Foto: Interpol
Toimetas Karoliina Vasli 20. oktoober 2013 11:52
Reedel kuulutas Interpol Eerik-Niiles Krossi tagaotsitavaks. Eesti meedias on olnud palju juttu otsuse võimalikust seosest Vene võimude huviga mõjutada kohalikke valimisi. Keskkriminaalpolitsei kõrge ametniku sõnul on tegu pigem juhusega.

Vikerraadio hommikuprogrammis uuriti keskkriminaalpolitsei kriminaalteabe büroo juhi asetäitja Reijo Valgjärve käest, kas nüüd plaanitakse Interpoli peasekretariaadiga ühendust võtta. Valgjärv ütles, et sel pole mõtet. "Otsuse tegi Interpoli juures olev komisjon, kes on oma otsustes sõltumatu. Interpol kui organisatsioon seda teistmoodi kommenteerida ei saa."

Ta jätkas: "Kui küsite, mis on viimastel päevadel juhtunud? Juhtus see, et komisjon jõudis sinnamaani, et vaatas olemasolevad materjalid läbi. Meie teada uusi asjaolusid pole ilmnenud. Vene Föderatsioonilt uusi andmeid pole saanud."

Kross on meedias viibutanud näpuga venelaste suunas, kes Eesti valimistesse sekkuvad. "Kogu see Arctic Sea juhtum on oma olemuselt provokatsioon. Praegune tagaotsimise kuulutus ei erine eriti kogu Venemaa tegevusest sellega seoses," märkis Kross eile Õhtulehele.

Valgjärv arutles Vikerraadios, et ajaline kattuvus on pigem juhus. "Komisjonil on oma normaalne töörütm, korralised istungid." Ta selgitas, et komisjoni kokkusaamise ajad pannakse paika väga varakult. "Ei oska näha mingisugust seost Interpoli komisjoni töö ja siis Eesti kohalike valimiste kuupäevaga."

Valgjärv lisas, et Krossi Eestis vahi alla ei võeta. Venemaalt pole laekunud uusi andmeid, mille põhjal senine otsus ümber vaadata. Mis võimalikku väljaandmisse puutub, siis Eesti ja Venemaa õigusabi leping teeb võimatuks teineteise kodanikke välja anda.

Samal teemal

Kommentaarid  (44)

aga kõik targad,ausad estlased 21. oktoober 2013 00:51
teavad,et see mõne aasta tagune laeva kasutamine rakettide jne .veoks oli Edgar Savisaare reklaamitrikk. Just nõnda kui nüüd nende piraadiküttide relvaäri.
See ei tähenda,et aus ja väga kena kross rahad sai ja juhendas .
estlased tõstavad jalga selle koha pääle,kus Interpol on.
oliver 20. oktoober 2013 17:51
Miks kiki nüüd sõna ei võta,kui meil Interpoli poolt tagaotsitav kandideerib linnapeaks?Kui Keskerakonnal oli mingi süüdistus tuletatud 500 euro kahtlustuses,oli kiki teleris sõnumas ,nagu oleks III Maailmasõda puhkenud!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS