Juhtkiri

Uus skandaal tõi Krossile märtrioreooli (30)

Õhtuleht.ee, 20. oktoober 2013 18:12
Juhul, kui Interpoli veebiküljel järsku taas väljailmunud Eerik-Niiles Krossi tagaotsimiskuulutus on tõesti seotud kohalike valimistega Eestis, on see, kes ülespaneku taga seisab, endale küll ise jalga tulistanud.

Ei, me ei arva, et selle kuulutuse väljaujumises kaks päeva enne kohalikke valimisi on Edgar Savisaar või Keskerakond. Juhul, kui intsidendi taga peaks tõepoolest olema Venemaa eriteenistuste käsi, nagu väidavad Kross ja Garri Kasparov, ei suuna seda kätt sugugi mitte Keskerakond, vaid pigem vastupidi. Päriselus siiski saba koera ei liputa.

Kes iganes selle loo taga olema peaks, on ta/nad teinud valearvestuse. Krossi pooldajaid konsolideeris selline rünnak kindlasti veelgi enam valimispäeval välja tulema ja vaat et märtrioreooli pälvinud Krossile oma poolehoidu näitama. Mäletate, kuidas 1992. aasta suvel tõi Isamaale toetust juurde Lennart Meri isa Georg Meri KGB- skandaal?

Kes Krossi niikuinii ei valiks, neile ei mõju skandaal nii või teisti. Keskerakonna ja EKRE nõudmine, et Kross peab taanduma, oli ilmselgelt üle pakutud ja ju taipasid seda nõudjad isegi. Igatahes vaibusid sellised hääled üsna pea.

Kui aga peaks juhtuma ime ja Eerik-Niiles Krossil avaneb tõepoolest võimalus uue koalitsiooni etteotsa asuda, on seis delikaatne. Sõpruslinnadesse Kotkasse või Schwerini suunduvat delegatsiooni peab juhtima ilmselt mõni abilinnapea, sest ootamatult selgub, et meeril on kodumaal pakilist toimetamist.

Ameerikast rääkimata, kuhu sõitmiseks Krossil samuti tee ees püsti seisab, kõigi IRLi kõrgete esindajate palvekirjadest hoolimata. Aga mis teha, kui IRL on endale kord sellise linnapeakandidaadi valinud, kelle kapp niimoodi luukeresid täis, et uks kinni ei taha minna.

Ükskord võiks tulla aeg, kus vähemalt kohalikel valimistel viimase argumendina vene kaardiga ei vehita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee