Eesti uudised

Halduskohus: maadevahetus tuleb lõpule viia (1)

Õhtuleht.ee, 24. oktoober 2013 07:00
Toomas AnnusFoto: TEET MALSROOS
Eile tegi suurärimees ja Tallinna ringkonnakohtus nn maadevahetuse asjas süüdi jäänud Toomas Annus telesaates «Pealtnägija» avalduse: halduskohus kohustas maadevahetuse lõpule viima.

Paralleelselt kriminaalprotsessiga oli maadevahetuse üle vaieldud ka Tallinna halduskohtus. Merko Ehituse tütarfirma esitas 2011. aastal hagi, et 107 miljoni krooni maksev maavahetuse tehing kriminaalasjale vaatamata lõpule viidaks. 2012 kevadel otsustas Tallinna halduskohus, et endise keskkonnaministri Villu Reiljani maadevahetust puudutav käskkiri on kehtiv, ja kohustas maa-ametit maadevahetust lõpule viima. Kuna keegi asja edasi ei kaevanud, otsus jõustus.

«Selle kohtuotsuse sisu on see, et maadevahetus on seaduslik ja vahepealsel perioodil on riik tahtlikult viivitanud,» kommenteeris Toomas Annus juriidilist vastuolu.

Hiljem pöördus Merko tütarfirma taas kohtusse, sest väidetavalt pole vahetatavad maad enam oma esialgset hinda väärt. 14. juunil, viis päeva enne maadevahetajate süüdimõistmist Tallinna ringkonnakohtus, otsustas halduskohus, et maadevahetuse saab lõpule viia 2006. kokkulepitud tingimustel.

Ringkonnakohtus süüdi mõistetud inimesed on esitanud riigikohtule kaebuse enda õigeksmõistmiseks.

Samal teemal

09.07.2014
Maadevahetajad peavad oma aumärgid tagasi tooma
01.05.2014
Maadevahetuse süüasi võib jõuda lõpplahendini juuni lõpuks
16.03.2014
Riigikohus hakkab arutama maadevahetuse süüasja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee