mikk Matt/ 4. november 2013 12:25
Bussis oleks teretulnud, jah, aga "avalikus kohas"? Vabaduse väljakul, poes, pargis? Loll jutt suhu tagasi.
s
Siim Kullas/ 4. november 2013 12:22
Mina hääletan selle poolt, et oma loomingu eest tasu saavatel autoritel tuleb keelata avalikus inforuumis mõtete ja arvamuste avaldamine. Mõlemad! Nii suulised kui ka kirjalikud!
p
peaks tõesti/ 4. november 2013 12:18
olen sama meelt, eriti kui sõidan nii linnaliini kui ka kaugliinibussidega, kui 2,5 tunni jooksul tagaistuja kõvahäälselt aina lobiseb ja lobiseb...
n
naiivik/ 4. november 2013 12:16
mihkel ei saa ometi nii naiivne olla ,et usuks keelu toimesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee