Maailm

Vaata pilte!

FOTOD: Pariisis mässavad koolilapsed illegaalide väljaheitmise vastu (21)

Toimetas Kristin Aasma, 18. oktoober 2013 13:01
Kooliõpilaste rahutused Pariisis 18. oktoobril 2013. Protestiti illegaalselt Prantsusmaal viibivate koolinoorte maalt väljasaatmise vastu.Foto: AFP, Reuters / Scanpix
Pariisis mässavad juba teist päeva koolilapsed, kes protestivad välismaalastest õpilaste koolist väljaheitmise ja maalt välja saatmise vastu.

Protestidega ühinesid ka õpetajad, tudengid ja vasakpoolsed poliitikud. Prantsuse märulipolitsei on varahommikust saati tänavail tegutsemisvalmis.

Õpilaste rahutused puhkesid illegaalselt maal viibinud 15-aastase Kosovost pärit mustlastüdruku Leonarda Dibrani koolist väljaheitmise peale, kirjutab ibtimes.co.uk.

Sajad prantsuse kooliõpilased ja tudengid blokeerisid ligipääsu oma koolidele ning marssisid läbi Pariisi, protesteerides politsei tegevuse vastu illegaalsete immigrantide suhtes.

„Me oleme kogunenud selle eest, et väljaheidetud õpilased tagasi tuleksid," rääkis AFP-le õpilasliidu Fidl esindaja Steven Nassir. „See pole vastuvõetav, et me peame kooli minemiseks näitama oma dokumente. Igaühel on õigus haridusele."

Dibrani võttis politsei kinni kooliteel klassikaaslaste silme all. Tüdruk saadeti tagasi Kosovosse vanemate ja viie õe-venna juurde, kellele keelduti Prantsusmaal asüüli andmast.

Lisaks Dibranile saadeti maalt välja koju Armeeniasse Camille-Jenatzy kooli õpilane, 19-aastane Khatchik Kchatryan. 

Samal teemal

11.05.2013
Moskvast leiti maa-alune linn
25.07.2012
Itaalia poliitikut peeti Kreekas illegaalseks immigrandiks
15.01.2010
Milanos möllasid nädalavahetusel illegaalsed immigrandid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee