Menusaade "Eesti tippmodell"

«Olin šokis, et tüdrukud ei oska enda järelt koristada!» (104)

Katharina Toomemets, 25. oktoober 2013, 07:00
ÜLEVAATAJA: Aleksei elas tüdrukutega majas ühe nädala ning tema ülesandeks oli paljastada nende tõeline pale. Nagu selgus, ei tahtnud preilid enda järelt koristada, ajasid näost sisse mitte väga modellisõbralikku toitu ega kuulanud Aleksei nõuandeid.Foto: Erakogu
Saates «Eesti tippmodell» kaasa löönud juuksur-stilist-jumestaja-modell Aleksei Soltan räägib elust modellimajas.

«Mul oli täielik šokk, et 12 tüdrukut ei oska enda järelt koristada. See on tippmodelli, mitte loomaaia projekt. Oli väga imelik, et enamik tüdrukuid ei teadnud, kuidas kollektiivis elada, nad käitusid ebaviisakalt, ei pesnud isegi oma nõusid pärast sööki ja neil oli pidevalt tunne, et on laagris või hotellis, kuhu varsti tuleb koristaja ja sodi kaob,» ütleb juuksur-stilist-jumestaja-modell Aleksei Soltan (26), kes elas nädal aega «Eesti tippmodelli» osalistega modellimajas.

«Alati oli selline mulje, et keegi peab neid teenindama. Kohutav! Muidugi, nad on veel noored, aga ei tohi unustada, et nad on tulevased emad, kellegi abikaasad. Samuti ei tohi unustada seda, et koht, kus sa elad, peab korras olema,» meenutab modellimajas elatud nädalat Aleksei Soltan.

Mees kolis piigade juurde nimelt selleks, et aidata niinimetatud musta hobusena paljastada tüdrukute tõelist olemust.

Mis mulje Alekseile modelliks pürgijatest jäi?

Tüdrukud olid väga erinevad – rahvuselt, temperamendilt, vanuselt ja iseloomult, tunnistab Aleksei.

«Oli palju noori tüdrukuid ja kuna ma ei ole harjunud lastega mängima, siis oli hästi raske puberteetidega ühist keelt leida,» räägib ta.

Ka «Eesti tippmodelli» jätkusaate «Eesti tippmodell täiega» autor ja toimetaja Oliver Muraveiski, kes elas tüdrukutega modellimajas esimesest kuni viimase minutini, tunnistab, et korrapidamine valmistas muret avapäevast alates.

«Suurimad probleemid tekkisid ikka puhtuse, söögi ja öörahuga seoses – mina seda ei söö, mina pole seda banaanikoort sinna jätnud, mina nõusid ei pese, no magage siis, kui peab vara ärkama, minul und ei ole!

Kõlab justkui unelmate pakkumine – olla 12 modelliga villas merekaldal. Tegelikult tähendas see aga 24/7 valvekordi.»

Suurem osa tüdrukuid ei oska süüa teha

Oliver meenutab: «Meeldejäävaim oli mahlapressi lugu. Paar päeva pärast seda, kui Sandra ja Grete värsket mahla tegid, avastas Arni, et masinas elu keeb. Kui masina kaas avati, lendas sealt välja mustmiljon väikest äädikakärbest koos nii-öelda meeldiva aroomiga.

Ja muidugi nõud, nõud, nõud. Hea on ju vaikselt sokutada oma taldrik nõudepesumasina asemel kraanikaussi, mõeldes, et küll keegi peseb. Aga oli ka tüdrukuid, kes koristasid ega saa öelda, et kõik oleks hoolimatud.»

Kraanikausis vedelevad nõud ajasid kopsu üle maksa ka Kristinel. «Me elame ühes majas, siin on vaja enda järelt koristada. Kas tõesti ei saa enda järelt taldrikut ära pesta?» pragas ta teistega.

Seepeale tunnistas Gerttu kaamera ees, et tema kodus koristab ema.

Kuna suuremal osal tüdrukutel puudusid Aleksei sõnul elementaarsed söögivalmistamisoskused, otsustati üheskoos, et just Aleksei hakkab majas kokkama. «Otsustasin teha kanasuppi – see on kerge dieettoit, aga eesti tüdrukud hakkasid vinguma, et nad minu toitu sööma ei hakka,» imestab noormees ja ütleb, et üheks põhjuseks olnud see, et tema on vene rahvusest.

Kasvatame tselluliiti veel?

«Natuke imelik oli see, et mõned eesti tüdrukutest tahtsid minu suppi süüa, aga kartsid seda, et ülejäänud eestlased nendega edaspidi ei suhtle. Nad otsustasid teha endale hakklihakastet kartuliga,» vangutab Aleksei pead.

«Okei, see ei ole eriti modellitoit, aga olin vait. Nad vist tulidki modellimajja, et oma tselluliiti veelgi rohkem kasvatada.»

Oliver ütleb, et tüdrukutel oli majas olemas kõik, mida tarvis tervislikuks toitumiseks. «Ma ei väida, et keegi tüdrukutest ei osanud kokata, aga enamik kindlasti. Oli ka neid, kes tegid süüa esimest korda. Külmik oli head-paremat täis pandud ja kõik võimalused olid majas olemas. Värsked puu- ja juurviljad, kõikvõimalikud tooted. Eraldi külmik jäätistega. Ainult võta, valmista ja söö.»

Osalejatele oli, hoolimata sellest, et ise ebatervislikult söödi, pinnuks silmas ka ühe osaleja liigsöömine – üheskoos käidi restoranis söömas ja Maria otsustas nahka panna ka kõigi teiste tüdrukute ülejäägi. «Toit on minu jaoks nii püha asi, et ma isegi maast korjan leivapalukese üles ja annan suud,» põhjendas Maria, kes isegi mullivannis mõnuledes pitsalõiku järas.

Aleksei: modelliksolemine ei tähenda seana elamist

Aleksei Soltan räägib, et enamasti oli läbisaamine tüdrukutega rahulik ja eriti tore oli tal vene keelt kõnelevate osalejatega: «Meil oli lõbus, leidsime ühise keele, andsin neile nõu ja kõik oli tore. Suur osa eesti keelt rääkivatest tüdrukutest olid noored, neil oli väga palju küsimusi ja nad polnud mu vastustega alati rahul. Nad rõhusid sellele, et olen venelane.»

Aleksei meenutab, et probleem tekkis näiteks sellest, kui tüdrukud kõndisid poodiumil ja Aleksei püüdis neile soovitusi jagada. «Nad vaidlesid vastu, et on kõige andekamad, teavad ise kõige paremini ja on käinud mingis modellikoolis ? la «Võilill» (saates ei tahtnud Gerttu Aleksei soovitusi kuulda võtta ja ütles, et on pool aastat käinud Sixtina tantsu- ja modelli-koolis – K. T.). Ma ütlesin, et nad peavad rohkem Fashion TVd vaatama, et näha, kuidas tõelised modellid käivad ja pigem kuulama neid inimesi, kellel on rohkem kogemusi. Nagu minul. Vene tüdrukud tegid seda.»

Tõsielusarja «Eesti tippmodelli» jätkusaate «Eesti tippmodell täiega» autor ja toimetaja

Oliver Muraveiski tunnistab: «Osa pidas Alekseid niinimetatud suureks õpetajaks ja juhiks, kuna tal on eelnev modellikogemus, teistele tundusid Aleksei nõuanded targutamisena. Pluss muidugi oli just Aleksei see, kes alustas esimesena korra nõudmist nii modellimajas kui ka võtetel.»

Kui kätte jõudis aeg esimeseks väljahääletuseks, kutsus saatejuht Liisi Eesmaa esmalt ette Aleksei ja tänas teda, et noormees aitas paljastada tüdrukute tõelist olemust.

«Ma ei olnud esimesest päevast alates modellimajas vaimustuses, sest kui ma sinna sattusin, oli see selline sigala, kus ei saanud elada. Te olete esimeses järjekorras ikkagi tüdrukud ja teiseks te kõik tahate saada modellideks. Modelliks olemine ei tähenda, et peate elama sea moodi,» noomis Aleksei preilisid ja ütles, et modellimajas elamine oli justkui loomaaias.

Kati Toots abistas tüdrukuid nõu ja jõuga

«Ma olin neile kõige lähem isik, kuna modellimaja on suhteliselt lähedal minu majale, siis oli mul hea käia ja vahel üle vaadata, kui midagi kiiret oli,» räägib Kati Toots, kes samuti «Eesti tippmodelli» kaadritagustes kaasa lööb.

Kati toetas modellihakatisi majas vajadusel nõu ja jõuga. «Ma ei saa öelda, et neid õpetasin, aga suunasin natuke. Kui annad mõne näpunäite, siis pole see õpetamine. Näitad vahel ette, kus mõni asi on ja kuidas midagi kasutada,» räägib Kati.

«Kui sa oled 17 aastat vana, siis sa ei peagi kõike oskama. Hakkad ju alles oma eluteed käima.»

Kati sõnul oli 12 tüdruku seas rohkem neid, kes olid söögitegemise tõdedega kursis ja oskasid asju. «Kes on 16, teab vähem, aga vanemad teadsid kõike. Oskasid teha nii hommiku- kui ka õhtusööki, erinevaid variante. Neil olid kindlad toiduained ette antud, mida nad võisid süüa ja pidid sööma. Seda ei olnud, et läksid poodi, ostsid, mida tahtsid ja tegid, mis pähe tuleb,» kinnitab ta.

Katil pole tüdrukute kohta öelda ühtegi halba sõna. «Eks neil oli nägelemisi, aga keegi ei torganud sellega silma, et oleks rumal olnud. Mina sain nendega hästi läbi ja ka minu laps, kes minuga kaasas oli.»

Preilid pelgasid räpakust juba kandideerides

Kui tüdrukud saatesse kandideerisid, tõi nii mõnigi neist ankeedis välja selle, et pelgab modellimajas enim lohakust.

Gerttu kirjutas ankeedis, et pelgab tüdrukutega koos elamise puhul seda, et tema korraarmastus ületab nende oma.

Kristine tõi halvima omadusena välja korralageduse. Kristiina-Liisa avaldas siirast lootust, et teistega elukohta jagades tüdrukud koristavad iseenda järelt.

Egle kirjutas, et teiste tüdrukutega koos elamise puhul võib teda häirida see, et nad jätavad oma asjad vedelema sinna, kuhu pole vaja.

104 KOMMENTAARI

s
suslik 31. oktoober 2013, 23:19
Mis saatest jutt käib? mingi koristajate konkurs?!
ä
Ämmaemand-keevitaja 31. oktoober 2013, 22:46
Suht gei värk, reaalse füüsilise tööga pole siin küll mitte midagi pistmist. Metroseksuaal, androgüün, she-male.. nimetusi siin jätkuks. Kuidas oleks üks tõsine kraavikaevamine või põllutöö?? Eputisi siin ei sallita..
Loe kõiki (104)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee