Foto: TOOMAS HUIK/POSTIMEES
Siim Randla 15. oktoober 2013 07:00
Riigikohus saatis hagiavalduse menetlusse võtmise otsustamiseks Harju maakohtule asja, kus autosportlased Kaspar Koitla ja Andres Ots soovivad kohtu kaudu tühistada MTÜ Saaremaa Ralli žürii otsust, millega nende tulemus tühistati ja nad ka meistritiitli kaotasid.

Hagejad palusid kohustada Eesti Autospordi Liitu muutma 2011. aasta Eesti autoralli meistrivõistluste ja karikavõistluste absoluutarvestuse tulemusi, lugedes hagejate meeskonna halvimaks tulemuseks Saaremaa ralli etapi tulemuse, ja kohustada Autospordi Liitu andma neile üle 2011. aasta autoralli Eesti meistritiitel absoluutarvestuses. Harju maakohus keeldus hagi menetlemisest, sest leidis, et spordivõistluste tulemuste vaidlustamine tsiviilkohtumenetluse korras ei ole eesmärk, millele riik peaks andma õiguskaitset, vahendab ERR. Ringkonnakohus leidis, et hagi menetlemisest tuleb keelduda seetõttu, et hagejad ei esitanud õigel ajal žürii otsusele protesti, ei pöördunud õigel ajal EALi apellatsioonikomisjoni ega järginud seega Rahvusvahelise Autoliidu spordikoodeksiga sellisteks vaidlusteks ettenähtud kohustuslikku kohtueelset vaidluste lahendamise korda. Nüüd Koitla ja Otsa kassatsioonkaebust arutanud riigikohus tühistas madalama astme kohtute otsused, millega keelduti hagi menetlusse võtmast, ja saatis asja Harju maakohtule hagiavalduse menetlusse võtmise otsustamiseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

V.maamiis 16. oktoober 2013 18:47
Ei muutu siin päikese all midagi,võrumaalgi elab üks rallipaar,kellele "mõõdeti" ENSV meistritiitel....tegelge poksiga,paned tutsu ära ,loetakse 10-ni,kogu lugu-kõige ausam.
Marek 15. oktoober 2013 11:42
Loodan, et Kaspar saab oma täiega välja teenitud tiitli tagasi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS