Eesti uudised

Eerik-Niiles Kross: siseministrina käituksin Interpoli asjas samamoodi (59)

Toimetas Kristin Aasma, 26. oktoober 2013 20:37
Eerik-Niiles KrossFoto: TOOMAS HUIK / Postimees
Interpoli poolt tagaotsitavaks kuulutatud Eerik-Niiles Krossi sõnul on siseminister Ken-Marti Vaheri otsus sõita Interpoli peakorterisse, et tegeleda seal tema tagaotsimisteatega, täiesti põhjendatud ja siseministrina teeks ta ise sama.

"Kui Venemaa siseminister tegeleb taoliste poliitiliste asjadega isiklikult ja kutsub Interpoli peasekretäri Moskvasse, siis kes peaks selliste küsimustega tegelema Eestis kui Eesti kodanik on Venemaa ründe all?" küsis Kross.

"Kui mina oleksin siseminister ja FSB süüdistaks Enn Eesmaad laeva kaaperdamises ja prooviks teda läbi Interpoli tagaotsitavaks teha, siis ma luban, et ma sekkuksin jalamaid," ütles Kross Postimehele.

Ta lisas, et tema nime lisamises Interpoli kodulehele reedel, kaks päeva enne valimisi, ei saa Interpoli süüdistada, sest Interpoli kodulehele panevad riigid asju ise üles ja Krossi nime pani sinna Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus FSB.

Krossi erakonnakaaslane, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv siseminister Ken-Marti Vaher sõidab ilmselt järgmisel nädalal Lyoni Interpoli peakorterisse sooviga eemaldada Eerik-Niiles Kross rahvusvahelisest tagaotsitavate nimekirjast.

Samal teemal

22.01.2014
Interpol hakkab Krossi tagaotsimise küsimust arutama lähiajal
24.10.2013
Reinsalu tõmbas Krossi juhtumis paralleeli Liibanoni pantvangikriisiga
23.10.2013
Krossist saab kaitseministri poliitiline nõunik
21.10.2013
Eesti esitab Interpolile Krossi osas ametliku protesti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee