Elu

Ott Lepland tuuritas USAs: mu vanim kuulaja oli 105aastane! (8)

Piret Parik, 2. november 2013, 07:00
 Mihkel Tepp
«Eks Eesti artiste käib Ameerikas ikka üsna vähe, küllap seepärast sealsed eestlased nii energilised ja kaasaelavad ongi,» mõtiskleb Ott Lepland oma publikumenu üle ookeani taga.

Ott naasis just koos kitarrist Kristjan Kaasikuga minituurilt Põhja-Ameerikas. Ligi kaks nädalat väldanud reisi jooksul käis ta New Yorgis, Torontos, Chicagos ja Los Angeleses, kus andis kokku kuus kontserti.

«Kutse tuli sealsetest Eesti Majadest. Siis me sättisimegi kõik kontserdid ühe ringi peale, et saaks korraga ära käidud,» lausub Ott.

Kontsertidega jäi laulja rahule ja ka kuulajad võtsid ta äärmiselt soojalt vastu. «Publik koosnes küll valdavalt USAs elavatest eestlastest, aga ka ameeriklased elasid mu esinemistel hoogsalt kaasa,» ütleb Ott, kes tõdeb, et ameeriklaste seas leidus ka suuri Eurovisioni aktiviste, kes teadsid tema loomingut.

Üks erilisemaid esinemisi oli tema jaoks kontsert ühes Los Angelese hooldekodus, kus kõige noorem kuulaja oli 95aastane ja kõige vanem 105aastane. «See oli südantsoojendav, et inimesed, kes ei tea minu tegemistest midagi, võtsid mu nii soojalt vastu,» lausub Ott.

Loomulikult esitas ta eakatele ka natukene rahulikuma kava kui teistel USA kontsertidel.

Nii tuur kui reis üldse jättis lauljale kustumatu mälestuse – eelkõige seepärast, et see oli tema esimene visiit Ameerikasse. «Tegelikult kogu see riik on ikka väga suur ja võimas: praed ja joogid on kaks korda suuremad kui Eestis ja ka kõik muu on ülimassiivne,» räägib ta.

Lisaks esinemistele sai Ott ka suurlinnadega lähemalt tutvuda. «Meile tehti ekskursioone ja õhtuti käisime väljas, igasugust toredat ajaviitmist oli. Las Vegases ja Los Angeleses oli ligi 30 soojakraadi, seal sai isegi päikest võtta,» jagab ta muljeid.

8 KOMMENTAARI

t
to millised 2. november 2013, 23:19
Milline
sädelev, vaimukas, kõrge intellektiga kommentaar.
k
kuller 2. november 2013, 22:12
mingi tõmme sinu ja vanurite vahel tundub olema, seda ma märkasin ammu!
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee