Eesti uudised

Indrek Tarand: VTK oli esimene 21. sajandi valitsemismudeli katse (4)

Kaarel Tigas, 22. oktoober 2013, 07:00
RAVIVAD TERVEKS? Kui fotokaamerad tõsteti, kutsus Indrek Tarand kiiresti pildile ka Mart Soidro, Andres Herkeli ja Andrus Kivirähki, kel samuti VTK töös oma oluline osa.Foto: KAAREL TIGAS
Kuigi Vaba Tallinna Kodanike valimisliidu peol olid aktivistidel südaöö paiku pead üsna norus, suudeti end koguda ja juba parlamendivalimistelegi mõelda. Siinkohal lubas üllatada Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarandki, kes VTK-le nõuga abiks oli.

«Tallinna kodanikud on üles näidanud ääretut juhmust, andes oma hääle neile, kelle puhul on teada, et nad ei tule seda tööd võtma,» viitab Tarand parteipartidele ja nimetab käesoleva sajandi kohaliku taseme valimismudeli tegelikud alused: kodanikukesksus, asumipõhilisus ja ideoloogiavabadus. Tarand usub, et järgmisel korral saab see ka juba piisavalt hääli.

«Tunnustan siinkohal VTK tegijate ohvrimeelsust, pange tähele, nende ideede aeg veel tuleb,» arvab Tarand. Kõrvalt torkab Mart Soidro, et tegu oli pigem missioonitundega ja lubab kohe eurovalimiste nimel tööle hakata.

Tarandi sõnul on järgnevateks valimisteks uut jõudu igal juhul vaja: «Mitte niivõrd eurovalimisteks, aga 2015. aasta parlamendivalimisteks. Vara öelda, kas see saab olema uus partei, aga mul on plaan olemas. See on nagu ravimitööstuses, mina olen nüüd ühe eksperimentaalmeditsiini välja mõelnud, vaatame, kuidas see seeriatootmisesse läheb! Proovime kindlasti inimeste poliitilist tervist parandada.»

Vastuseks Keskerakonnale oponeerinud parteide kriitikale, et valimiskünnise ületamata jätnud valimisliidu hääled läksid üle võitjale ehk Keskerakonnale, millega toetati justkui oma vastast, märkis VTK pressiesindaja Brit Kerbo ERRile, et kui kõik Tallinnas valimisliitudele antud 10 384 häält jaguneks proportsionaalselt IRLi, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Partei vahel, jaguneksid kohad

volikogus: Keskerakond 43, IRL 17, Reformierakond 10 ja sotsiaaldemokraadid 9 – seega Keskerakonna võimu pealinnas need hääled ei murdnuks.

4 KOMMENTAARI

m
möga 22. oktoober 2013, 10:42
sel ajal,kui eestlased uuendavad,katsetavad,juurdlevad,võtavad venelased riigi lihtsalt üle!
nagu üks mees valivad ühte ja panevad igasugustele v...
(loe edasi)
l
lillu 22. oktoober 2013, 10:02
Indrek,joo sina õltsi,või tee pulli,mina valin sind ikka.Valisin sind enne protestimärgiks nagu enamus parteidest tüdinud valijad.Ootan väga,et puhud elu sisse VTK-le,tea ,et enamus eestlasi soovib seda.Presidendiks kandideeri ka ja seekord tõsiselt.
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee