Elu

Seriaali «Nullpunkt» võtted: «Kui sa lähed, siis lähed – ära seisa!» (2)

Piret Parik, 4. november 2013, 07:00
OTSATULT SÄTTIMIST JA PROOVIMIST: Paremal leti taga peaosaline Johannes (Märt Pius) ja tema klassiõed, keskel režissööri esimene assistent Ralf Siig ja vasakul ülejäänud võttemeeskond.  Mati Hiis
«Teie rääkige omavahel, aga ilma hääleta. Ei ole nagu surnud lapsed!» juhendab «Nullpunkti» režissööri esimene assistent Ralf Siig massistseenis osalevaid noori.

Laupäeval kella poole kuuest hommikul kuni kuueni õhtul filmiti Tallinna 21. koolis telesarja «Nullpunkt». Keskpäeval võeti üles söögivahetundi. Platsil sebis ringi ja sumises üle 30 inimese. Pooltöise askeldamise katkestas vali korraldus: «Palun vaikust!»

Režissöör Mihkel Ulk kutsus enda juurde sarja peaosalist Johannest kehastava Märt Piusi ja neli tütarlast, ning selgitas näitlejaile, kuidas järgmine stseen täpselt välja näeb. Õpitu kinnistamiseks korraldati kohe liikumisega proov.

«Anna-Liisa, sa tuled ikka jumala puntrasse! Sa pead tulema palju-palju hiljem,» aitas režissöör ühe eksinud neiu õigele teele. Ja õpetas pisut kõrgendatud toonil ka teist piigat: «Kui sa lähed, siis lähed – ära seisa!»

Et kõik tulemised ja minemised paika saada, tehti veel üks proov. Ja siis veel. Ja veel. Kokku harjutati stseeni kaheksa korda, enne kui söandati kaamera käima panna.

«Kas kogu klass on siin?»

«Kutsuge kogu klass siia, lisad ka!» ütles assistent häälega, mida oli ilmselt kuulda ka väljaspool koolimaja. «Grimm, kostüüm – kõik, mida tahate teha, tehke praegu!» Need sõnad olid stardipauguks suuremale sagimisele. Mõne aja pärast küsis assistent Ralf uuesti: «Kas kogu klass on siin?» – «Nad tulevad varsti.» – «Hops-hops, nobedasti!»

Peagi marssiski sööklasse klassi jagu lapsi, kes suruti laudade taha istuma. Kui kõik kohtadel, tehti jälle üks proov. Selle väikese viguriga, et proovide ajal ei tohtinud näitlejad päriselt toitu taldrikule tõsta, ja need, kel taldrikud juba täis, ei tohtinud süüa.

«Kui proovi teeme, siis markeerige!» meenutas assistent

Ralf alatasa.

Lõpuks – tund aega pärast algust– saadi sinase sööklastseeniga ühele poole.

Järgmisena võeti käsile jätkustseen – lõunastavad noored lobisevad laua taga edasi. Seekord prooviti enne kaamera käivitamist viis raksu. Kui stseeni lõpuks salvestama asuti, pomises režissöör järsku endamisi: «T***, ma ju ütlesin talle, et ta sööks sellel ajal.» Ehk: kaadrisse jäänud tütarlaps unustas viiest proovist hoolimata ära, mida ta täpselt tegema peab. Kordusvõtet ei arvatud siiski vajalikuks.

Seejärel koliti kaamerad ümber, et filmida sama stseen teise nurga alt. Pausi ajal käis osa näitlejaid endale joogi- ja söögipoolist võtmas ning kiirelt kohendati ka nende meiki ja soenguid.

«Vot nii, õiged näitlejad!»

Nüüd jätkusid võtted juba kiiremas tempos. Korra tehti proovi, siis lindistati, igaks juhuks tehti ka duubel ning tunni jooksul saadi seegi stseen purki. Režissöör tänas kõiki ja näitlejad läksid kostüümivahetusse.

Kuna massistseenides osalesid vabatahtlikud, uuris režissöör noorte käest, kas nad tahavad veel võtetele jääda. Vaikus. «Kus on teie käed?» päris karmihäälne assistent. Nüüd tõusis kätemeri. «Vot nii, õiged näitlejad!»

Kuigi telesarja «Nullpunkt» filmimisega tehti algust juba möödunud nädalalõpul, jõuab see teleekraanidele alles 2015. aasta jaanuaris.

Seriaal põhineb Margus Karu romaanil

Noorteseriaal «Nullpunkt» põhineb Margus Karu samanimelisel romaanil, mille peategelaseks on eliitkooli õppima asuv Johannes, kes peagi avastab, et klassikaaslased on arvanud ta heidikustaatusesse. Kui tema elu kolm peamist tahku – kodu, sõbrad ja kool – kokku vajuvad, mõistab poiss, et on jõudnud nullpunkti. Ta töötab välja skeemi, kuidas saavutada kaaslaste poolehoid ja populaarsus.

Samal teemal

15. jaanuar 2015, 12:10
ETV näitab "Nullpunkti" sarja esmalt internetis, alles seejärel teles
6. jaanuar 2015, 12:16
ETV toob sarjas "Nullpunkt" ekraanile uue tegelase ja seninägemata materjali
23. detsember 2014, 11:21
Aasta vaadatuim kodumaine film on "Nullpunkt"
29. november 2014, 07:00
"Nullpunkti" režissöör Mihkel Ulk: filmitegelased käisid mul uneski külas

2 KOMMENTAARI

o
ootamas 4. november 2013, 14:06
ootan suure huviga uut seriaali!
t
TP 4. november 2013, 12:08
Edu Mikule! Vb seriaal ongi parem formaat sellele projektile...

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee