Raha

Uuring: Baltimaades on palgaga enim rahul lätlased, kõige vähem eestlased (17)

Toimetas Liina Metsküla, 1. november 2013 08:51
Pilt on illustreeriv.Foto: JOOSEP MARTINSON
CV-Online'i Baltimaades läbi viidud tasustamise rahulolu-uuringust selgub, et oma palgaga on enim rahul lätlased, kellest veidi üle 26% leiab, et nende tööpanus ja makstav töötasu on kooskõlas. Leedus on see protsent pisut üle 21 ning Eestis pisut üle 20.

Baltikumi lõikes on oma palgaga enim rahul IT ja värbamise valdkonnas töötavad inimesed, kellest umbes kolmandik peab neile makstavat tasu õiglaseks. Seevastu korrakaitse- ja päästeteenistuse valdkonnas ei ole oma palgaga rahul 98 protsenti lätlastest, 90 protsenti leedulastest ja 87 protsenti eestlastest. Vähem kui üks protsent kõigist vastajatest igas riigis ütles, et saab oma panuse eest liiga kõrget palka.

Eestis leiab ligi 80% töötajatest, et neile makstav töötasu on nende panuse eest liiga väike, pisut üle 20% hinnangul on makstav tasu ja tööpanus tasakaalus ning 0,3% leiab, et makstav tasu on nende panuse eest liiga suur.

Eestis vastas 36% tippjuhtidest, 27% keskastmejuhtidest ja 26% müügiesindajatest, et nende töötasu ja panus on kooskõlas. Samamoodi arvab aga vaid 13% lihttöölistest, 14% klienditeenindajatest ja 15% oskustöölistest.

Samal teemal

30.02.2015
Agentuur: tunnustuse puudumine suurendab rahulolematust palgaga