Krimi

Maakri laibatükeldaja hoiab ametivõimudega sidet, kuid vanglasse tagasi ei kipu (13)

Toimetas Karoliina Vasli, 23. oktoober 2013 07:36
Pönkä mõisteti tosinaks aastaks vangi, kuna ta tappis oma sõbra ja tükeldas hiljem tema laiba. Foto: LIIS TREIMANN
Eestis inimese tapnud ja tükeldanud Markus Pasi Pönkä on jätkuvalt jooksus, kuid ta on vahepeal suhelnud lähedaste ja Soome ametivõimudega.

Iltalehti kirjutab, et 12. oktoobrist saati tagaotsitav Pönkä on endast märku andnud e-kirjade ja telefoni teel. Politseiinspektor Joni Länsipuro ütles, et on vähetõenäoline, et Pönkä nimel keegi teine esineks.

Pönkät on üritatud veenda vanglasse naasma, et ta oma karistuse lõpuni kannaks. Nagu näha, siiani tulutult.

Samal teemal

Pönkä oli lubatud puhkusele, kuid vanglasse ta ei naasnudki. Pönkä sai puhkusele, sest Soome seadused lubavad seda, kui kinnipeetav on kandnud ära kaks kolmandikku karistusajast.

Mõne aasta eest oli ta veidi aega jooksus, kui põgenes Helsingis vanglaautost. Toona tabati ta peatselt.

Pönkä mõisteti tosinaks aastaks vangi 2007. aasta mais. 2005. aasta 12. detsembril tulistas ta Tallinnas Maakri tänava luksusliku tornmaja ühes korteris surnuks oma sõbra Keijo. Politsei teada läksid semud suurpettusega hangitud miljoneid jagades riidu. Pönkä tükeldas laiba ketaslõikuriga. Äralõigatud jalad, käed ja pea pakkis ta spordi- ja kilekottidesse ning taris need korteri esikusse äraviimist ootama. Võika kotihunniku avastas korteri omanik, poliitik Ken-Martti Vaheri isa Rein.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee