Eesti uudised

Sotsid on koalitsiooniks valmis ka Keskerakonnaga (10)

Karoliina Vasli, Kaarel Tigas, 21. oktoober 2013, 07:00
Sven Mikseri sõnul on nad valimiste järel eri koalitsioonideks valmis – ka Keskerakonnaga. «Kui arvestatakse ka meie ettepanekuid.»Foto: TEET MALSROOS
 Kell 20.05 sotside valimispidu Tallinna südames Kochi aidas

Kella kaheksa ajal oli sotside juures rahulik. Inimesed võtsid laualt head paremat ja avati esimesed õlled-siidrid. Vahepeal tulid e-hääled, mille kohaselt saaks sotsid Tallinnas koguni 14 kohta, Keskerakond vaid 11. «Neist ei saa mingeid järeldusi teha,» ütleb teleekraani vaatav sotside juht Sven Mikser.

«E-valimistel on Keskerakond alati nõrk, aga pärast hakkavad tõusma.» Mikseri sõnul on nemad valimiste järel eri koalitsioonideks valmis – ka Keskerakonnaga.

«Kui arvestatakse ka meie ettepanekuid. Kui ei, siis meie koalitsiooni ei lähe.»

Sama kinnitab ka rõõmsatujuline linnapeakandidaat Andres Anvelt. «Kui Keskerakond absoluutvõimu ei saa, siis oleksime just meie kaalukeeleks.»

Sotside kampaania algas väga vaikselt ja nii-öelda klounaadist nad loobusid. «Me poleks teisiti nõus olnudki,» sõnab ta.

Anvelti enesekindluse üks põhjuseid on seegi, et laupäevasel ETV valimisdebatil tõusis ta tuhast – ühtäkki oli varjus olnud Anvelt kõige parem. Nii arvasid ka eksperdid (politoloogid jms), kes hiljem debatile hinnangu andsid. Anvelt muheleb: «Lint on mul olemas. Eks saan järgmisteks kordadeks harjutada.»

Kell 20.12 Vaba Tallinna Kodanik

Kalamajja tillukesse Topsi kõrtsi kogunenud valimisliit on täis ootusärevust – sarnane venelaste moodustatud ühendus kandideeris Tallinnas viimati 14 aastat tagasi ja toona väga edukalt. VTK liige Tarmo Treimann on samuti ootusärev, kuigi möönab, et viimase kahe päevaga suutsid parteid, meedia ja analüütikud neile võimalik, et saatusliku hoobi anda ning vahetult enne valimispäeva nad pildilt tõugata: «E-hääletuse tulemusena saime me 7,8%, see on normaalne tulemus ja säilitab meile pinevuse lõpuni. Selleks, et ületada valimiskünnis, peame saama umbes 4,6–4,7% tänastest häältest, see on umbes 7000 häält. Võimalik, aga mitte kerge.»

Kell 20.15

«Kui sisse saame, jääme kaalukeeleks ja see on meie võimalus. Arvan, et ainsana ei hakka me koostööd tegema Keskerakonnaga, meile ei sobi ühe isiku kultus. Olen tänaste linnapeakandidaatidega istunud Tallinna volikogu rahanduskomisjoni ekspertliikmena tänaste linnapeakandidaatidega ühe laua taga ja olen tööks volikogus pädev,» ütleb VTK ülelinnaline esinumber Erik Vest.

Kell 20.24 sotside valimispeolt

Rahvast on juba rohkem ja üldiselt on inimeste näod rõõmsad. E-hääletuse tulemused olid neile soodsad. Mõne aja pärast läheb lavale Bonzo.

Kell 20.32

Tänatakse inimesi tehtud töö eest. Tallinna linnapeakandidaatide valimisdebati tuules antakse lasteaedade eest võitlevale VTK liikmele Brit Kerbole üle punt kobarnelke ja pakk tualettpaberit. Kui VTK volikokku saab, on teise numbrina kandideerinud Kerbo ilmselt tulevane linnavolinik.

10 KOMMENTAARI

I
HILJA ÄRKATE 21. oktoober 2013, 15:37
Ise andsite keskile hääled ära oma "Kolmeraudse" TRUUDUSEVANDEGA parempoolstele. Need, kes Teile kavatsesid hääle anda, on tüdinud parempoolsest teeru...
(loe edasi)
r
Rahva teenrid 21. oktoober 2013, 13:19
Arvan siiski,et keskil tasub nendega ühiselt Tallinna elu juhtida,kui nad jällegi Ansipi soovitusel kiilu lööma ei hakka ja hiljem tagurpidi jutukesi...
(loe edasi)
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee