Noored reede õhtul H&Mi ees. Foto: Stanislav Moškov
Karoliina Vasli 28. oktoober 2013 18:02
Ööl vastu laupäeva oli politsei Tallinna vanalinnas väljas suurte jõududega ja pitsitas neid, kes pidutsemisega liiale läksid. Samal ajal veetsid kümned alaealised öö Postimaja H&Mi ees, neid korravalvurid ei puutunud.

Lastekaitse seadus ütleb, et alla 16aastasel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kell 23-6. Sellest hoolimata rivistasid paljud teismelised end reede õhtul H&Mi ette üles. Põhjuseks poeketi lubadus anda vapramatele kinkekaardid. Pood avas uksed järgmisel päeval kell 12. Nii otsustasidki osad noored, magamiskotid ühes, külma trotsida ja väljas ööbida.

Öösel käis vanalinnas hoogne politseioperatsioon. Väljas oli 80 politseinikku, registreeriti 34 korrarikkumist. Teiste hulgas võeti kinni ka alkoholi tarbivaid ja suitsetavaid alaealisi.

Miks H&Mi juurest noori koju ei saadetud? Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich selgitab, et sel ööl olid jõud suunatud mujale. Tegeleti konkreetsete korrarikkumistega ja riidepoe ees olnud laste kohta ühtegi kaebust ei tulnud. Politseipatrullid sõitsid Postimajast öö jooksul korduvalt mööda ning ei paistnud, et oleks vaja sekkuda.