(Meelis Tomson)

Varasemalt Estonia Kontserdisaalis ning Nokia Kontserdimajas suurejoonelisi heategevuskontserte korraldanud Vähiliit ootab tänavu muusikasõpru hoopis Tallinna Jaani kirikusse.

13. korda toimuval heategevuskontserdil "Unistused elavad" esitavad unustamatuid lugusid maailmakuulsatest muusikalidest Nele-Liis Vaiksoo, Oliver Kuusik, Annika Lumi, Uku Suviste, Rosanna Lints, Norman Salumäe ja Otsa Kooli sümfooniaorkester.

"Muusikalide Ooperifantoom, Jeesus Kristus Superstaar, Hüljatud ning Evita ja Cats parimad palad on kontserdil seotud ühtseks tervikuks. Sellisel kujul neid varem Eestis esitatud ei ole, tegu ongi ühekordse projektiga," lausus Eesti Vähiliidu sekretär Margot Kull.

24. oktoobril toimuva heategevuskontserdi tuludega toetatakse tänavu vähipatsientide nõustamiskeskuse loomist. Kulli sõnul asub see esialgu tegutsema vähiliidu ruumides, kus juba neljapäeviti nõustab rinnavähi patsiente seoses rinnaproteesidega mammoloog Astrid Järvet.

"Järgmiseks soovime alustada grupinõustamistega ja käivad ka läbirääkimised näiteks lümfiteraapiat tutvustavate praktiliste loengute osas, samuti peame oluliseks erinevate loovteraapiate läbiviimist," rääkis Kull. Vähiliidu unistuseks on tema sõnul tulevikus käima lükata väikesed nõustamiskeskused üle Eesti, et tuge ja abi oleks tagatud ka mujal elavatele vähipatsientidele. "Päris eraldi keskuse loomine nõuab pidevat jätkusuutlikku rahastamist, kuid äkki täitub kunagi ka see meie unistus," lausus Kull lootusrikkalt.

Miks aga tänavu uhke kontserdisaali asemel kontsert kirikus? "Leidsime, et antud muusika sobib suurepäraselt kirikus ettekandmiseks. Ja mis seal salata, kontsertsaalide rendihinnad on väga kõrged ja sellega peame heategevuskontserti korraldades arvestama," selgitas Kull.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis