Eesti uudised

Siim Kallas vastuseisust Rail Balticu trassile: "Kõik on võimalik, aga ainult palun mitte minu koduaias." (44)

Viljar Voog, 16. oktoober 2013, 16:36
Siim Kallas Rail Balticust Viljar Voog
Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallase andis Balti Jaamas täna Eesti, Läti, Leedu ja Poola valitsuste esindajatele üle Rail Balticu rahastamisotsused.

Täna algasid Tallinnas üleeuroopalised transpordipäevad. Mitmed kõrged külalised saabusid siia rongiga Vilniusest, ent arvestades hetkel valitsevat raudteeolukorda, kulus reisiks kokku kümme tundi.

"See on muidugi liiga pikk aeg. See oli näitlik katse. Kui te plaanite oma reisi, siis nõnda pikka aega te rongis veeta kindlasti ei taha," ütles reisijaid vastu võtnud Kallas. Mehe sõnul võiksid järgmise aasta lõpuks olla kinnitatud kõik ehitusprojektid ning täpselt kümne aasta pärast võiks see sõit aega võtta kolm korda vähem.

Praegu käivad Eestis elavad arutelud Rail Balticu trassi üle. Kallase sõnul on vastuseisu taga täpselt sama suhtumine, mida ta on kohanud suurprojektide juures üle terve Euroopa: "Üldiselt on see kuulus väljend, et kõik on võimalik, aga ainult palun mitte minu koduaias. Paratamatult on vaja leida mingid kompromissid!"

Küsimusele, kas kompromisside venimisel võib riik ka lihtsalt jalaga vastu maad lüüa ja kohalikud elanikud fakti ette panna, vastates meenutas Kallas Tallinnas toimunud Tartu Maantee pikenduse ehitust. "Seal oli mingi eraomanik, kes oli selle vastu väga pikka aega. Kogu asi seisis. Aga lõpuks mingi lahendus leiti. Selleks on riigil oma mehhanismid, kuidas selliseid asju lahendada," ütles Euroopa Komisjoni asepresident.

44 KOMMENTAARI

i
Isamaa ilu hoieldes,... 18. oktoober 2013, 22:09
Ei maksa siiski ülbitseda eestlaste asupaiga ja looduse kuritahtliku ja hoolimatu hävitamisega oma võimujanu ärakasutamisega.Meil on raudteid olemas ...
(loe edasi)
t
to Meetodid 17. oktoober 2013, 08:50
Täpselt nagu Siimgi rõhub ÜHELE eraisikule s.t. tegelikust olukorrast Te ei tea ega tahagi teada.
Loe kõiki (44)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee