Eesti uudised

Naisepeksja tüüpvabandused: elukaaslane provotseeris. Hoopis mina olen kannatanu!

Karoliina Vasli, 28. oktoober 2013, 07:00

143 KOMMENTAARI

m
Mister Loogika/ 8. november 2013, 23:29
Keegi ei ole ilma põhjuseta vägivaldne. Ühiskonnas on väike protsent neid kes sünnivad psühhopaatidena, nii mehed kui naised. Need on juba definitsioonist lähtudes ohtlikud. Aga rääkides nüüd muudest isikutest, siis võib-olla peaks ühiskond ka vaatama ja kaaluma, et miks on inimesed sellised? Nagu ma ütlesin, et keegi ei hakka vägivaldseks niisama. Sellel on siiski põhjus. Aga artiklis ma loen ainult sellest, et kuidas naisi aidata. Huvitav on see, et naiste aitamine hakkab juba lapsest peale. Tüdrukule peab tegema mugava keskkonna ja kui ta abi palub siis tuleb seda anda ja ühiskond annab ka.
Mis olukord on aga meestega? Meestelt oodatakse, et nad peavad ise toime tulema. Kui poiss palub abi, siis öeldakse, et sa juba suur poiss tee ise. Kui ollakse noormees siis öeldakse, et " õiged mehed ei vaja abi, õiged mehed teevad ise " jne. Mehed isegi ei julge küsida abi kartes, et neid ei peeta siis " õigeks meheks" nii naiste poolt kui ka teiste meeste poolt.
Kui palju tegeleb ühiskond meeste probleemide ja muredega?
Ma soovitan teile youtubi kanalit. girlwriteswhat aka karen straughan, see on naine kes räägib meeste kasuks ja mis jama meie maailmas meeste vastu tehakse. Soovitan soojalt. Sest ei ole midagi ainult mehed vägivaldsed jne. Naised kasutavad tegelikult väga palju vägivalda eriti vaimset väguvalda.
http://www.youtube.com/watch?v=gekyg7yy4Dc
Filmide kalassika " NAISTEKAS vastu mehe lõusta " seda võetakse kui tavalin asi. No kuulge tegelt ka? Naine tohib mehele virutada iga pisema totruse eest, aga mees ei tohi naisele virutada?
Midagi kõigile mõtlemiseks. Palju tegelikult naised ei suuda ennast kontrollida. Loobitakse asju ja käed on tegelikult kiired tulema. Meestelt oodatakse, aga et nad peavad ennast kontrollima ja valitsema. Panete tähele? See tähendab, et ühiskond ei tee väljagi kui naisterahvas käitub nagu vaimuhaige või nagu teismeline tatt, aga meestelt oodatakse alati korrektsust ja normaalsust.
m
Mitte keegi ei sunni/ 31. oktoober 2013, 13:00
Neid MEIE MOODI ja TEIE MOODI inimesi koos elama. Ise ikka tahavd kakelda ja kõik inimesed ei hakka iial ühtmoodi mõtlema. Mina arvan ikka,et mingu lahku ja jätku teine rahule, saab ise ka rahu.
m
Mitte keegi ei sunni/ 31. oktoober 2013, 13:00
Neid MEIE MOODI ja TEIE MOODI inimesi koos elama. Ise ikka tahavd kakelda ja kõik inimesed ei hakka iial ühtmoodi mõtlema. Mina arvan ikka,et mingu lahku ja jätku teine rahule, saab ise ka rahu.
j
Johanna/ 30. oktoober 2013, 00:19
Oh heldeke, seda artiklit ja kommentaare lugedes tuleb lausa masendus peale. Mis tõbi see on, mis inimese mõistuse nii ära nullib, et kaob elementaarne viisakus, eneseväärikus, eneseuhkus? Kui ma olen tugevam, siis ju mu väärikus ei luba endast nõrgemale liiga teha, kui ma olen nõrgem, siis mu uhkus ei luba mul jääda sellega, kes mulle tahtlikult haiget teeb. Loomulikult tuleb elus ka andestada, nii endale, kui ka teisele, aga mitte igavesti... Karm küll, kui kõige kallimaga suheldes on valikuteks: õudne lõpp või lõputu õudus.
t
to to hm 09.28/ 29. oktoober 2013, 18:56
Oled ikka naiivne.
Mu isa oli hea, töökas, korralik, ei joonud, ei suitsetanud, teisi naisi ei vaadanud, 2 korda ülikooli lõpetanud, väga vaikne ja vagur mees. Aga ema tänitas ta kallal täiesti ilma põhjuseta. Nägin seda lapsena pealt ja mul on siit valus lugeda, et naistel on vingumiseks alati põhjus. EI OLE. Lihtsalt vingutakse selle kallal, KES LASEB ENDA KALLAL VINGUDA.
Nii lihtne see ongi.
t
to üllatus 10.03/ 29. oktoober 2013, 18:34
Olen naine ja elus kannatanud palju teiste naiste pärast. Naised on just VAIMSELT julmad ja tõsiselt naudivad oma julmust.
Oi, kui halvasti ja teravalt oskab mõni naine öelda ja seda täiesti ilma põhjuseta. Naised on tegelikult palju julmemad. Olen 45a naine ise ja naiste julmust liigagi palju tunda saanud, vaimset peamiselt.
p
parragraff/ 29. oktoober 2013, 18:28
Juhul kui määratakse rahatrahv siis on selle karistuse saanud ka kannataja pool. Siin on mõtlemisainet seaduseloojatele. Karistada peab saama ainult süüdlane aga mitte kogu hõim kellega koos elatakse, sest kui rahatrahv siis selle arvelt jäävad lapsed millegist ilma ja kahju kannatajale ei ole juba eetiline karistust määrata.
i
Isa/ 29. oktoober 2013, 10:32
No ei ole normaalne kui minnakse naisterahvale käte,jalgadega kallale!Oli mul omalgi selline isa kes armastas vindisena emaga kähmelda.Kainena oli täitsa ok.Aga rumal oli temast arvata,et pojad seda igavesti pealt vaatavad.Ühest korralikust koslepist talle piisas,et oma kuritööd emaga lõpetada.Ja ta on suisa 30 aastat korralik olnud!Muidugi on naised ise ka süüdi,et igasuguseid kiiksuga jobusid omale kaela korjavad.Kas on raske tiba vaadata enne kui kukutakse lapsi tegema ja koos elama?

o
Olav/ 29. oktoober 2013, 10:30
Naine tuleb ja paneb jalaga täie keradesse. Võtan kinni ja fikseerin kuni ta maha rahuneb. Veidi rahunenuna ja vabaks lastuna võtab naine telefoni ja kutsub politsei. Politsei tuleb ja kuuleb laest võetud süüdistusi. Edasi pannakse mulle toru suhu joobeastme määramiseks. Test kahjuks negatiivne. Sellegi poolest tehakse protokoll ja naise sõnad osutuvad neile ainutõeks. Kõik edasine on riigi esindajaid hullult naeruvääristav ja maksumaksja rahakotti koletumalt tühjendav.
i
ilse/ 29. oktoober 2013, 09:53
On ikka neid elukaaslas naisi ikka küll kes pidevalt oma elukaaslas kallal vaikselt norivad ,raha nõuavad ja mehest muidu ei hooligi,No ja kui mehel ikka närv üles ütleb....siis kes on süüdi. muidugi mees kui ka kõva sõna ütleb.Naine kutsub politsei,et nüüd on pere vägivald politsei ei vaevu küsimagi kes keda tegelikult terroriseerib.Naine tahab uut meest,vana vaja ära koristada ja ongi kõik, tegu saab teoks,oh ja õnnetu naine veel pealekauba sookaaslased tunnevad kaasa ja haletsevad!
t
to hm/ 29. oktoober 2013, 09:28
Ja mille üle neil naistel küll päevad läbi viriseda on? Mille üle on viriseda lahke, rõõmsa, hooliva ja kodus normaalselt käituva mehe naisel ? Kas siis on kõik hästi kui mees elab kuidas mees tahab ja naine elab ka kuidas mees tahab. Ja kui naine oma arvamust või soove avaldab, siis see on vingumine ja irisemine ?
o
om/ 29. oktoober 2013, 08:33
üks näide ka soomest,nimelt n soomes perevägivald ka see kui üks pool ei anna teisele seksi ja see on täiesti karistatav ja mis on kõige kummastavam siis 90 prossu avaldustest teevad naised oma meeste vastu,ja tuleb välja et mehed on jälle pahad
k
konsa/ 29. oktoober 2013, 07:59
kommide järgi on komentaariumis palju feministe, osa pekstud naiste komme on nagu templi alt tulnud
selgituseks
naised jagunevad tinglikult kahe äärmuse vahel: matriarhh versus feminist
matriarhh on SOTSIAALSELT VAGA VÕIMEKAS, oskuslikult toimib nii meeste kui naistega
on autoriteet
feminist on SOTSIAALSELT VÄHE VÕIMEKAS (ehk sotsiaalne äbarik), sealt pärit ka tema suhted, nii meeste kui ka naistega, ta näiteks meelitab ligi käitumuslikult kummalis mehi, vägivaldseid mehi näiteks või siis laisku mehi.
feministid kirjeldavad mehi kui laisku, vägivaldseid jne., kust see on teada, sest see on feministide isiklik kogemus. kui keegi naine ütleb et ta on feminist, siis vaadake ta meest, kodu töid ta ei, peksab ja alandab feministi pidevalt.
näiteks põhjamaades on asi eriti hull, seal on eraldi vastuvõetud NAISTEVASTASE VÄGIVALLA PÄEV ehk maakeeli FEMINISTI PEKSU PÄEV
ä
äärmus/ 29. oktoober 2013, 07:00
feministlikus riigis ongi nii, ainult mehed on süüdi, naised pole kunagi süüdi. See, et naised kasutavad oskuslikult vaimset vägivalda, see nagu pole üldse tähtis.
ä
äärmus/ 29. oktoober 2013, 07:00
feministlikus riigis ongi nii, ainult mehed on süüdi, naised pole kunagi süüdi. See, et naised kasutavad oskuslikult vaimset vägivalda, see nagu pole üldse tähtis.
h
hulgus/ 29. oktoober 2013, 06:14
esimesena ei löö aga võlgu kah ei jää. paljud naised lasevad käed käiku ja pärast uluvad kui mees selle eest vastu kõrvu annab.

"
29. oktoober 2013, 01:10
""aa mul ei ole kuhugi minna kui mees mind välja viskab" on kurat küll. Minge tööle...aitab " Maailm on pisut laiem kui ainult Mustakas või geto (?), aga see selleks.
Saada tööandjate nimekirja, kes jagavad kortereid (ja loomulikult koos sisustudega, ilma kommunaalmaksudeta)? Ja veel- kas see on mingi uus trend meeste seas, kuidas saab korteri tasuta - omaniku lihtsalt peab peksta korterist välja?
c
cumm/ 29. oktoober 2013, 00:36
Ma ei saa aru ,mille tra.päralt üldse võitlus käib.Kas mingi Mustaka või geto korter on seda jama väärt?
Minge lahku ja ärge jebige teineteise ajusid.Kõigil hakkab parem..Ja muidugi naised "aa mul ei ole kuhugi minna kui mees mind välja viskab" on kurat küll. Minge tööle...aitab
h
hm/ 29. oktoober 2013, 00:29
Aga naised oskavad elu nii põrguks oma inisemisega teha, et mehel, kes sellist tehnikat ei valda, ei jäägi muud üle kui tohlakas panna. Psühholoogiline ahistamine on hullemgi, kuid seda miskipärast ei peetagi millekski. See ju puha meeste diskrimineerimine - eit võib näägutada, nii et pane või nöör kaela ja mees kannatagu. Kes meeste õiguste eest seisab?
a
ah ärge plämage/ 28. oktoober 2013, 23:19
naistele meeldivadki pahad poisid.
r
reaalne elu/ 28. oktoober 2013, 22:58
Elasin vägivaldse mehega, kes on üldsuse silmis naeratav tunnustatud vunts, kodus alkoholilembene rusikakangelane. Olin tal eiteamitmes naiivne naine, kes sai alles esimese näkkulöömise järel aru, et oli petta saanud. abielu lahutasime, praegune elukaaslane kurdab kodust ahistamist oma lähedastele, seltskonnas ja külaliste ees etendab õnnelikku.
k
Katu/ 28. oktoober 2013, 21:46
Tahtsin ka seda lisada ,et esimest korda varjupaika kirjutades ning murest rääkides(mainisin ,et hetkel pole mul tööd) ütles sealne tädi mulle :aga anna siis laps isa kasvatada:
Anda laps vägivallatseja kätte?Väga tark soovitus.
Siis hakkasid veel lastekaitsega jamad peale.Sealne lastekaise kaistses lapseisa mitte lapse huve.Soovitas mul isegi avalduse tagasi võtta ,kuna pere satub majanduslikusse ,raskesse olukorda.
Niiet tegelikutl on naine sel hetkel väga üksi jäetud ja sellepärast naised ei otsigi abi ,sest nad teavad ,et kaitsetakse meespoolt.
m
miks ./ 28. oktoober 2013, 21:42
Artikli autor ei ole kodus meie seadusandlusega - kahjuks ei ole terroriseeritaval kuskilt abi loota ja pean ütlema et enamik kommentaare on räigelt eluvõõrad.Enamik kommenteerijaid eiole ise ilmselt tõsise koduvägivallaga kokku puutunud muidu ei süüdistataks põhiliselt naisi.Kui vägivallatsejaks on ennast ebaadekvaatseks joonud alkohoolik siis on abikaasa ainus võimalus inimene omapäi jätta.Mitte ükski instants ei tule teile appi ja ükski arst ei ole nõus tegelema joobes hulluga kui hull ise ei taha!N.B. Meie riigis puudub sundravi võimalus ja teatud staadiumis ei ole inimene ise enam võimeline oma seisundit hindama.
k
Katu/ 28. oktoober 2013, 21:39
Täna võetakse kõiki juhtumeid tõsiselt ja suheldakse ohvritega.»
Ma naeraks selle peale südamest.
Mul on perevägivallaga kokkupuudet ja see lause pani mind kohe südamest naerma.
Minu juhtum vältas siis poolteist aastat,kui mitte kauem(ma võin mõne kuuga eksida).
Kutsusin politsei ,sest rünnak toimus kodus.Eks meid viidi siis mõlemad minema ja kirjutasin avalduse ,kuna minu pigistamis jäljed olid pisikesed siis ega seal midagi pildistada olnugi.Varem polnud ma oma vigastusi ja sinikad fikseerimas käinud ,kuna kas istusin kodus luku taga ja hirm oli meeletu.Ega siis eksmees rumal olnud ,lõi sinna ,kus polnud näha :käed,jalad,kõht ja selg: ning pärast käskis kanda pikkade varrukatega särki või pikki pükse kanda ,olgu või +25 kuuma(sinikad ei tohtinud välja paista).Kannatas ka meie aastane laps ,kes nägi seda pealt ja sai mõnikord isegi laksu vastu tagumikku.
Eksmees eitas loomulikult kõike ja irvitas mulle näkku ,et nagunii tema võidab protsessi ja kui vaja siis paneb inimesi vale tunnistusi andma.
Kohtupäev jõudis lõpuks kätte ,siis prokurör ütleski kohtusaali ukse taha :kõik on lõpetatud,vabandage: ja kustus mu eksmehe sisse.Nii puhtalt see vägivallatseja siis pääseski.
Tahaks kõikide naiste südamele panna ,et ärge mitte mingil juhul võtke vastu kokkuleppe menetlust.Mina võtsin ja tulemus oligi ,et eksmees jalutas puhta lehena kohust minema ,isegi istungit ei peetud.

s
sulle see viimaneto to to küsija / 14:47, 28. okt 2013 / 16:00, 28. okt 2013 / 28. oktoober 2013, 21:33
Kuidas sa seda endale (pigem teistele) ette kujutad???
Sina oled heas tujus nagu lilleke rohus, ütled kauneid sõnu vasemale-paremale, kui äkki 2-3x väiksem naine ründab sind alatult-ootamatult ja nii jõuliselt veel, et sa ei saa ennast kaitsta teda kinni hoides, ei saa teda maha jätta ka...sa oled juba surmasuus ja viimases hädas (kuna käed ei suuda end kaitsta selle 2-3x väiksema olevuse eest) haarad oma telefonikaameera ja hoiad (surm silme ees) stoiliselt kaamerat paigal, et kõik perfektselt kaadrile jääks, kuna üks pilt ei suudaks kogu "draamat" edasi anda, nagu lugeda saime:))))
Kuule, keda nimelt sa lolliks pead??? Ennast? Õigustatult:)
Kirjutajal oli ikka plaanis lavastus, ta pidi ette valmistama kaamera osas (ilmselt peidetud kaamera või lausa kaameramehest semu), et asi perfektselt pildile jääks...et ta saaks öelda, et tema, näit 100 kilone mees, on võimetu väikse naise ees...
See asi ei toimi, mina tahaks ikka kogu lugu näha, ilma monteerimata (seda saab kindlaks teha).
Ma ei usu HETKEKSKI, et jurist minust lollim on. Kui "on", siis teeskleb nagu sinagi, aga tema motiivid on raha, sinu oma kontroll lolli üle, kes nõustus sinuga elu jagama.
Kui arvad, et see sind väljavalinu on karistamist väärt, siis TEGELIKULT vihkad ennast, kuna arvad, et SINA pole väärt teiste inimeste armastust ja need VIIMASEDKI, kes sinust NATUKENEGI hoolivad, on hävitamist väärt...lastest ei räägigi, nemad määratakse alaväärse vägivallatseja poolt surmale.
Vägivaldsed inimesed peaksid endale võimaluse andma, ning leidma põhjuse, MIKS nad ISE ENNAST nii hullult vihkavad, et teisi hoolimise eest karistavad ning oma järglasi hävitavad!!!
Äkki on põhjus isas või vennas või sõbras või domineerivas klassivennas...? No aga suuna see viha tagasi mitte edasi, et viha ÜKS KORD LÕPEKS ja sinul, vägivaldsel inimesel, elada laseks!
Ole tugev!
t
to to to küsija / 14:47, 28. okt 2013 / 16:00, 28. okt 2013 / 28. oktoober 2013, 19:53
Kaamera on nüüdisaja telefonides alati olemas ja seega inimestega kaasas ning kas tegu on vägivaldse mehe või naisega, soovitan vägivallatseja käitumine alati salvestada. Mitte ükski tegu ei õigusta vägivalda.
j
ja/ 28. oktoober 2013, 19:42
Midagi vanast ajast: olin nooruke supilinna tüdruk ja ikka käisime Tähtvere lauluväljakul kõikidel sündmustel. Kord lõi mulle külge üks noormees ja kohe oli keegi supika poistest kohal küsides mult ,kas sul on probleeme. Vastasin, et pole. Jälgiti edasi .... Ma ei saanud seal eales võõraste poistega tutvuda, kartsin et nad saavad nahapeale.
Selline ihukaitse oli.
m
metsik/ 28. oktoober 2013, 18:52
milline hulk kommijaid siin ikkagi õigustab naistevastast vägivalda???
ja täpselt samas formaadis nagu artikkel - naine ise ju süüdi, vingub, tõmbab sae käima, on lits "laste kõrvalt", nagu pereisa, kes kõrvalt tõmbab ei teeks seda "laste kõrvalt" - vot sellisel hetkel on äkki soorollid hästi paigas, aga peksmise/vägivalla osas tahaks soolist võrdsust.
Eestis on piisavalt väga heal tööpostil haritud mehi, kes õigustavad naiste seksuaalset ärakasutamist (prostitutsiooni), nagu ka peksmist, kuna see hoidvat ära nii "mõnegi pere lahkumineku". Endale aru andmata, et mis siis millest tingitud on ja mis tegelikult parem on.
Eriti lollid neist kuulutavad seda valju häälega mõnes seltskonnas, kus siis kiiresti muud juttu püütakse teha - kuna "ta on ju muidu normaalne mees.."
Ei ole normaalne mees ja ei ole normaalne suhtumine. Nagu suure osa allkommijate suhtumisest lugeda, on selline suhtumine vähemalt Eesti meestel aga sügaval selgrootasandil.
Ja süüdi on naine! Juba seetõttu, et ta on ...naine. Juba enne sündi... Igatahes mitte mees!!
a
Asi pöördes/ 28. oktoober 2013, 16:27
Lõpetasin Tallinnas kooli 1962. Kui enne seda kohtasid kõrvalises kohas kaht-
last kampa, oli kõhe(ka põhjendatult). Aga kui juba kaugelt nägid, et üks(ainsam)
neist oli tüdruk või naine, olid julge ja kindel, et see kamp sind ei tülita.
Naisi lihtsalt austati sedavõrd, et nende nähes ei laaberdatud.
Tänapäeva neiud kisuvad sageli ise tänavalöömingu üles. KÜSIMUS-
kas sellistest ei kasvagi naised, kes muidu ei mõistagi, kui äsa?
t
to to küsija / 14:47, 28. okt 2013 / 28. oktoober 2013, 16:00
Aga, mis sa enne seda tegid või ütlesid, salvestasid ikka ka või???
Selliseid asju on tehtud küll, et vägivaldne mees, keda juba süüdistatakse, filmib või jätab ukse taha tunnistajad, keda sissejuhatusest ilma jäetakse.
Ta jätab filmimata selle osa, kus väidab, et tapab või varastab lapsed, siis filmib...
Üks eelkirjutaja ütles õigesti, et vägivaldsel mehel on alati kaamera ligi.
Vägivaldne ja kontrolliv mees on väga leidlik ja manipuleeriv. Osad ütlevad küll, et ju naine paha, aga reeglina on sellel vägivaldsel mehel ka järgmised naised "rusikat" väärt. Ja ütlen veelkord, naisepeksja (selle patoloogilise) naine ei tänita MITTE KUNAGI. Ning päriselt hull naine ei saa jälle kunagi peksa.
Tänitamist ärge üldse tooge põhjuseks!!! Kui see oleks põhjus, siis käiks 2/3 meestest kulmud rullis ringi.
k
28. oktoober 2013, 15:20
Ka üks kord löömist on liiga palju. Tegutseda tuleb kohe. Suhe kiiresti lõpetada, sest vägivaldne inimene on psüühiliselt haige. See tähendab seda, et ta võib küll lubada end muuta, aga ta ei suuda seda. Sama käib ka moraalse vägivalla kohta. Pole vahet kas vägivallatseb mees või naine. Paraku peksavad mehed eelkõige naist, naised aga lapsi. Sama mis joodikutega - paluvad, annavad lubadusi aga ei muutu. Selliseid juhtumeid ei tohi maha salata. Vingujad käsitsi karistada?! Lollus. Kas idioodile antud keretäis paneb talle aru pähe? Sellised suhted tuleb kohe lõpetada ja mingit andeksandmist taolistele asjadele ei tohi järgneda.
L
?/ 28. oktoober 2013, 15:15
Loen neid kommentaare ja minu olukord sarnaneb Juula omaga. Ainult mul on noorem poeg kodus, kes näeb seda pealt. Ta vaatab, et nii ongi hea, ei pea midagi tegema, aeg endale. Kuidas saab naine süüdi olla, kui mees aastaid kätt maja remondiks ei tõsta, autot käin mina remontimas jne. näiteid on palju. muidugi pole kõik olukorrad samad, kuid natuke mõelda võiksid need mehed küll, kes süüdistavad naisi tänitamises, kas nad pole unustanud mingeid kodutöid tegemata vm moodi kodus aidata. OLGE HOOLIVAMAD. Enne, kui hakkate üksteist süüdistama, istuge maga ja püüdke asjad selgeks rääkida. Äkki aitab.

t
Tambeti suguste/ 28. oktoober 2013, 15:07
Kui naine mehe tahtmise järgi ei ela, on see naisepoolne provotseerimine ? Aga mehele ei tohi muidugi öelda, et korjaku sokid kokku või aidaku mõnes töös, sest see on ju vingumine ja tänitamine ja mehe ahistamine ?
k
küsija to küsija/ 28. oktoober 2013, 15:02
"Mul on salvestatud NAISE poolt löömine ja kallaletungimine videona. Pelgalt pildist oleks jäänud väheseks. "
No kui nii haiged peresuhted on, et koos toasussidega kodus ka kaamera peab haarama, siis on teil küll lõbus koduelu. Miks mulle tundub, et just vägivaldsed mehed harrastavad igasuguseid "kaameratõestusi"? Oled endalt küsinud, et miks Sa just niimoodi oma elu surma poole tahad veeretada? Äkki väärid paremat elu?
j
Jaa-jah! tunnistan, et oleme võrdselt süüdi/ 28. oktoober 2013, 14:55
i
iga/ 28. oktoober 2013, 14:50
teine naine kasutab oma mehe suhtes vaimset vägivalda ja see on tunduvalt hullem.
i
iga/ 28. oktoober 2013, 14:50
teine naine kasutab oma mehe suhtes vaimset vägivalda ja see on tunduvalt hullem.
t
to küsija/ 28. oktoober 2013, 14:47
Mul on salvestatud NAISE poolt löömine ja kallaletungimine videona. Pelgalt pildist oleks jäänud väheseks.
x
xxx/ 28. oktoober 2013, 14:38
Neid kommentaare lugedes jääb mulje nagu naine teeb pliidiääres süüa ja toidab pere, peseb mehe musti sokke ja mees vägivallatseb ja peksab. Kus siin loogika on? Ka mees toob perele leiva lauale, hoolitseb pere eest ja kasvatab lapsi. Nii palju kui on vägivallatsevaid mehi on ka vägivallatsevaid naisi. Süüst vaba söögitegemise juttu võite naised oma emale rääkida, äkki tema usub. Tülid jagunevad siiski 1:1. Alati ei ole mehed süüdi.
k
küsija/ 28. oktoober 2013, 14:31
Vabandage, aga ma ei kujuta ette pilti mehest vaesekesest, keda kallis abikaasa klohmib?
Kuidas see võimalik on? Et õrnem sugu tuleb konkreetselt kallale ja teil ei jää muud üle, kui pisaraid valada mööda erinevaid foorumeid? Mis mehed sellised on, keda klobitakse? Minu mees paneks selged piirid päeva pealt või kõnniks minema.

j
ja just/ 28. oktoober 2013, 14:29
to / / 14:04, 28. okt 2013
Seda ma just üritasingi tõestada, et teiste inimeste käitumine võib närvidel käia, aga see ei ole õigustus vägivallaks!
Aga ma JOONISIN seda juba enne alla, et näete, ka naisel on närvid ja ka mehed on paganama tüütud. Miks sa seda tähele ei pannud, ei tea?
No et ei tasu sellist lapsikust rääkida, naised tänitavad-provotseerivad!!! NO MIDA JUTTU???
Arvad, et mehel on prügi välja viia raske ja jube tänitamine on temalt seda paluda.
Aga kui naine on mitu tundi pliidi ees olnud, mehele ette kandnud ja see kukub heietama, et jaa sealiha on küll hea, aga tegelt oleks hoopis kala tahtnud, ja mis õhtuks plaanis on, siis see pole tänitamine. Ja naine ei tahagi õhtule jääda?????
Kui mehelt midagi paluda, on tänitamine, kui mees 24/7 süüa tahab on linnulaul kõrvadele.
Kui mees õigustab vägivalda, siis naised tänitajad? Kui naine ütleb, et on nemadki ära teeninud, aga ikka ei löö, siis kohe VÄGIVALDNE???
Kas nii??????
n
naine/ 28. oktoober 2013, 14:26
Mees tohmanitele tulebki kohut mõista ja üritagu vastu vaielda , siis naine võtab lapsed ja kolib tohmaka juurest minema.
j
jeerum/ 28. oktoober 2013, 14:25
Hei! Mis toimub. Lugedes kommentaare tuleb välja, et enamus õigustab naise peksmist. Kus me elame???? Ja miks midagi ette ei võeta sellise suhtumise vastu???
õ
õnnetu naine/ 28. oktoober 2013, 14:05
mõtlesin ja lootsin, et olen selle probleemi seljatanud, kuid ei. Mees on nii ettearvamatu, et ma ei osanud laupäeval jalust ära minna. Põhjus oli minu heas tujus. Nautisin päeva, käisin kontserdil ja õhtul lubasin endale head sööki ja veini. mees, kes terve päev toas telekat vaatas ja sõi, tuli ja virutas mulle kaks korda vastu nägu ainult selle eest, et ma olemas olin. Enne veel viskas minu poole suure klaasi. Seekord helistasin politseisse. Kui ta pühapäeval sama tahtis teha, siis kutsusin politsei välja. Need olid väga mõistvad. Eks näe, mis täna saab. ah, et miks ma ära ei lähe? on väga ebaõiglane, kui korter jääb temale, sest seda ta ju loodabki. niipalju ma ka ei teeni, et üürida jaksaksin ja lapsed on täiskavanud ja oma elu peal. Surnud ring
m
mama/ 28. oktoober 2013, 14:04
probleem on ikka peksjas, milline on tema taust. isa oli mul vägivaldne,õnneks kadus meie elust enne kui hilja, aga abikaasa leidsin toreda hea mehe. ei ole raha meil kah palju, aga mina ei viitsi sellest probleemi teha. mees käib tööl, mina lastega kodus- tervele perele sobib ja oleme õnnelikud.
J
// 28. oktoober 2013, 14:04
Just tõestasid, et oled ise vägivaldne naine ---> Ole tänulik selle toidukorra eest, mis parasjagu käsil, mitte ära juba uuri, mis järgmiseks saab.
Sellistel juhtudel on tänitamine isegi köki-möki, paras oleks panna panniga mööda kupalt. SINULE TEADMISEKS: vägivald pole lahendus.
t
to TAMBET/ 28. oktoober 2013, 13:56
Kui ütled, et sa pole vägivaldne mees, siis pole sa pädev vägivaldseid mehi õigustama.
Usu, nende naised ei tänita ega provatseeri.
Kui sinu naine tänitab, siis käitu kodus inimesena, ära jäta sokke ja muud musta enda järele vedelema!
Kui naine teeb süüa ja hoolitseb pere eest, võid selle prügi ka tänitamata välja, munad ei kuku külgest ega kao ka mehelikkus, lihtsalt tänitamine jääb ära.
Ole tänulik selle toidukorra eest, mis parasjagu käsil, mitte ära juba uuri, mis järgmiseks saab.
Sellistel juhtudel on tänitamine isegi köki-möki, paras oleks panna panniga mööda kupalt.
JUST, said õigesti aru, ka me naised mõtleme teie tegude ja sõnade tagajärjel vägivaldselt, aga siiski teenime edasi, panniga ei löö, ega ulu internetis, et mehed tänitavad.
k
Kui aga naine/ 28. oktoober 2013, 13:45
Teenib rohkem, kui mees, on peres vägivalda vähem...Tihti eesti kodudes just see: mees teenib ja mees..teeb mis tahab...ettekujutatud käitumine. Ei tee ikka küll. Kuid ka sellises peres pole naisel, lastel sõnaõigust...ja tihti mingi hilbu nimel annavad end tümitada...taust peab olema hiilgav, kuid sisu on totaalselt mäda. Kurb...Ning paljud ei kujuta enam ette, et on ka normaalne kooselu olemas. Nii alandatud, pekstud, mõnitatud...kuid väljastpoolt jah hiilgavad. Kui ikka mees korra käe tõstab, hakkab ta seda tegema ka edaspidi...olematud mehed.

o
?/ 28. oktoober 2013, 13:42
olen teelahkmel. Enam ei suuda kannatada mehe halvustavaid kommentaare.Ta on vähese jutuga aga kogu sisu on halvustav. Samas on ta kõik koduse elu ja lastekasvatamise jätnud minu õlgadele. Selleka, et naine mehe kallal näägutab, peab ikka põhjust olema. Minul küll on. Kodus ei tehta ühtegi tööd ilma käskimata. Mina olen tüdinenud ja väsinud kamandamast. Mehed võiks kodus olla töökamad ja mõistvamad. Ka naine väsib ju õhtuks ära.Minu mees tuleb töölt ja keerab teleka ette. Laste ringidest toomised ja koduloomad, kõik on ainult minu mure. Mul on 2 poega. Kahjuks kaldub noorem isasuguseks, kes ei ole nõus kodus midagi aitama. Ma ei jaksa enam niimoodi edasi elada, otsin sellele olukorrale lahendust. Kõige vähem tahan ma, et minu pojad muutuvad tulevikus samasugusteks meesteks.
m
Marile/ 28. oktoober 2013, 13:29
Ei hakka siin midagi, vägivald on kogu aeg olnud. Ja paraku kasvavad vägivallatsejad välja peredest, kus isa vägivaldne ja ema mömm. Mingist vabast kasvatusest poe seal juttugi. Vaba kasvatus ei tekita vägivalda, vägivald on olnud aegade algusest peale, lihtsalt nüüd üritatakse seda seadustega ohjata, varem oli vägivalda veelgi rohkem, nüüd julgeb 7% kannatanutest suud lahti teha.
Venelaste värk on puhas müüt. Venelaste puhul on vaid see, kui Marusjat pekstakse karjub ta täiest kõrist, kui Mari järjekordselt peksa saanud, paneb päikseprillid ette ja teatab, et tema va vana koba kukkus jälle-jälle trepist alla. Nii jääbki mulje, et eesti naised ei saa nii palju peksa, kui vene naised.
Kui vene mehel juhtub, et katus sõitis ning ta lööb oma temperamendi tõttu, siis eesti mees valmistab asja väga pikalt ette, hakkab kõibepealt moraalselt peedistama ja lõpuks jõuab ka sihile, ta ei löö, ta peksab.
Põhjus võib olla tühine: näit tuleb mees koju ja hakkab põhjust otsima ja leiabki, naisel huuled värvimata järelikult ei armasta meest ega taha tema jaoks ilus olla. Järgmisel päeval otse vastupidi, naine värvibki suure hirmuga huuled, siis jällegi hea põhjus, et aa sa va li.ts jahid teisi mehe ja kellele sa siin üritad meeldida...
Need jutud, et vägivaldse mehe naine tänitab või käitub muidu liiga julgelt (naine peab ju alandlik olema), jätke koertele ja kassidele!
Tänitajad või muidu võimukad naised ei saa kunagi peksa. Nii et, aitab lapsikustest!!!!
Vägivaldsed mehed vihkavad ennast ja ju nad leiavad, kui leidus nii LOLL naine, kes seda "meest" tahtis, on kolaka ära teeninud. Äkki on neil isegi õigus selles, et nad on niivõrd põlastusväärsed, et peabki materdama neid, kes nendega tegemist teevad?
t
to Lugeja... / 13:03, 28. okt 2013 / 28. oktoober 2013, 13:23
Naine meigib end iga päev , juuksur , küünetehnik , solaarium ...... nii kuus umbes 200 euri eest . Aastas teeb see 2400 euri ! Läheks selle raha eest reisile ....... libistaks palmi all õlut ...... eeeh !
2
28. oktoober 2013, 13:22
2012. aastal registreeriti 2231 vägivallakuritegu, mida võib seostada perevägivallaga. Võrreldes
eelmise aastaga on seda 15% rohkem. Neist suurema osa (1793) moodustasid kehalise väärkohtlemise juhtumid, mida on ligi 300 juhtumit rohkem kui eelneval aastal.
i
Isegi/ 28. oktoober 2013, 13:18
enam-vähem normaalne pere püsib normaalsena TÄNU RAHALE! Tunnen seda omal nahal. Kui palju muudab inimest raha olemasolu või selle puudumine? Jube palju, eriti kui juurdunud on arusaam, et pere eelarve täitmine (raha teenimine) on vaid ja ainult meesterahva ülesanne ja kohustus. Naispoole asi (ja justkui õigus) on üksnes seda mehelt nõuda, oodata ja ressursse pigem kulutada kui koosellu oma kaaspanust anda. Naise osalus abielus peaks olema materiaalselt (rahateenimiselt) enam-vähem samavõrdne mehega, eriti siis, kui viimase sissetulek/teenistus pole just miljonitesse küündiv. Pigem vastupidi, aeg-ajalt lausa tagasihoidlik. Naise professioon võimaldaks tahtmise korral (ja mehega koostöös, peresiseselt) täiesti korralikku koguteenistust. Elukutse võimaldaks aga tahtmine mitte. Ja nii juba aastaid. Jätan kirjutamata, kuidas see, et meie, vägagi erinevad eluhoiakud on mõjutanud peresiseseid suhteid, suhtlemist, isegi vägivalla serval balansseerimist, ja et just naise näägutamine pole "tasustatud" füüsilise nuhtlemisega ainult sellepärast, et mees on lubanud seda mitte teha ja üritab verbaalselt hakkama saada...
t
to parandan/ 28. oktoober 2013, 13:17
Uuemad andmed ehk veel täitsa eilene päev: PDF fail "Perevägivalla levikut soodustavad riskid ja perevägivalla ulatus praktikute hinnangutes"
m
Maali/ 28. oktoober 2013, 13:15
kui ei oska käsi paigal hoida siis MAHA midagi pole teha kui pole mõistust pole ka käsi vaja
"
28. oktoober 2013, 13:14
"Selge, sain veelkord kinnitust, et sinu esitatud statistilised väited on aegunud, väärad ja tõele mitte vastavad. Sinu statistika on ebatäpsete andmete täpne kogum. " Vägivald ei aegu.
Muidu- esita täpsemaid andmeid!

t
to tytar22/ 28. oktoober 2013, 13:13
Sinu juttu lugedes jääb mulle mulje, sinu puhul on tegemist sotsiopaadist naisterahvaga, kes esitab ennast mingisuguse tütre nime varjus. Väga suure tõenäosusega oled sa ise vaimset ja füüsilist terrorit armastav rikutud psüühhikaga inimene. Arvan, et alati ei ole vägivallatsejad seda nii vaimses kui füüsilises mõttes meesterahvad. Üldjuhul jääb antud probleemis siiski süüdlaseks mehed ja naised võrdselt.
v
Vägivaldne heteromees/ 28. oktoober 2013, 12:53
Näide 1. lapsed mängivad, ühte last ( vahet pole kummast soost( pidevalt narritakse, võetakse asju ära näidatakse keelt, visatakse liiva silma. Kuni see laps lajatab esimesele kiusajale ämbriga pähe.
Süüdi jääb vägivaldne lööja.
Näide 2. Palliplatsil ( koss, jalka, värvapall, hoki( on üks mängija, kes arvab, et talle on rohkem lubatud kui teistele, ta tõukleb, mõliseb, rikub reegleid, kuni mõnel mängijal viskab üle ja ta paneb selle klouni paika. Järgneb karistus- kaart või eemaldamine. Kes on süüdi?
3. näide. Mees tuleb töölt, annab lastele kommi, võtab kingad jalast ja annab naisele vastu pead. Sest ta lihtsalt ON vägivaldne.... Nii jahh?
k
Kulla kannatav tütar/ 28. oktoober 2013, 12:52
Miks Su ema siis laskis ennast peksta ja Sind sundis vaatama? Igal juhul on võimalik ära minna. Ikka on mõlemad süüdi ja ka tapmise puhul mängib suurt osa JUHUS, kumma pea vastu kõvemat asja trehvab. HOIDKU teineteisest eemale, kui ei sobi ja ÄRGE SUNDIGE TEIST ennast muutma,kui te ise ei suuda ennast muuta ja jalga lasta. JÄÄN ENDA JUURDE, üksinda ei kakelda.
t
to to to parandan/ 28. oktoober 2013, 12:45
Selge, sain veelkord kinnitust, et sinu esitatud statistilised väited on aegunud, väärad ja tõele mitte vastavad. Sinu statistika on ebatäpsete andmete täpne kogum.
r
Reet Kaarmaa/ 28. oktoober 2013, 12:44
Kui korralikku isa pole ,ei ole töesti vaja veel ühte "last" juurde.Noh ma mõtlen kui ta luuser on ja ootab,et teda teenendatakse
t
tytar22/ 28. oktoober 2013, 12:43
Ma nägin terve elu pealt kuidas isa ema peksis lihtsalt ei millegi eest. Isegi selle eest et ema julges küsimata tolmuimeja välja võtta. Kord kui käsi ja ribi murdunud oli siis politsei ei teinud midagi. Ema saab politsei kutsumise eest veel peksa. Ma olen ikka õudusunenägu näinud. Kui ma sokkide ja trussikute väel öösel tänavale jooksin, keegi ei hoolinud. naaber ütles ka et nohhh isa peksab ema jah, mine ikka tuppa tagasi. Minu elu on ka rikutud- mehi vihkan ja magada ei saa. Olen endassetõmbunud.
t
tytar22/ 28. oktoober 2013, 12:43
Ma nägin terve elu pealt kuidas isa ema peksis lihtsalt ei millegi eest. Isegi selle eest et ema julges küsimata tolmuimeja välja võtta. Kord kui käsi ja ribi murdunud oli siis politsei ei teinud midagi. Ema saab politsei kutsumise eest veel peksa. Ma olen ikka õudusunenägu näinud. Kui ma sokkide ja trussikute väel öösel tänavale jooksin, keegi ei hoolinud. naaber ütles ka et nohhh isa peksab ema jah, mine ikka tuppa tagasi. Minu elu on ka rikutud- mehi vihkan ja magada ei saa. Olen endassetõmbunud.
t
tytar22/ 28. oktoober 2013, 12:43
Ma nägin terve elu pealt kuidas isa ema peksis lihtsalt ei millegi eest. Isegi selle eest et ema julges küsimata tolmuimeja välja võtta. Kord kui käsi ja ribi murdunud oli siis politsei ei teinud midagi. Ema saab politsei kutsumise eest veel peksa. Ma olen ikka õudusunenägu näinud. Kui ma sokkide ja trussikute väel öösel tänavale jooksin, keegi ei hoolinud. naaber ütles ka et nohhh isa peksab ema jah, mine ikka tuppa tagasi. Minu elu on ka rikutud- mehi vihkan ja magada ei saa. Olen endassetõmbunud.

t
to to parandan / 12:32, 28. okt 2013 / 28. oktoober 2013, 12:37
http://www.epl.ee/news/eesti/uuring-perevagivald-voimutseb-tuhandetes-peredes.d?id=51184100
Aga kust sa seda leidsid, et mehed lihtsalt räägivad vähem olukordadest, kus naine tarvitab mehe peal vaimset ja füüsilist vägivalda?
t
to to parandan/ 28. oktoober 2013, 12:32
to parandan / 12:17, 28. okt 2013
Kust sina seda leidsid, et "Terve elu jooksul on kõigist Eesti täisealistest meestest kogenud paarisuhtes peksmist vaid 2 protsenti, kõigist naistest aga 12 protsenti jne. Sinu statistika on JAMA. Mehed lihtsalt räägivad vähem olukordadest, kus naine tarvitab mehe peal vaimset ja füüsilist vägivalda.
s
28. oktoober 2013, 12:26
see artikkel on väga ühte auku kirjutatud.
t
tüli vs peksmine/ 28. oktoober 2013, 12:21
"Tülis on ÕIGUS mõlemal poolel ja ka SÜÜ mõlemal poolel" Seega raskete vigastuste või tapmise puhul pesed käed puhtaks.
t
to parandan/ 28. oktoober 2013, 12:17
Kust sa seda leidsid, et peseb kõiki naisi süüst puhtaks!??? Aga küll: "Terve elu jooksul on kõigist Eesti täisealistest meestest kogenud paarisuhtes peksmist vaid kaks protsenti, kõigist naistest aga 12 protsenti. Samuti näitas statistika, et mehed ei ole paarisuhtes langenud seksuaalse vägivalla ohvriks ehk ka see näitaja oli neil null. Naistest on seevastu tervelt 35 000 ehk seitse protsenti seda paarisuhtes kogenud."
e
Ei saa üksinda kakelda/ 28. oktoober 2013, 12:14
Pole ka vaja õigustada naisi ja süüdistada mehi. Sageli on naised hullemad ja nende teod varjatumad. Pole vaja kedagi õigustada ja peretülide puhul paaril aastal mõlemad pokri pista. Juba kolmandal aastal lakkavad tülid ja paar läheb õigel ajal lahku. Vangi ei taha keegi minna. Tülis on ÕIGUS mõlemal poolel ja ka SÜÜ mõlemal poolel. POKRI ja KÕIK.
m
Marile/ 28. oktoober 2013, 12:12
Päevaleht: "Üldine vägivallaga kokku puutumise statistika näitab aga, et probleem on levinud nii erineva haridustaseme kui ka tööga inimeste seas suhteliselt võrdselt. Samuti ei tulnud välja olulisi erinevusi eestlaste ja mitte-eestlaste vahel."
e
Eva/ 28. oktoober 2013, 12:11
Ma ei saa aru, kuidas need plussid-miinused siia ilmuvad. Kui klõpsata, siis ei suurene number tavaliselt mitte ühe-, vaid mitme võrra. Rekord oli mul praegu 13 plussi ühe klõpsuga.

a
Aga/ 28. oktoober 2013, 12:10
Õiguskaitseorgan ei tohiks üldse kasutada väljendit "on hakanud tõsisemalt suhtuma", tõsiselt tuleb kehalisse väärkohtlemisse suhtuda iga juhtumi puhul. Praegu hoogtöö korras on antud roheline tuli selliste asjade kohtusse saatmiseks, seega süüdistada kohtuid väikeste karistuste eest on natuke enneaegne. Kui 24 % juhtumitest jõuab kohtuotsuseni registreeritud vägivallajuhtumitest, siis ülejäänud 76% on prokuratuuri enda poolt kas: jäetud krminaalmenetlus üldse algatamata või mõistetud ise karistuseks üldkasulikku tööd. Seakjurres põhjendus: väike ühiskondlik huvi, süü väike jne. Kui ühiskond on pidevalt saanud signaali, et perevägivallas vägivallatsejaga nagunii midagi ette ei võeta, ongi tegelikult õiguskaitseorganite tegemata jäetud töö tulemuseks kasvav perevägivald, sest enamus juhtumeid kordub ning karistamatuse tundes.
h
HUMAANSUS / 28. oktoober 2013, 11:55
jAH , VIKATIMEES .......sul on täiesti õigus , rahakott teeb su õigeks , tapa kas või 10 - inimest . ega siis justiitminister ja Hr ANSIP ei taha pättide eest raha maksta , joo siis õige kah , aga pangu siis need pätid riigi heaks tööle , las teenivad ise endale ninaalust , miks peame meie ....maksumaksjad seda tegema . pätid kinnimajas elavad kolm korda paremini , kui lapsed lasteaias ja vasuses perekonnad .
p
Parandan/ 28. oktoober 2013, 11:55
Häädemeeste / 11:13, 28. okt 2013
Miks see artikkel peseb kõiki naisi süüst puhtaks nagu perevägivallatsejad oleksid ainult MEHED? Ise olin pikaajaliselt naise vaimse ja füüsilise vägivallatsemise ohver. Perevägivallatseja ei sõltu soost. Antud olukorda kasutavad vägivallatsevad naised oma huvideks ära, sest on ju hea öelda, et mina 50-60kg naisterahvas ei lähe 100kg meest lööma - rumal jutt, sest tegelikkus on midagi muud.
z
Ziil/ 28. oktoober 2013, 11:51
Perevägivallal on mitu nägu. Naise löömine ei sobi minu (M44) maailmapilti, aga ma hinges mõistan neid väheseid mehi, kes on aastaid üritanud (kui armumise kirg on juba lahkunud ja teineteise austamine peaks uueks püsisuhte nurgakiviks olema kujunenud) olla head, hoolivad ja armastavad, aga vastutasuks on need mehed aastaid ja aastaid saanud vaid irisemise, vingumise, haukumise, alandamise jne... Keegi ei ole täiuslik ja igas püsisuhtes tuleb ette halvasti ütlemisi, aga kui naise arvates ei ole mehes kümneid aastaid mitte midagi head ja ta ei vääri, mitte kunagi!, mitte ühtegi head sõna, võib ka kõige rahulikum mees ükskord plahvatada. Ma ei kiida kunagi löömist heaks, aga ma usun, et mõnikord on välise fassaadi taga elu palju keerulisem kui naabritele paistab.
Enamus naistepeksjatest on alaväärsuskompleksiga ja madala mehelikkusega pool-impotendid (uus-eesti keeles: mehelaadsed olendid), keda erutab vaid noorte tüdrukute piltide vaatamine internetis ning raskematel vägivallajuhtudel on nende "meeste" koht seal, kus päike on ruuduline ja pärak lõtv.
Aga ma mäletan ka, et Õhtulehes kirjutati kord mingist tallinlasest Aleksandrist, kes oma naise maha lasi peale 20aastast abielu, millest esimene pool oli veel talutav ja viimased kümme aastat pidi Aleksandr taluma pidevat alandust süveneva alkoholismi, töötuse ja impotentsi tõttu. Kui õigesti mäletan, siis naine ei visanud Aleksandrit välja vaid andis isegi jaokaupa raha joomiseks, kuni ühel päeval Aleksandr enam ei suutnud...
(Lõunavaheaeg saab kohe läbi, peab uuesti tööle hakkama.) Ühesõnaga, elu ei ole must-valge.
i
inxu/ 28. oktoober 2013, 11:42
minu kaasa uriseb iga hommik ja õhtu,kui igavat elu ta mu kõrval on elanud.see teeb haiget,võtab ära igasuguse isu midagi teha,tahtmise olla talle hea naine,tahtmise temast hoolida jne.ootan kannatlikult,et ta ükskord oma elu elama hakkaks ja ka minul seda teha laseks...
m
mina/ 28. oktoober 2013, 11:16
Osa mehi arvavad et naine on omand, asi.Kui naisel saab sellisest elust villand, on mehel rusikad püsti.Valus on kui maha jäetakse.
h
Häädemeeste/ 28. oktoober 2013, 11:13
Miks see artikkel peseb kõiki naisi süüst puhtaks nagu perevägivallatsejad oleksid ainult naised? Ise olin pikaajaliselt naise vaimse ja füüsilise vägivallatsemise ohver. Perevägivallatseja ei sõltu soost. Antud olukorda kasutavad vägivallatsevad naised oma huvideks ära, sest on ju hea öelda, et mina 50-60kg naisterahvas ei lähe 100kg meest lööma - rumal jutt, sest tegelikkus on midagi muud.
m
mees 33/ 28. oktoober 2013, 11:13
paraku on perevägivalda palju rohkem, kui me oskame seda arvata. Enamasti naiste vastu, kuna mehed on süüdimatud, kardavad ja ei soovi oma tegude eest vastutust võtta. Loomulikult on ka vastupidist vaimset vägivalda, aga mõlemal juhul tuleks sellistel paaridel kiiremas korras lahku minna ja lapsed ei ole kindlasti põhjuseks, et sellist elu jätkata. Lapsed saavad seal eluaegseid vaimseid hälbeid, ebakindlust üldisemalt inimsuhete suhtes.

m
mees/ 28. oktoober 2013, 11:05
Meil kodus kord nagu viiburi sõjakoolis, naine juhendab. Armastan oma naist väga.
a
ants/ 28. oktoober 2013, 10:54
vaimne terror , see on naiste relv
m
mari/ 28. oktoober 2013, 10:47
Karistusseadustikust on puudu veel ka üks väga oluline, psühholoogiline ehk vaimne vägivald. Mingi tugeva omanditundega ekskaaslane või eksabikaasa võib karistamatult jäädagi terroriseeima oma kõnede ja sõnumite ja meilidega, ilma et tema vastu midagi algatada saaks.
p
peeter/ 28. oktoober 2013, 10:16
Minuga istus kunagi Patarei vanglas üks Eestis üsna tuntud ja populaarne mees . Ja tema sai kaks aastat selle eest,et lõi ämmale vihmavarjuga vastu pead ! Vihmavari isegi ei purunenud--ämma peast rääkimata. Loomulikult istus ta need aastad ka ära,sest 1960-tel mingit enneaegset vabastamist ei tuntudki !!
a
Anne/ 28. oktoober 2013, 10:13
Eesti matsile tuleks juua kraani vett,ka siis ta läheks lolliks.Ta on ilma joomata segane!
k
Kalle/ 28. oktoober 2013, 10:11
vaat Ervin teab , kuidas sellistega kaituda , aga igauks ei tea . Ja nii saab utelda ainult siis kui mehel on oma korter , aga mina elan naise korteris , mille mina talle tegelikult ostsin ja ma pean kannatama koike . juba 15 aastat lahen kuhugi , aga kuhu .
v
28. oktoober 2013, 10:10
väga ühekülgne lugu. need nn peksunaised pole tavaliselt teab mis inglid.
ü
üllatus / 28. oktoober 2013, 10:03
Nagu näha ei ole mingit mõtet selliseid artikleid avaldada. Mehed, sealhulgas arvatavasti siis ka naisepeksjad kogunevad kohe ringkaitsesse ja kukuvad naisi süüdistama. Ja siis järgmines artiklis virisetakse et naised kipuvad välismaale ära. Palju õnne, mida te sellise suhtumisega siis saada tahate...

j
Jutale/ 28. oktoober 2013, 09:56
Nu jah, kui naised ise õigustavad ...
n
naine/ 28. oktoober 2013, 09:54
Nii tavaline ja rumal jutt, nõmedikud naistepeksjad on kõik nagu ühe vitsaga löödud ja põhjused vägivallaks on neil ka ühesugused. Ilmselt on nad ise vägivaldses peres üles kasvanud ja nii ei oskagi ta muudmoodi suhelda kui vaid rusikaid käiku lastes. Õnnetu inimene, kes sellsiega kokku saab või temaga elada tahab. Naisepeksjad ja vägivallatsejad peaks kõik psühholoogi ja psühhiaatri juurde saatma Ja enne mehega suhte alustamist, tuleks uurida tema psühhiaatrilist ja psühholoogilist tausta, küsida tema vanemate käest, sõprade käests, ex abikaasa käest.
t
Turkomongol/ 28. oktoober 2013, 09:49
Barbar sovet külm multikuultur
n
Naaber Nabalast / 28. oktoober 2013, 09:45
Siin ka üks "kiisunäoga hunt". Joob millal tahab. Peksab kui joob. Rõve.
a
AB/ 28. oktoober 2013, 09:37
Vaimne vägivald on ka vägivald.
"
28. oktoober 2013, 09:28
"kui te ainult teaksite , kui palju on meil rusikatega ja jalgadega vehkijaid naisi . " Kui ma saan õigesti aru, see on üks vabandusest, miks sa ISE võid olla vägivaldne.
t
to õeluss/ 28. oktoober 2013, 09:25
Selge, vägivald on ainult Eeti probleem, mujal ei esine.
o
Olen naine/ 28. oktoober 2013, 09:21
Kui on näha, et kumbi pool on kas vägivaldne või kergesti ärrituv, siis tuleb sellisest inimesest lahku minna, kuna selline asi paremaks ei lähe kahjuks. Olen terve elu vägivalla sees olnud ja sellist elu ei soovita kellegile. Ei tasu kannatada see ei lähe kunagi paremaks. Mina arvasin ka, et asjad parenevad, aga vägivaldset ja närvilist inimest ei muuda miski( See on juba loomuses ja kui peab kartuses elama sellisega koguaeg ei ole normaalne elu! ) Vägivaldne inimene ei suuda ennast talitseda!

m
marile/ 28. oktoober 2013, 09:21
Tühja loodad, et just venekeelsed on rohkem vägivaldsed. Ekspressis kunagi ole vastav artikel, aga ei viiti otsida. Üldiselt 50/50
o
Olen naine./ 28. oktoober 2013, 09:15
Võin omalt poolt öelda, et naised on ka vägivaldsed, aga sellistest asjadest ei räägita tihti. Selliste naiste mhed ei julge tavaliselt öelda, et ta naine on vägivaldne või kergesti ärrituv, kuna vägivaldesed naised on isegi hullemad, kui mehed, kuna naised tahavad kätte maksta terve elu isegi täisti mõttetu sõnade ja lausete pärast.
"
28. oktoober 2013, 09:08
"Nojah, eks ta nii kipubki olema, et naine viriseb ja toriseb kuude kaupa mehe kallal ning kui siis mees lõpuks plahvatab, on ta koht vangis.2 Vaene eestlane, lahutusest ei tea midagi.
o
om/ 28. oktoober 2013, 08:55
ka naiste nimed siis avalikuks ,on palju peresid kus naine peksab meest,ise lõpetasin aasta tagasi sellise suhte,aga eksnsine tuli kallale ka kuuaega tagasi kui käisin lapsel järgi,laps nägi pealt.äkki peaksin polistseisse avalduse tegema.kui teha selline nimekiri siis tuleb sinna panna kõik nii naised kui mehed
v
Vikatimees/ 28. oktoober 2013, 08:55
jah hädaldada nüüd küll vaja pole,riik soodustab ise igasugust kuritegevust,nii vügivalda ,korruptsiooni,röövimisi,jne.kohut,õigust mõistavad rahakott ja tuttvused.kuritegude avaldustele ei reageerita,käib ainult kuritegevuse kaitsmine ,pooldamine,milleks nüüd hädapasunat puhuda,mida külvad ,seda lõikad,tuleks ikka kuritegevusega võidelda ,mitte pooldada ja soodustada seda.Selline suhtumine kuritegevusse riigi poolt on iseloomulik ehtsale pätistanile.
l
lugeja/ 28. oktoober 2013, 08:54
Vabandage, kuid ei ole mõitetav? Kui abikaasad omavahel ei sobi, siis on siiski enda viga kui ei ole otsustavust seda enesele tunnistada ja suhe õigel ajal lõpetada, mitte otsida kelleltki kolmandalt abi, kaasaarvatud ajakirjanduselt ja politseilt. Need abinõud vaevalt, et panevad osapooli teineteist armastama ja klappima? Seega kõik on enda kätes.
v
Vägivaldseid naisi / 28. oktoober 2013, 08:54
pole sugugi vähem. Mehed, pereisad tavaliselt hoiavad selliseid juhtumeid kus lasteema vägivallatseb laste ja abikaassa kallal lihtsalt oma teada. Reeglina kõik vägivaldsed naised süüdistavad pärast meest, abikaasat vägivallas kui mees näiteks astub vahele lapse kaitseks. Tuleks kuulata rohkem lapsi ja mehi aga mitte laiade lõugadega naisi. Mis naised need on, kes ei tegele lastega ? Miks antakse ainult politseis, lastekaitses, kohtus jne ainult sõna naistele aga mitte näiteks kasvõi 3-10 aastastele lastele ,kes on koduses vägivallas peatunnistajad ? Miks kohus määrab ema lapse hooldajaks kui ta on last peksnud ? jne, jne.
k
konsa/ 28. oktoober 2013, 08:52
jaa jah, tegelikult peab negatiivne hoiak hölmama kogu vägivalda, siis on võimalik ühiskonnas vägivalda vähendada aga ei vägivalla selekteerimine et oleks nagu pahad vägivallad (naiste vastu)
ja vähempahad vägivallad laste ja meeste vastu annab ühiskonnale vale sõnumi
nii, et vägivald ei kao kuskile

n
naine/ 28. oktoober 2013, 08:49
Sain ka nädalavahetusel mehelt laksu vastu põske. Selle eest, et ütlesin, et ma ei taha, et sa oma kätega vehid ja ma ei taha teha nii nagu sulle meeldib. Ma olen ka isiksus ja mul on õigus oma arvamusele ja oma soovidele ja kui mees sellest aru ei saa siis pole tal naist vajagi, vehkigu ruskitage omaette üksi poksi kotti. Pole mõtet naise ees ruskitega vehkida.
õ
Õeluss/ 28. oktoober 2013, 08:44
Oh jeerum, see on niiii lai teema, põhjused, miks mees, (naine) vägivaldne on, väga erinevad ju! Vägivaldne mees ei pruugi üldsegi mitte olla halb abikaasa, kuid kindlasti on tal raskusi oma väljendamisega! Kõik algab meie sotsiaalsest taustast! Ma loen, et paragrahvid on olemas?? Kes ütles, et see on õige lahendus? Miks meestel, naistel keeravad närvid üle võlli või miks neil on kergesti ägenev loomus? Need põhjused tuleb välja uurida ja kõrvaldada! See teema nõuab individuaalset lähenemist ja lahendamist, paragrahvidega ei tee siin midagi! Eestis ilmselt ei viitsita sellega põhjalikult tegeleda, raha ka pole, seda ju igasugustele täissöönud aferistidest poliitikutele rohkem vaja laaberdamisteks, kui et kohaliku elu valupunktidega tegelemiseks!!
e
Ervin/ 28. oktoober 2013, 08:42
Elust enesest... Naine tegi mitmeid kordi kõrvalehüppeid ning kui näitasin rahulikult ukse suunas ja palusin lahkuda, hakkas ta meeletult karjuma välisukse juures ja end rusikatega näkku peksma. Tegevust saatsid tema sõnad" ma panen su kinni pikaks ajaks, tõstan välja, perevägivalla on praegu aktuaalne teema". Seepeale sõnasin, et võib kutsuda politsei ja vaatame kes ära viiakse, kuna mul diktofon salvestab. Naine rahunes kiiresti maha, võttis asjad ja lahkus. Mina aga tegelikult bluffisin, kui ma poleks seda teinud,siis kes teab mis minust oleks saanud...
e
ei vägivallale/ 28. oktoober 2013, 08:39
Perevägivald on terve ajastu olnud olemas,kuid õrnemaid kodanikke,kes avaldusi kirjutavad politseisse abi saamiseks on tänapäeval rohkem,vanasti ja ka praegu paljud ei julgenud ega julge avaldusi lihtsalt teha,ses kardavad hullemaid tagajärgesi,mis tõttu tihti peale vägivalda kasutavad kodanikud pääsevadki karistuseta
Need,kes rusikatega arveid klaarivad peaksid vajama sunniviisilist psühiaatri ravi saama
Sest need kodanikud vaevlevad psüühilise häire all,normaalse mõistusega kodanik vägivalda ei tarbi.
Üldiselt tuleks ka rusika kangelastele karmimad vangla karistused teha,sest eestis on peksjatele karistused liiga naeruväärsed,esiteks pääsevad ka peksijad siis puhta nahaga,kui kannatanu ei soovi või ei julge avaldust teha.Juba siis tuleks ilma kannatanu avaldust tegematta karistada rusikakangelasi.
Rusika kangelastele oleks vaja veidi soki vangistust ja psühiaatri haiglas ravil endi närve ravida.
t
to Anterro/ 28. oktoober 2013, 08:36
Sa ajad selgelt jama ja artiklit sa vist ka läbi ei lugenud.
Eestis on oma naist peksnud ka börsifirma juht.
a
Anterro To Arvaja/ 28. oktoober 2013, 08:31
Tuttav teema. Täiskasvanuks saades olen ära tagunud kõik sellised tondid. Meeste seas neil autoriteeti pole siis kodus kujutavad ette et on tegijad. Paar korda pasunasse sõites aga muutub naisepeksja jutt arusaamatuks lalinaks verelombis milles ta püherdab.
a
arvaja/ 28. oktoober 2013, 08:11
ka minu isa peksis ema. Lihtsalt, ilma igasuguse põhjuseta. Tuli teise naise voodist ja ema sai peksa. Värdjas oli. Põlegu põrgus ja kõik peksjad.
m
mari/ 28. oktoober 2013, 08:06
Mind huvitaks vägivallatsejate rahvuslik teave. Kas venekeelsed on vägivaldsemad. Aga üldiselt hakkame me jõudma etappi, kus ellu astuvad uued noored inimesed, kes on kasvatatud uute loogikate järgi. Saabub hindamise aeg. Kas uut tüüpi liberaalne kasvatusstiil ennast õigustab. Kõik need indigolapsed ja valdorfkoolid ja vabakasvatus, arvutikesksus jne. Põnev.

a
Anterro to Naki/ 28. oktoober 2013, 08:00
Jah sul on õigus. Seda teebki haiglaselt armukade pööbel kes muidu ei suuda naisi leida kui klubist. Ja kui selle naise leiabki siis tundub esmapilgul et õnn on piiritu, mis aga muutub mõne kuu möödudes. Miks muidu Eesti üksikemasid täis on :)
k
kah endine/ 28. oktoober 2013, 07:58
Eksnaine enne lahutust (enne sellest teadaandmist) muud ei teinud kui käsipidi kallale tuli.Eks ta vist vaikselt lootis et vastan samaga ja siis on hea öelda et mees on vägivaldne. Aga ta vaeseke pidi pettuma. Aga lahutuse ta sai sest ei saa elada sellise naisega kel aastas vähemalt üks jooksuaeg-kevadest sügiseni!
n
Naki/ 28. oktoober 2013, 07:58
To Anterro! Aga kus on selle mehe möistus, et paneb leivad kohe ühte kappi ööklubi tibiga? öige mees ikka ei tee seda pärast paari öö suhet.
e
eestlane/ 28. oktoober 2013, 07:50
Nojah, eks ta nii kipubki olema, et naine viriseb ja toriseb kuude kaupa mehe kallal ning kui siis mees lõpuks plahvatab, on ta koht vangis. :) Kooselus on mõlemad pooled asjades süüdi ja ei saa alati öelda, et üks või teine oli konkreetselt süüdi. Koos jõutaksegi sellisele piirimaile.
m
matsu/ 28. oktoober 2013, 07:23
Vähem peresuhteid ja vähem probleeme ka sellise vägivallaga!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee