Ummik. Pilt on illustratiivne. (Teet Malsroos)

Täna hommikul Mustamäelt või Õismäelt kesklinna suundunud tallinlaste tööleminekuaeg venis tavapärasest mitu korda pikemaks. Põhjuseks Hipodroomi juures toimuvad gaasitrassitööd, mis jätsid Paldiski maanteel avatuks vaid ühe sõidurea.

Mustame tee oli linna suunal autosid täis Vilde teest alates ning selle läbimiseks kulus üle poole tunni. Ka Paldiski maanteel ulatus sõidukiterivi nii kaugele kui silm seletas.

Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul loodetakse asfalt ootamatu gaasiavarii parandamiseks tehtud kaevekohtadele peale saada homme õhtuks, mis tähendab, et liiklejail tuleks ka homme hommikul tööle tulles varuda kannatust.

Kuna lähipäevadeks on prognoositud suurt sademete hulka, võivad tööd kesta aga ka kauem. "Kahjuks pole midagi teha. Tuleks vältida liiklemist hommikusel tipptunnil ja tulla linna kas natukene varem või natukene hiljem," räägib Rüütelmaa.

Mehe sõnul ei ole olukorrale lahendust ka ümbersõidu kaudu: "Kui kogu liiklus, mis muidu suunduks Paldiski maantee nurgale, peaks kalduma kuhugi mujale, siis tekiksid seal ummikud." Näiteks ei ole mehe sõnul Rannamõisa teelt linna tulevatel autojuhtidel suurt mõtet kasutada liiklemiseks Tammsaare teed, sest sellegi läbilaskevõime on hommikuti viimase piiri peal.

Kui autoga liiklejatel oli raske esmaspäeva hommik, siis kerge töönädala algus pole olnud ka Rüütelmaal. „Hommikust saati saame pehmelt öeldes räigelt sõimata," tõdeb ta. Aga mis sa teed, avariisid ei saa ju ette aimata, ohkab mees.

Jaga artiklit

19 kommentaari

E
Ehh  /   05:01, 5. nov 2013
Detroit
T
to antikesk  /   23:17, 4. nov 2013
ära luuleta, pole see ühistransport nii ülerahvastatud midagi, ainult veidi rohkem kui varem. Enamik sõidab endiselt oma autoga ja teed on täpselt nii laiad kui nad on. Ka inimeste hulk on konstantne, pole mingit vahet, kas keerata see pilvelõhkuja külili madaltihedaks hoonestuseks või mitte

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis