Välistudengina Belgiat nautimas

Idast läände: Internet - inimõigusest privileegiks (1)

Marianne Ubaleht, 21. oktoober 2013, 14:22
Minu toakaaslane palvetamas Internetijumalate poole, et ta telefon 3G võrgu üles leiaks. Marianne Ubaleht
Olles üsna ära hellitatud Eesti üleriigilisest WiFi katvusest ja ligipääsust tasuta ühendusele igas pargis, kohvikus ja baaris tulin Euroopa südamesse samade ootustega. 

Esialgne šokk, millest rääkisin ka esimeses postituses, internetijuhe, oli juba vaibunud. Siis sain teada, et ühika "tasuta WiFi" kasutamiseks tuleb mul lisaks veel sisse logida spetsiaalselt minu jaoks tehtud kasutajanime ja salasõnaga. Kuu mahupiir on 20GB. Mõtlesin, et noh mis see siis ka ära pole. Oi, kuidas ma eksisin.

Esimesel kaabliostupäeval oli ühendus ideaalne. Siis see kadus ja lõputuna näiv saaga algas. Seinast ei tulnud Internetti. Lihtsalt ei tulnud. 

Seejärel toimetati meile mingine algeline plastmassjurakas, mida nad hellitavalt ruuteriks kutsusid. Aru saamata, et mitte juhtmes pole probleem, vaid selles, et seinast ei tule Internetti välja! 

Loobusin ja jäin lootma parematele aegadele. Tegin endale kohaliku mobiilioperaatori juures numbri ja võtsin 3G ühenduse. Elevusest peaaegu kiljudes: "MUL ON INTERNET!"

Rõõm jäi üürikeseks. Ühikatuppa jõudes tuleb välja, et sinna 3G ei levi... Ma ei teadnud enam, kas nutta või naerda. 

Kui aus olla, siis selleks hetkeks ma enam ei mäletanudki, mis tunne on arvuti lahti teha ja Internetti kasutada. Sülearvuti oli muutunud täiesti mõttetuks ruumiraiskajaks laual. 

Lõpuks, pärast enam kui kahte nädalat ootamist ja tulemusteta ponnistusi, näen tuppa astudes, et meie seinale on ilmunud hotspot ruuter! Rõõm oli piiritu. Ma pole vist oma elus kunagi Interneti eest nii tänulik olnud. 

Ja möödub taas kaks nädalat... 

Istun üksi kodus, taustaks mängib seriaal, pesen nõusid. Järsku jääb arvuti vaikseks. Mõtlen, et ju siis vajab mõtlemisaega. Kuivatan käed ja lähen asja uurima. Teen uue brauseriakna lahti ning mis mulle vastu vaatab? Teade: "Teie interneti kuulimiit on ületatud." KUIDAS PALUN? 

Ning siin ma siis istun. Raamatukogus. Õnneks pole siin 15-minuti limiiti, nagu Eestimaa raamatukogudes kümmekond aastat tagasi. 

1 KOMMENTAAR

j
jalkafänn 22. oktoober 2013, 01:07
"Kuu mahupiir on 20GB."
ja mõtles et sellega on kuu aega muretu? väga konservatiivselt ehk siis ajalehtede lugemiseks ning fb-s istumiseks tegelt...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee