Eesti uudised

Liikmesriigid: Eesti tööturg on taastunud (14)

Toimetas Kaspar Käänik, 26. oktoober 2013 09:28
Taavi RõivasFoto: TEET MALSROOS
Sotsiaalminister Taavi Rõivas esitles reedel OECD töö- ja sotsiaalküsimuste komitees Eesti jätkuraportit, mis andis ülevaate viimastest arengutest tööturu ja sotsiaalkaitse valdkonnas. Liikmesriigid tõid välja Eesti tööturu erakordselt kiire taastumise majanduskriisist.

"Kriisiaegadel oli Eesti tööpuudus üks suuremaid OECD-s, kuid praeguseks on Eesti tööpuudus langenud alla OECD riikide keskmise," ütles Rõivas.

Minister tõi eraldi välja muudatused tööturuteenuste pakkumises, mis on Eestil aidanud tõsta tööhõivet ja tutvustas edaspidiseid reformiplaane. Viimaste OECD andmete kohaselt on Eestis tööpuudus langenud 7,9%.

Põhjalikuma tagasiside Eesti arengute kohta esitas Soome esindaja, kes oma kõnes rõhutas Eesti ja Soome tihedaid majandus- ning sotsiaalseid sidemeid.

Soome esindaja tunnustas Eesti viimase aja kiiret arengut, otsusekindlust majanduskriisi aastatel ning avaldas lootust omavahelise hea koostöö jätkumiseks.

Samuti anti väga positiivne hinnang Eesti IT-teenuste arengutele.

Liikmesriigid ja sekretariaat kiitsid ka Eesti töövõimetusreformi kavatsusi. Mitmed liikmesriigid tundsid eriti huvi noortetööhõive ja laste olukorra ning ka lastehoiuteenuste kättesaadavuse ja naiste tööhõive vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee