Indoneesia blogi

Miks kõik indoneeslased nii kõhnad on? (3)

Lilli Tölp, 17. oktoober 2013, 16:59
 Erakogu
Minule ikka kuidagi pähe ei mahu, kuidas nad siin Indoneesias kõik nii kõhnad saavad olla? Eranditult kõik! Ja ma ei mõtle lihtsalt saledat vaid suisa hirmutavalt kondist. Võiks ju arvata, et nende menüü ning käitumismuster erineb läänemaadest drastiliselt, kuid tuleb välja, et Coca-Cola ning McDonalds on ka siinsed valdused üle võtnud.

Toidulaud koosneb suures osas süsivesikutest ning rasvadest - rohkes õlis paneeritud looma- ning linnulihast, tofust ning muidugi keedetud riisist. Igal tänavanurgal võib kohata kärudega mehi müümas imeodavaid imeroogasid. Kuna ma liha ei söö ning vürtse ei armasta siis ma väga hästi kohalike maitsetega kursis ei ole aga mu valgete näljaste sõprade matsuvatest suudest ning tšillist hõõguvatest silmadest võib välja lugeda suurt rahulolu.

Samal teemal

Peale tahke toidu saab tänavatelt osta ka soodsat joogipoolist. Mainimist vajab ka fakt, et topsidele on nad alternatiiviks leidnud kilekotid. (Jää)teed, kohvi ning puuviljamahla (millele on lisatud umbes kaks peotäit suhkrut) serveeritakse 500milliliitristes kilekottides, millest saab kõrrega vajadusi rahuldavaid vedelikke välja imeda.

Jala kõndimist siin ei tunnistata. Kui sihtkoht asub kaugemal, kui 100 meetrit, siis on see javalase jaoks juba piisav põhjus kasutada motikat. Kuhu nende kalorid kaovad, mina ei tea. Väga ei tahaks uskuda, et viis korda päevas Allahi ees kummardamist nende siredate säärte ja lamedate kõhtude saladuseks on.

Ühesõnaga täiesti arusaamatu, kuidas nad oma head vormi säilitavad. Tänaval sportijaid mulle silma hakanud ei ole. Või oot ... üks tegelane siiski kihutas minust mööda kui ma parasjagu musta pesuga pesumaja poole kõndisin. Higistasime üheskoos keskpäevase päikese all, üks ahmimas heitgaase tempokamalt kui teine.

Kas nende kõhnuse võluvõtmeks võib olla see, et javalane ei tarbi piima, leiba ega saia? Üksnes jõukam klass saab lubada meile teadaolevat ehtsat saia. Piima lisamine kohvile on siinsete jaoks pigem aroomi ning maitse rikkumine.

Kohviturg on midagi, mille üle indoneeslased äärmiselt uhked on. Siin on tohutud variatsioonid erinevate maitsete ning aroomidega. Kõige eksootilisemaks kohvisordiks on loomulikult Kopi Luwak ehk kärpkaslase kaka. Minu silm seda imet näinud ei ole. Tean vaid kuuldu põhjal, et need loomakesed söövad üsna hea meelega kohviube ning see, mis teisest otsast välja tuleb, pestakse ning röstitakse hoolikalt läbi. Hiljem müüakse kaup hingehinnaga maha. Tundub, et inimene on leidnud veel ühe loomapiinamise meetodi, misläbi enese jõukust kasvatada.

Kohvi juurde käib ka tubakas ja suitsetada siinsed mehed juba armastavad. Suitsetav naine on pigem haruldus. Ka kõige vaesem mees leiab võimaluse endale tubakat muretseda. Suitsetatakse igal pool. Täiesti tavaline, et mõni onkel süütab sigareti kolledži või kaubanduskeskuse fuajees. Tervislikus mõttes väga vahet ei ole, kas sa oled suitsetaja või mitte. Linn on heitegaasidest nii saastatud, et kopsud on nii või naa kõigil lootusetusest appi karjumas.

Leenu (mu eesti sõbranna, kes sama Darmasiswa programmiga Yogyas õppis) jättis mulle oma näomaski, mis motikaga sõites aitab otse summutist näkku paiskavad mustad pilved pisutki hõredamaks filtreerida.

Kolm päeva võrriga ringi sõitnud sellises liikluses ja ma elan! Mingit suurt katastroofi, erinevalt paarist teisest darmasiswalasest, kes haiglasse õmblustele saadeti, ei ole mul õnnestunud korraldada. Või noh... kui välja arvata mõned korrad valel pool teed (paremal) sõitu või kaasliiklejate blokeerimine ning aeg-ajalt pidurdamise asemel kiiruse lisamine.

Eile tegime koos majakaaslase Lljanyga (mehhiklanna) meie sääreväristaja koormarekordi. 30 minutit ekstreemsõitu pimedas vuravate motikate, tandemite, ratsude, jalgratturite, jalakäijate ning autode vahel. Ostsime esmavajalikke majapidamisvahendeid. Api (Leenu motika nimi) oli küll meie raskuse all suhteliselt maadligi, kuid linnapildis ei olnud me mingi erakordne nähtus. Pigem sulandusime hakkasime massi ära sulanduma.

3 KOMMENTAARI

a
aiku 18. oktoober 2013, 13:14
Pigem sulandusime hakkasime massi ära sulanduma. Ilus keel on eesti keel.
v
valge hiinlane 17. oktoober 2013, 21:42
ju neil ikka töid ja tegemisi kole palju on.kliima seal ju kole külm ja magama peavad mitme tekiga,see vajutab nad kitsamaks.rolleri peab ka käima jooksma,aastas paar last sünnitama ja kust seda priskust siis võtta.sexturistid võtavad ka oma osa.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee