Eesti uudised

Vilja Savisaar-Toomast: see, mis Edgar linna rahaga teeb, on kuritegu! (137)

Kaarel Tigas, 22. oktoober 2013, 07:00
MUREMÕTTED: Ei värsketel ega staažikatel reformierakondlastel polnud põhjust valimistulemuste üle rõõmustada. Sarnases meeleolus nagu Laine Randjärv, Vilja Savisaar-Toomast ja Hanno Pevkur valimistulemusi jälgisid, möödus ka ülejäänud pidu. Foto: TIINA KÕRTSINI
Reformierakonna valimispidu pühapäeva õhtul suuri tuure üles ei saanudki. «Ma võin end kodus ka ebamugavalt tunda,» teatas tennistes noor neid oma saatjale südaöö paiku ja sammus garderoobi. Poliitikud silmitsesid nukralt tahvelarvuteid ja andsid mornides toonides intervjuusid, nii ka värske reformar Vilja Savisaar-Toomast.

Veel hiljuti Tallinna ülekaalukalt valitseva Keskerakonna ridadesse kuulunud staarpoliitik tunnistab, et tema jaoks oli möödunud KOV valimiste võrrandis mitmeid tundmatuid: «Kõigepealt see, et olen neli aastat Eestist eemal olnud ja välismaal tehtud tööd millegipärast ei arvestata. Erakonna ja perekonnanime vahetus loomulikult ka.»

«Kindlasti on see mulle huvitavam valimisõhtu, kui varem on olnud, mil käisin sissetöötatud rajal,» usub Savisaar-Toomast.

Ta rõhutab, et Euroopa Parlamendis on nii Keskerakond kui Reformierakond samade vaadete eest väljas ning leiab, et nii kaua, kui ta töötab inimeste heaks, mahub ta ka Eestis oma vaadetega mõlema partei ridadesse. Samas loodab Savisaar-Toomast, et mahub ka tuleval europarlamendi valimistel vähemalt Reformierakonna nimekirja. «Euroopa kogemus on eeliseks kampaania tegemisel. Neil valimistel peab oma hääled ise saama,» pole Savisaar-Toomast oma tulevikus veel väga kindel.

Samas lubab ta võimalusel ka tulla aasta pärast Tallinna volikokku – mandaat õnnestus tal selleks saada.

Rääkides aga valimiskampaaniast, ei saa Vilja Savisaar-Toomasti puhul mööda vaadata ka tema endisest abikaasast ja Keskerakonna valimisšõust. «Ma ei tunne seda meest enam. Mitte ainult need neli aastat, mis me enam koos ei ela, vaid juba mõned aastad varem muutus ta mulle arusaamatuks või tundmatuks. Ta muutus lihtsalt,» nendib naine.

«See, mis tehakse linna rahaga, tegelikult see on minu jaoks kuritegu. Ma ei saa aru, miks ükski õiguskaitseorgan ei suuda kuidagi kätt vahele panna. See, mis ta mulle isiklikult on teinud, on teine asi,» räägib Savisaar-Toomast oma eksmehest.

Vilja on seisukohal, et ka musta kampaaniat – kuigi seda ta ei poolda – tuleb teha tõestele väidetele toetudes. Põhja-Tallinnas kasutati tema vastu valesid.

Kes siis õigupoolest ikkagi alustas pealinnas enneolematud mõõtmed võtnud valimispalaganiga? Kas Eerik-Niiles Kross või Edgar Savisaar? «Linnaeelarvet planeeritakse pikalt ette, tal on need summad olemas, et kõike seda teha. Arvan, et kõik oli väga pikalt ette planeeritud. Et tuli Kross ja tegi oma tempe, ajas teda lihtsalt natukene närvi. Lindilõikamisi oleks igal juhul sama palju tulnud, ma ainult imestan, kuidas ta kõike seda jaksas,» tunnustab Savisaar-Toomast ja möönab samas, et eksabikaasa kampaania sisu ja valesid ei saa ta siiski heaks kiita.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee