Eesti uudised

Tallinna Tehnikaülikoolis töötab… koer (13)

Teet Teder, 29. oktoober 2013 07:00
KOERAAMET: Ametikoht: olla koer. Tööülesanne: tõsta tuju. Tallinna Tehnikaülikool võttis tööle väikese Jacki, kes maksis 1000 eurot. Foto: WWW.TTÜ.EE
Koer töötabki teil? «Töötabki meil, jah.» Mis tööd ta teeb? «Tema käib iga päev tööl. Tema on meil tubli tujutõstja. Niisugune tore Jack Russell, kes saab kohe varsti, 9. novembril, kuuekuuseks.»

Nii räägib Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak kooli allasutuse innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory kõige nooremast töötajast – Jack Russelli terjerist nimega Jack, kes on ka keskuse kodulehel töötajate kontaktandmetes pildiga kirjas.

Kuidas koera tööle võtmine juriidiliselt lahendatud on? «Juriidiliselt lahendatud? See koer käib meil tööl, on meie töötaja Mektorys. Nii ta ongi lahendatud,» selgitab Varrak.

Saab palka ka? «Ei, palka ta kahjuks ei saa ja sööki ja kõike pean ka ise ostma.» On ta Mektory koer või teie koer? «Ta on Mektory koer. Ta on iga päev, ka praegu, siin. Vaikselt laua all pikutab. Väsinud ära maja peal ringi jooksmisest.»

Mektory on Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus. «Siin on mõeldud tegevust ja toimetamist väga erinevatele sihtgruppidele – lastele ja üliõpilastele ja õppejõududele jne. Siin majas on hästi palju emotsioone, igasuguseid, kõikvõimalikke. Ja tema on meil kui üks emotsioonitekitaja, heas mõttes, kes kõigil teeb tuju heaks. Kõik tahavad talle pai teha.»

Varrak oli lahke koera näitama, aga küsimuse peale, kui palju loom keskusele maksma läks, muudab ta meelt. «Miks te niisuguseid küsimusi esitate? Koer maksab nii nagu kennelliidus uurite, kõik koerad maksavad.» On ta Mektory raha eest ostetud koer? «Jah, ta on Mektory raha eest ostetud koer.» Kus ta öösiti on? «Tema öösiti käib kodus magamas, sest siia teda praegu jätta ei saa.» Nädalavahetustel ka? «Nädalavahetused me oleme kõik praegu temaga tööl olnud.»

Varrak ei tahtnud öelda, kui palju koer maksis. Pressiesindaja kaudu vastas ta kirjalikult: «Koer maksis samapalju, nagu selle tõu esindajad tavaliselt maksavad, ja tema emotsionaalset väärtust pole võimalik rahasse panna. Ta on saanud juba praegu suureks sõbraks kõigile neile, kes on temaga kohtunud.»

Et koera ostmine ülikoolile päris tavaline pole, selgitab Varrak, et Mektory maja ongi tavapärasest väga erineva ja uudse lähenemisega kontseptsioon laste, üliõpilaste, õppejõudude, ettevõtjate ja teiste koostööks. Viimaks ütleb ta ka, et neljajalgne maksis koos käibemaksuga 1000 eurot.

Näiteks Tartu Ülikooli pressiesindaja Virge Tamme ütleb, et nemad ei ole endale lemmikloomi ostnud.

Partsi kass lõi Kristiina Ojulandile hambad kätte

2003. aasta suve hakul võttis toonane peaminister Juhan Parts Toompeale Stenbocki majja viie nädala vanuse nimetu kassipoja. «Maksumaksja raha kassi peale ei kulu,» kinnitas siis valitsuse pressiesindaja Hanna Hinrikus. «Peaminister ostab talle kassitoitu isikliku raha eest.» Kiisu sai majas vabalt ringi liikuda, kuigi tähtsate nõupidamiste ajal tõsteti ta tavaliselt ukse taha. Umbes aasta pärast Toompeale kolimist tuli kõuts steriliseerida, sest ta olla märgistanud üht tähtsat väliskülalist. Kui 2004 pidulikul jõulu-pressikonverentsil toonane välisminister Kristiina Ojuland kiisukest sügas, lõi see talle hambad kätte. Ka vihjati, et kass olla peenel mööblil küüsi teritanud. Kui Parts peaministrikoha kaks aastat hiljem Andrus Ansipile loovutas, lahkus Miisu Toompealt koos Partsiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee