Eesti uudised

Rahvusvaheliselt tagaotsitav Kross: see on Venemaa provokatsioon (2)

Karoliina Vasli, 21. oktoober 2013 07:00
TAGAOTSITAV: Pilt on udune, aga nimi selge. Arctic Sea juhtumiga seoses on tagaotsitavaks kuulutatud Eerik-Niiles Kross. Interpol
Interpol avaldas reedel oma koduleheküljel Eerik-Niiles Krossi tagaotsimiskuulutuse. Parempoliitikud usuvad, et Venemaa üritab sekkuda kohalikku päevapoliitikasse. Politsei sellega ei nõustu.

Kuulutuses on märgitud, et Venemaa otsib Tallinna linnapeakandidaat Krossi (IRL) seoses piraatluse organiseerimisega. Kross kuulis sellest laupäeva hommikul, kui üks ajakirjanik talle helistas. Kella 13 kutsuti Kadrioru trammide lõpp-peatuses kokku pressikonverents. Kross oli kaamerate ees enesekindel ja seletas, et enne esmaspäeva ta kuskile reisida ei plaani ja juhtunus pole probleemi. «Kogu see Arctic Sea juhtum on oma olemuselt provokatsioon. Praegune tagaotsimise kuulutus ei erine eriti kogu Venemaa tegevusest sellega seoses,» sõnas ta.

Karuteenest rääkis ka IRLi juht Urmas Reinsalu. Vahepeal oli Keskerakond eesotsas Edgar Savisaarega öelnud, et Kross peaks valimisvõitlusest taanduma ja võimalik on isegi valitsuskriis. Savisaar rõhutas: «Interpol on kindlasti oma otsustes sõltumatu mis tahes riigist ning lähtub faktidest ja tõenditest.»

Üldiselt viitasid nii IRLi kui ka Reformierakonna esindajad Venemaa soovile mõjutada Eesti valimistulemust ja kritiseerisid Keskerakonda, kes soovivat olukorda ära kasutada. Reinsalu nimetas Savisaare käitumist lamedaks. ERRile antud kommentaaris arutles peaminister Andrus Ansip: «Koomilisevõitu, aga kõige kasulikum on see Krossile endale. Vastasseis valimistel muutub veelgi selgemaks. Selgem vastasseis on kindlasti kasulik ka Keskerakonnale.»

Eile rääkis keskkriminaalpolitsei kriminaalteabe büroo asejuht Reijo Valgjärv Vikerraadios tagaotsimiskuulutuse tagamaadest: «Juhtus see, et komisjon jõudis sinnamaani, et vaatas olemasolevad materjalid läbi. Meie teada uusi asjaolusid pole ilmnenud. Vene Föderatsioonilt uusi andmeid pole saanud.»

Tema sõnul on komisjon oma otsustes sõltumatu. Valgjärv arutles, et ajaline kattuvus kohalike valimistega on pigem juhus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee