Raha

London pürib islamimaailma üheks rahanduskeskuseks 

Toimetas Sander Silm, 29. oktoober 2013 10:49
Foto: AFP/Scanpix
Suurbritannia hakkab emiteerima islami seadustega kooskõlas olevaid võlakirju, millelt siis ei küsita intressi. Selle sammu taga on Lontoon City ambitsioonikas plaan muutuda islamimaailma üheks suuremaks rahanduskeskuses lääneriikides.

Suurbritannia peaminister David Cameron ja rahandusminister George Osborn tutvustavad täna islamiseadustega kooskõlas olevate võlakirjade emiteerimiskava, edastas Taloussanomat.

Osborne sõnade kohaselt on sharia-seadustega kooskõlas oleva võlakirjaemissiooni maht 233 miljonit eurot ja selle sammu kaugem eesmärk on muuta London City islamimaailma rahandusalaseks sillapeaks lääneriikides.

Suurbritannia saab rahandusteenuste osutamisest üsna suure sissetuleku, mistõttu riik on huvitatud selle igakülgsest arendamisest. Kuna sharia-seadustega kooskõlas olevate laenude maht ulatub maailmas 723 miljardi euroni, siis on selge, et Suurbritannia pankurid soovivad teenida oma osa ka sealt. Seda enam, et viimase seitsme aastaga on islamimaailma rahandussektor kasvanud 150 protsenti.

Samal teemal

29.11.2014
Suur segadus SKT arvestusega