Maailm

Laibatükeldaja Pönka jalutab vabaduses rahulikult ringi ja nõuab Soome võimudelt andmete loovutamist (22)

Toimetas Sander Silm, 23. oktoober 2013 15:42
Markus Pasi Pönkä kohtus. Foto: Liis Treimann/Postimees
Soome seadusandlus tundub olevat üsna kummaline. Laibatükeldaja Markus Pönkä sai vanglast puhkuse, jättis vanglasse naasemata ning kui ta kunagi ka kätte saadakse, ei oota teda mingi karistus, kuna Soomes pole see kuritegu. Samas on Pönkäl õigus saada teada kõikide ametnike nimed, kes on tema andmeid registrist vaadanud.

Soomes vanglast põgenenud Markus Pönkä nõuab Soome politseilt, tollilt ja piirivalvelt kõigi nende ametnike, kes on vaadanud politseiregistrist tema andmeid, nimede avalikustamist.

Markus Pönkä ei naasnud kaks nädalat tagasi Kylmäkoske vanglasse, kus ta oli lastud puhkusele ning enne seda oli ta septembris nõudnud, et talle loovutataks kõikide ametnike andmed, kes on ajavahemikul 2003-2013 vaadanud politseiregistrist tema andmeid, edastas Ilta-Sanomat.

Pönka nõuab enda käsutusse kogu logiinfot, kus oleks ära toodud ametnike täisnimi ja ametikoht.

Soome toll on keeldunud andmete edastamisest ja politsei pole veel vastanud tema nõudmistele.

Soome vanglateamet on aga Pönkäle juba edastanud info kõikidest vanglaametnikest, kes on vaadanud registrist tema kohta käivat infot. Saadud info põhjal on Pönkä esitanud kahjunõude ligi saja vanglaametniku vastu.

Teisalt on selle vastu protestinud Soome vanglatöötajad, kuna nende hinnangul pole õige, et registrite logiandmed antakse igaühele, kes need välja nõuab. Vanglaametnike arvates ohustab see nende julgeolekut.

Samal teemal

31.05.2017
Kes on Europoli poolt tagaotsitav laibatükeldaja Markus Pasi Pönkä?
31.05.2017
Europol otsib kurikuulsat Maakri tänava laibatükeldajat
05.05.2017
Maakri tänava laibatükeldajana tuntud Pönkä mõisteti taas vangi
08.05.2015
Evelin Ilvese naaberkorter kuulub kurikuulsale laibatükeldajale