Krimi

Maakri laibatükeldaja varjab end Eestis? (11)

Karoliina Vasli, 14. oktoober 2013 15:26
Markus Pasi Pönkä on siiani jooksus. See pole tal esimene kord kaduda. Kahe aasta eest hüppas ta maha vanglaautost. Pikka pidu polnud, peagi peeti ta kinni. Foto: LIIS TREIMANN/POSTIMEES
Tallinnas Maakri tänava korteris sooritatud mõrva pärast Soomes trellide taga istunud Markus Pasi Pönkä on praegu jooksus ja võimalik, et viibib juba Eestis.

Pönkä viibis puhusel ja pidanuks vanglasse naasma laupäeval, ent kohale ta ei ilmunud. Soome politsei esindaja Jussi Pilviö Pirkanmaa sõnas Iltalehtile, et arvatavad kohad, kus Pönkä võinuks viibida, on kontrollitud.

Samal teemal

Otsinguid laiendati Eestisse, kus Pönkäl oli aastate eest ärilisi sidemeid. 2005. aastal mõrvas ta Tallinnas oma äripartneri.

Soome suursaatkonnas Tallinnas töötav Janne Pentti märkis, et teda ei üllataks, kui Pönkä oleks Eestisse naasnud. Info Pönkä kohta tuli saatkonda juba laupäeval, ent siis polnud vastavat luba, et siin otsinguid alustada. Üleeuroopaline vahistamisorder anti välja esmaspäeval.

Eesti keskkriminaalpolitsei menetlusbüroo talituse juhi Ago Leis räägib omalt poolt: "Nädalavahetusel saime oma Soome kolleegidelt läbi Interpoli kanalite informatsiooni, et Markus Pasi Pönkä ei ole puhkuselt vanglasse naasnud. Hetkel kontrollime versiooni, mille kohaselt Pönkä võis tulla Eestisse." Kas otsingud on laiendatud üle Eesti, uurimise huvides ei öelda.

Võika kotihunniku avastas ministri isa

Pönkä mõisteti tosinaks aastaks vangi 2007. aasta mais. 2005. aasta 12. detsembril tulistas ta Tallinnas Maakri tänava luksusliku tornmaja ühes korteris surnuks oma sõbra Keijo. Politsei teada läksid semud suurpettusega hangitud miljoneid jagades riidu. Pönkä tükeldas laiba ketaslõikuriga. Äralõigatud jalad, käed ja pea pakkis ta spordi- ja kilekottidesse ning taris need korteri esikusse äraviimist ootama. Võika kotihunniku avastas korteri omanik, poliitik Ken-Martti Vaheri isa Rein.

Pönkä sai puhkusele, sest Soome seadused lubavad seda, kui kinnipeetav on kandnud ära kaks kolmandikku karistusajast.

Iltalehti andmetel suhtles Pönkä nädalavahetusel vangla esindajatega. Direktor Harri Rämä seda ei kinnita, kuid ei lükka ka ümber. Direktori sõnutsi ta aimab, miks Pönkä naasnud pole, kuid see juhtuvat mõne päeva jooksul.

Korra on ta juba jooksus olnud: 2011. aasta 15. juunil putkas ta vanglaautost Helsingi kesklinna lähedal. Ta jõudis vabaduses viibida umbes 40 minutit, mille jooksul külastas kauplust ja ostis muuhulgas hambaharja. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee