Portugali blogi

24 h autoreis (3)

Liina Laanemets, 25. oktoober 2013, 13:12
17 km silla algus Liina Laanemets
Lissabonis ei ole randa, kuid on Tejo jõgi. Kui soov on ikka vette saada ja rannaliiva tunda, tuleb rongiga sõita Cascais suunas. Sõites mööda jõge kuni ookeani on pidevalt näha kalamehi, õnged mõne toki külge kinnitatud.

Septembris käisime Carcavelosi rannas, mis jääb poole tee peale ning on umbes 15 km kaugusel. Rongis oleme näinud akordionil meest, kes endale elatist teenib. Õige peatuse leiame üles siis, kui näeme, et paljud bikiinide või rannakottidega inimesed tõusevad püsti. Samuti ranna suuna leiame sedasi üles. Paraku tänaseks on vähemalt Lissaboni ümbruses rannailmad läbi, kuna on neli päeva vihma tulnud kui oavarrest.

Korra oleme ka kahekesi Andrega rentinud auto 24 tunniks. Võrdlesime erinevaid pakkumisi, kuid kodu kõrval olev rendifirma oli kasulikuim. Võtsime ka lisatasu eest (12 eurot) GPS-i. Kuid milleks, seda ma ei tea, kuna tühjaks saades see enam ei tahtnud end laadida.

Alustasime sõitu Lissabon-Belem-Carvavelos-Cascais-Sintra-Lissabon. Kui juba Portugali tulla, tuleb ära maitsta Belemi koogike, mis on kõige tuntum kohalik suupiste. Belemi loss üle vaadatud, tuleb edasi vaadata, kuna poekeste hinnad on lakke tõstetud. Jalgpallisall, mille kvaliteet on päris kehva, maksis 10 eurot, sama sall aga mõnes hiinakas on 1,5 eurot.

Cascais otsime randa, oleme eksinud. Ühelt kohalikult härrasmehelt küsides, mõistsime, et rannad on igal pool. Juhatas meid nii sõbralikult, võttis aja maha, rääkis rahulikult ja tundus täpselt sedasi, et tal on aega lõputult ja võib jutustada edasi. Lõpuks jõudsime mereni, kuid ääred olid kaljused. Otsustasime edasi sõita Sintra suunas mööda merd, kaljusid, kruusateid, metsa jne. Väga hea, et ei valinud kiirtee kasuks. Leidsime lõpuks ka ranna, kus olid lained peani ja inimesed saaks ühel käel kokku lugeda. Kuna kell oli juba umbes viis-kuus, siis enam päikest ei tundnud ja sai natuke vees sulpsatud. Need käänulised, kurvilised teed, vot need on tõesti toredad.

Sintra oli õhtuks rahvast tühi, vaatasime kuulsaima lossi üle ja hakkasime otsima teed Lissaboni suunas. Kiirtee tuli valida, seisime putka juurde, kuid inimest ei olnud ja kuskilt piletit trükkida ei saanud. Autod taga signaalitamas, kus meie siis oskasime arvata, et osad kiirteed on maksuvabaks tehtud. Kuna Portugali tulles teadsin, et siin on ühe inimese kohta rohkem kiirteid kui Saksamaal.

Lissabonis kiirteelt maha tulles ei osanud kodu üles leida, kuna GPS ei töötanud, kuid siltide järgi on täitsa võimalik mõne tuntud ringteeni jõuda. Kuid siiski, sõitsime vist koguaeg õigete teedega, mis meid koju viiksid, paralleelselt. Tegime ühe peatuse, küsisin kohalikult teed, kes oli nii sõbralik, et juhatas meid ise kohale. Sõitsime tal järgi ja jõudsime koduni. Vastutulelikke inimesi on siin lihtsalt tohutult.

Parkimiskohti on siin väga vähe, parkla aga maksis 15 eurot ööpäev, seega otsisime endale kohta. Nii täpselt lihtsalt sõitis üks auto kodu juurest minema ja saime end sinna pargitud. Kuidas meil lihtsalt vedas, kuna pargitakse uste ette, prügikasti kõrvale, ohutussaarele jne.

Hommikul võtsime uue ringi ette ja Vasco da Cama sild tuli ületada, 17 km pikk ja peaks olema Euroopa pikkuselt teine. Sõitsime teisele poole Tejo jõge, Almadasse. Seal aga mõistsime, kus tuleb meie toidulauale liha ja kartul. Väga palju põlde, istandusi, loomakarju jne. Tagasi tulime aga teist silda pidi, mis oli maksustatud 1,60 eurot, kuid vaade oli mõnus. Ja kell 13:00 tuligi auto ära anda. Muidugi viimasel päeval tegime veel korraliku poe tiiru ka, et jalgsi ei peaks vett ja mahla koju tassima.

3 KOMMENTAARI

t
täiesti jube tekst 4. november 2013, 15:59
Kas see autor ise on oma kirjutise üle lugenud? Nii palju austust võiks ikka olla lugejate vastu.
s
Sull 25. oktoober 2013, 15:19
Just nimelt, ka meil oli kevadel Portugalis gepsu laadimisega probleem ja raiskasime poole esimesest rendipäevast selle peale, et minibuss rendifirmas ära vahetada, kuna ainus laadimiskoht bussil ei töötanud ja orienteerumisel oli suurim panus 4-ks päevaks just gepsule tehtud
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee