Eesti uudised

Parts avas Hamburgis paadimessi (5)

Toimetas Kaspar Käänik, 26. oktoober 2013, 11:30
Juhan PartsFoto: KALJU TISLER
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts viibis neljapäeval ja reedel Hamburgis. Visiidi peaeesmärgiks oli avada Põhja-Euroopa suurim paadimess Hanseboot. Eesti osaleb oma väljapanekuga Hanseboot'il teist aastat ja tänavu oldi selle messi ametlikuks partnerriigiks.

"Meie koostöö Hamburgiga ulatub sajandite taha", ütles Juhan Parts eile õhtul peetud messi avakõnes. "Tallinn ja teised eesti linnad liitusid Hansaliiduga, kuhu kuulus ka Hamburg, 13. sajandi lõpul. Sellest ajast alates kuni tänase päevani on meid sidunud erinevad majandus- ja kultuurisidemed", sõnas Parts.

"Meie partnerlus Hanseboot messil on märgilise tähendusega. Loodetavasti oskavad sakslased hinnata meie paadimeistrite tööd ja saksa mereturistid leiavad tee Eesti rannikule ja sadamatesse", lisas minister.

54. korda toimuv Hanseboot on Hamburgi messikeskuses avatud alates tänasest kuni 3. novembrini. Kokku osaleb messil 650 eksponenti.

Eesti väljapanekul, mida omalt poolt toetas ka EAS, on messikülastajal võimalik näha nii väiksemaid svertpaate kui suuri kiiljahte, süsti, sõude- ja mootorpaate, mille materjalina on kasutatud nii puitu kui plasti.

Messil osalevad Eestist osaühingud Alunaut, BoatArt, Flow Bout, Lindvart, Lingalaid, Marineworld, Nordtenwest, Paadisildade, Polar Shipyard, Ridas Yacht & Composites, Tahe Outdoors, Tarmetec, Brand Manual, Port Noblessner/Sailinvest ja Ulaelu. Kahe suurima alusega, 41 ja 38 jalga pikkade avamerejahtidega on messil väljas aktsiaselts Saare Paat.

Kahepäevase Hamburgi visiidi käigus kohtus Parts Hamburgi majandusministeeriumi ja linnavalitsuse juhtidega ning osales ümarlauas kohalike ettevõtjatega. Ümarlaua korraldas EAS koostöös Hamburgi Kaubanduskojaga. Arutluse all oli Eesti ja Hamburgi senine majanduskoostöö ja võimalused selle arendamiseks.

Minister Parts külastas ka Hamburgi Rakenduslikku Kõrgkooli ja Euroopa suurimat internetimängude tootjat Bigpoint. Neljapäeva õhtul pidas Parts tervituskõne pidulikul vastuvõtul, mis oli pühendatud Eesti aukonsulaadi 20ndale ja EASi Hamburgi välisesinduse 10ndale sünnipäevale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee