Tarbija

Pahane isa: miks ahvatleb pank kingitustega mu poega raha kulutama?

Liina Metsküla, 12. oktoober 2013 18:40

57 KOMMENTAARI

k
15. oktoober 2013 23:58
Ka artiklis mainitud isa võiks teda, et Swedpank on Rootsi pank ja kasum voolab sinna jõena. Millal Eesti saab endale Eesti Panga kus eestlased võiksid oma raha koguda, arveldada ja tehinguid teha. Mida see Eesti Pank täna Eesti heaks teeb? Aga enne seda esimene tingimus, et Ansip peab lahkuma ja Savisar asemale astuma.
Arvatavasti saite võikast naljast aru, et Savisar teeks sellest Kremli panga külaharukontori viienda järgu filiaali pangaautomaadi !
P
****/ 14. oktoober 2013 12:24
Pean lastele panga reklaamide saatmist valeks. Siiski soovitan vanematel oma lastega rahast rääkida ja asju selgitada. Kui laps visatakse hommikul lasteaeda ja õhtud läbi multikaid vaatama, siis seda pean lollide kasvatamiseks. Minu lastel oli omal ajal nii taskuraha kui pangakaardid olemas.
t
totu/ 14. oktoober 2013 11:39
Eesti hämmastav edulugu,kui meil 60000 last elab vaesuses või paremal juhul vaesuspiiril,eeldab loomulikult,et tänu põnnidele hakkavad ka papad-mammad vaesuse üle uhkust tundma,muide,paljud juba tunnevadki või harjutavad tasapisi tühja pangakaarti jõllitades leivakoori mäluma.
m
Mann/ 14. oktoober 2013 07:59
Ka meie pere sai oktoobri alguses kolm sellise sisuga ümbrikut pangast. Ühe tegime lahti ja panime siis kõik rõõmsalt prügikasti. Huvitav, kui panka minna kas on mingi võimalus keelata neil sellist jama koju saata?
p
P/ 13. oktoober 2013 20:04
Et kui isa nii loll on ja lapse kasvatamise asemel ajalehte trügib, võib tõesti juhtuda, et ka laps just kõige targem pole. Seega selle asemel, et probleeme välja mõelda, tuleks tegeleda lapse kasvatamisega ja selgitada ja näidata, põhjendada jne.
v
......./ 13. oktoober 2013 18:39
vaevalt, et laps on loll ja väike..........pigem on pank, kui shaakal märkamas ohvrit! Masendav ja küüniline panga poolt!
t
to:noor/ 13. oktoober 2013 18:07
Kasva natuke, teeni raha ja õpi elu tundma ja siis tule uuesti siia rääkima. Kui omale lapsed kunagi saad, eks siis näis, kas sulle meeldiks see, kui pank meelitaks lapsi raha kulutama. Jutt käib siin nagu sellest, mitte sellest, et mis siis saab, kui kaob ära sularaha või pangakaart.
r
Rahatunnis osalenu/ 13. oktoober 2013 17:18
Koolis käis Swedbank 1.-2. klassi õpilastele rääkimas rahast, selle saamisest, väärtusest, kulutamisest, hoidmisest, turvalisusest. Igati hariv koolitund oli, olid rahul ja said targemaks nii lapsed kui ka õpetajad. Oi kui paljud lapsed selles eas arvavad seni ikka veel, et kui kodus raha vähe, tuleb lihtsalt seina seest võtma minna, sealt ju saab alati. Ometi oli lapsevanemaid, kes selle ürituse kohta negatiivsust üles näitasid, et pank värbavat endale lapsi klientideks. Õpetatagu ja selgitatagu pigem kodudes, mismoodi raha sinna "seina sisse" tekib. Mitte võluväel, vaid seda tuleb senthaaval tööd tehes teenida.
Siis ei kuluta pisike juntsu raha mõttetult tühja-tähja peale nagu need, kel rahaasjadest aimugi pole.
l
lapsevanem/ 13. oktoober 2013 15:26
Lastele reklaami saatmine on nii oluline teema, et lastekaitseliit paeks selles suhtes kõvahäälselt kaasa rääkima.
p
Pank näeb pindu teiste silmis aga mitte enda/ 13. oktoober 2013 14:18
Milleks üldse sunnitakse kasutama pangateenuseid, peaks ja võiks ilmaprobleemideta pankadeta elu elada
n
n.73/ 13. oktoober 2013 13:51
Isegi üks "noor" on JOBU sõna ära õppinud!
n
noor/ 13. oktoober 2013 13:06
Minu meelest on see isa täielik JOBU mul on juba 1klassist peale pangakaart ja umbes 3 korda ära kadunud aga raha jääb alles. minu sõbral kadus üks kord 50 eurone ära ja seda ei leitutki, seega minu meelest on pangakaart väga oluline asi.
j
Jaan/ 13. oktoober 2013 12:14
Täiesti vastutustundetu käitumine panga poolt ja veel lollim seletus turvalisusest.Riiki juhib valitsus ja tema peaks oma inimeste kaitseks välja astuma.Kuid Eesti valitsuselt seda loota oleks liig.
a
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ 13. oktoober 2013 11:58
Taoliste kampaaniate abil püüamegi me läbi lapsevanema selgitada lastele, mida tähendab juba ....
Miks siis kiri saadetakse lapse nimele, mind kohe huvitab, kui pank väidab, et kavatsevad läbi vanemate selgitada lapsele.... Täiesti haiged ikka, huvitab teil küll, kuidas laps rahaga ümber käib ja esiteks on see lapsevanema asi, kuidas ta oma last õpetab raha kasutama. Teie käest ei tule nagunii keegi nõu küsima, et vabandage, kuidas ma peaks lapsele õpetama raha kasutamist.
m
minna/ 13. oktoober 2013 11:02
tundub, et pooled kommenteeriatest pole artiklit läbigi lugenud. Mina isiklikult arvan, et nii kaua kui mina olen lapse rahaasjades otsustaja ja pangas ka lapse esindaja, peab pank kirja minu nimele saatma.
a
Ants/ 13. oktoober 2013 10:59
Isa ei tabanud üldse asja ära, ta on veel rumalam kui laps.
o
13. oktoober 2013 10:27
Oled lapse isa ja juhid olukorda. Lapsevanema töö ongi et selgitada lapsele REKLAAMI sisu ja raha kulutamist. Panga töö on teha reklaami, et panga majandus sujuks.
Inimese valik on otsustada mida inimene oma rahaga teeb!
l
landlord/ 13. oktoober 2013 10:08
Miks,miks... Pank on alati moraalitu limukas. Normaalne inimene hoiab pankadest eemale.
i
isale/ 13. oktoober 2013 10:01
Sellepärast, et steem näebki nii ette. Harige ennast, mitte ärge ahmige tissi-tussi- ja muud jama mida teile massimeediast sisse söödetakse. Inimene peaks loomast erinema selle poolest, et inimene on võimeline analüüsima tema ümbruses toimuvat.
m
13. oktoober 2013 09:41
Mart Siilivaskil ei ole vist üldse õrna aimugi, mida ta oma suust välja laseb. Sa võid ju lapsele seletada raha asjadest, kuid tegeliku sotti ta sellest ikka ei saa. Pangad ju teavad millised on tänapäeva lapsed ja milline võim neil lastel on vanemate üle.
l
lapsevanem/ 13. oktoober 2013 09:33
Lapsel pole võimalik iseseisvalt pangatehinguid teha,siis ei peaks pank saatma ka alaealistele kirju,vaid ikka vanematele.Maastmadalast tahetase teha sõltuvus rahast ja pangast,siis pärast imestatakse miks küll noored on nii rumalad ,võtavad laenu.Sellised kirjad ja reklaamid on kurjast.Vanemad manitsevad lapsi kokkuhoiule ,samas kusgilt keegi koguaeg ahvatleb raiskamisele.Väärakas kapitalism.
m
Meeli/ 13. oktoober 2013 09:17
Minu laps on mitu sellist kirja saanud, esimese sai seitsmeaastaselt. Mõistagi ta isegi ei näinud neid kirju, läksid otse ahju. Käesolevaga üleskutse pangale, kasutage natuke vähem värvilist paberit, ainuke kasu ongi tulehakatiseks kasutamine, otsige lolli!
t
to lüüs/ 13. oktoober 2013 08:59
Õnnitlen. Teie laps on väga õigesti kasvatatud. Arukus ja reaalsusetaju. Oskus ebavajalikust loobuda, ei lase end kõlavast reklaamist püüda. Temast vaevalt et kunagi täiskasvanuna enam pankadele võlaorja saab.
h
häbematuse tipp!/ 13. oktoober 2013 08:50
Nüüd on siis pank lastekasvataja ja rahakasutamise õpetaja! Kas te pole endaga vastuolus mitte?
ah et vanema valik, kas näitab reklaami lapsele või ei - meie ainult vorbime kirja valmis. Aga samas me õpetame, kuidas raha õigesti kasutada. Leppige ikka enne lapsevanemaga kokku,kas ta soovib teie õpetust . Härrad pangas - esiteks - viisakas inimene teise kirja ei ava - ka lapse oma mitte - jätke see meelde, kui siiani ei teadnud. Inimliku häbematuse tipp!
l
lüüs/ 13. oktoober 2013 00:41
Minu 9 aastane poiss luges selle ise läbi ja teatas, et tema küll nii palju raha ei hakka iga kuu kulutama. Et ta ei saa nii palju taskuraha ja tal on vaja seda vajalike asjade jaoks koguda. Mis põhiline, mul väga hea meel, et ta sai ise aru, et pank tahab talle tüssu teha!
p
Pahane ema/ 12. oktoober 2013 23:43
Meil lendas samamoodi see infoleht kohe prügikasti!!!
m
MATS/ 12. oktoober 2013 23:04
Mina küll ei imesta. Pank pole mitte mingi heategev asutus vaid pigem nagu kasumimaias puuk, kes otsib lolle, keda vaid saaks koorida. Ta maksab hoiustajatele olematuid protsente, kruvib oma teenustasude hinnad üles taevasse ja koorib õnnetutelt laenuvõtjatelt protsentide näol seitse nahka. (laenuvõtjad ongi nende parim ning suurim tuluallikas) Ning pöab ka laenuvõtjate lihtsameelsed käendajad purupaljaks. Liiakasuvõtmine on olnud pangahärrade jõukuse alus. Juba läbi aegade. Iga nõks on hea. Seega, miks mitte kasutada ära rumalaid ning kergeusklikke lapsi, neile puru silma ajada. Et laste läbi nende vanemate rahakottide raudu lahti päästa?
k
kaku/ 12. oktoober 2013 22:46
olen kikuga nõus, me oleme ju mõistusega olendid ja saame ise otsustada mida osta, mida tarbida, ei määri sulle keegi midagi vägisi kaela, sina ise oma mõistusega ju teed valikuid ja kui vaja siis ka selgitad oma lapsele mis on pank ja selle motiivid, lihtne..
ka minu poeg sai uhke suure ümbrikuga kirja oma nimega, väga tunnustavalt avas selle ja luges, mis seal kirjas oli, ja kleepsud väga meeldisid, ei näe küll siin erilist pahameelt..
k
kiku/ 12. oktoober 2013 22:34
järjekordne pastakast välja imetud probleem- ju siis on isal körvade vahel... jne. kui igale kirjale ja pakkumisele samuti reageeriga siis peaks ju antud isa häirima ka kaupluses lapse nägemise raadiusse seatud ahvatlused- kommi, jäätised, küpsised jne. äkki peaks ära keelama vöi siis reklaamid tv-s barnid ja köikvöimalikud hommikuhelbed- ahvatlevates reklaamides....??????? p.s. pank on samasugune kasumit tootev ettevöte kui köik teised - miks ei tohi pank siis oma tooteid reklaamida ja pakkuda- keegi ei sunni ju toodet ostma- inimesel vöiks ikka endal kah kupli all miskit ollust olla millega otsustada!!??
m
12. oktoober 2013 22:30
minul ja minu lastel on Nordea pank,,,pole mulle kunagi see Swedpank meeldinud,,,,
n
No siis.../ 12. oktoober 2013 22:18
... on paras aeg selgitada oma lapsele, mis on pank ja kuidas laps peaks rahaga ümber käima, et mitte langeda reklaami ohvriks. Vanema töö ju 100%.
t
Tui/ 12. oktoober 2013 22:05
Näide jälle, kuidas rootslased eestlasi koorivad.
m
12. oktoober 2013 21:40
Mitu aastat tagasi oli Swedbanki noortekaardil ka sarnane kampaania. Teed oste kaardiga, saad auhinna. Auhinnad said nii ruttu otsa tegelt, aga raha ju kulub kui ostad. Puhas raha raiskamine! Ei meeldi Swedbank. Pole ammu juba enam klient.
k
klm/ 12. oktoober 2013 21:15
Minul on küll endal aastaid Swedbankis konto, aga kaarti ei oma. Tegin lapse nimele koolikaardi ja kuna kuutasu puudub, siis teen tehinguid hoopis mina, st ostan koju süüa, juua jm kraami. Laps pole seda mitte kunagi kasutanud. Nüüd tuli kiri, et soorita vähemalt 10 ostu, mis on min. 10 eur. Seega oleme meie loosis sees, aga mitte sellepärast, et laps kulutaks, vaid hoopis mina teen sellega igapäevaoste.
s
Seesam Une/ 12. oktoober 2013 21:10
§ 8. Lastele suunatud reklaam
(1) Käesolevas seaduses käsitatakse lapsena isikut, kes on noorem kui 18 aastat.
(2) Reklaam, mille sihtgrupi moodustavad peamiselt lapsed, peab arvestama nende east tuleneva kehalise ja vaimse eripäraga.
(3) Reklaami sihtgrupiks ei tohi olla lapsed, kui reklaamitava kauba müümine või teenuse osutamine lapsele on keelatud.
(4) Reklaam, mille sihtgrupi moodustavad peamiselt lapsed, ei tohi:
1) luua muljet, et mõne kauba omandamine või teenuse kasutamine muudab lapse teistest paremaks või et selle puudumisel on vastupidine mõju;
2) tekitada lapses alaväärsustunnet;
3) sisaldada üleskutset selliseks käitumiseks või teoks, mille tulemusena laps satub või võib sattuda ohtlikku olukorda;
4) sisaldada last hirmutavaid elemente;
5) ära kasutada lapse usaldust vanema, õpetaja või teiste isikute vastu;
6) sisaldada pöördumist lapse poole, millega teda otseselt või kaudselt kutsutakse üles nõudma teiselt isikult reklaamitava kauba omandamist või teenuse kasutamist;
7) otseselt õhutada last iseseisvalt tehinguid tegema.
(5) Reklaam on keelatud koolieelse lasteasutuse, põhikooli, gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse kasutuses olevates ruumides.
[RT I 2010, 41, 240 - jõust. 01.09.2010]
(6) Käesoleva paragrahvi lõikes 5 sätestatut ei kohaldata reklaamile:
1) lapse käitumise avalikes huvides suunamiseks;
2) lastele suunatud ürituste ja huvihariduses osalemise ning edasiõppimisvõimaluste kohta;
3) õppe- ja kasvatustöö välisel ajal, kui seal toimub üritus täisealistele.
g
gh/ 12. oktoober 2013 20:50
minu lapse enesehinnangule mõjus suurepäraselt, et sai isikliku ja tema jaoks asjaliku kirja otse pangast. kulutada saab ikka päevalimiidi piires, ei ole probleemi.
k
khm/ 12. oktoober 2013 20:29
Mulle meeldib see kuidas isa otse oma lapse kohta loll ütleb - kasvatagu ja harigu siis. Ei saa öelda, et 8-aastane nüüd eriline tatt pole. Ise sain 14 aastat tagasi! 7-aastasena enda esimese panga kaardi ja võimaluse seda kasutada - ei kulutanud üldse nagu lollakas, enda taskuraha läks sinna peale ja adusin küll millega tegu. Kaardi puhul tõesti tunduvalt parem see, et a) kaart kaob ära paned kinni b) saad panna kaardile päevase ja kuise piirangi c) vanem näeb täpselt ära kust ja mis summade eest laps asju ostab jne
m
mimm/ 12. oktoober 2013 20:18
Sellepärast ma lapsele koolikaarti ei teegi. kaarti määritakse iga kord pähe, kui panka lähen
a
AB/ 12. oktoober 2013 20:06
Sest kui sa liigselt kulutad on sul kogu aeg raha vaja ja loomulikult siis sa laenad neilt seda jne.
t
Tõeleid/ 12. oktoober 2013 19:45
Esiteks panga peale ei saagi nii väga pahane olla kuigi põhjusi on siin küllaga.Laps on tõesti rumal ja millise kasvatuse laps saab oleneb kõik siiski vanematest.Õiglane oleks nii et töötasu antakse inimesele kätte ja kas ta paneb siis raha panka,viib poodi või hoiab sukasääres peaks olema inimese enda otsustada.Nüüdne süsteem on väga ebaõiglane,mis vabatahtlikult sunniviisiliselt teeb inimesest panga orja.Pankuri raha aitab kantida kinisvara äri,kus tehakse hinnad mille pank siis heameelega ära tasub.Kus on siin turumajandus?Õiglane oleks,et panga varaline kate oleks 200% ja kinnisvara äri peaks olema keelatud.Kinnisvara hindaks riiklik kindlustus,mille järgi tasutakse ka tehingu järgselt riigilõiv ja riigil oleks sellega ka ülevaade riigis toimuvast.Kinnisvara tehingud võiksid toimuda lehekuulutuste ja teiste kokkulepete kaudu. Maa omamine peaks olema lubatud kindla suurusega,et peale rikkurite oleks võimalik ka tavakodanikul maad osta.See klassidesse surutud ühiskonnd sünnitab ainult revolutsioone nagu ütles I Neivelt.
e
ei salli pankasid/ 12. oktoober 2013 19:39
Swedbank võtab kõikjalt ja kõikidelt...
m
mis mind pahandab/ 12. oktoober 2013 19:25
et pangapoolne kommentaar on jätkuvalt idiootne - "Taoliste kampaaniate abil püüamegi me läbi lapsevanema selgitada lastele, mida tähendab juba maast ja madalast ise vastutada oma rahaasjade eest ning kuidas seda kõige mõistlikumalt läbi viia," lisas Siilivask."
No kuulge, kui te adresseerite kirja lapsele, mitte vanemale, siis te ei püüa ju vanema kaudu asja ajada. Ja lapsevanem võiks ikka ise otsustada, millal ja kuidas ta oma last rahaasjade suhtes õpetab. Või kuidas? No suudavad need kõrgeltharitud pangaametnikud ikka lolle vabandusi tuua või arvavad, et lapsevanem on loll
k
kelmidemaailm särab ja sädeleb/ 12. oktoober 2013 19:19
Tarbige,tarbige,tarbige,õpetage lapsed ka varakult välja,et oleks ringlus,pidev isu ostlemise järele,"ajukepp" maast madalast,kaugenege v ä ä r t u s t e s t aina ja aina,olge ikka ja alati lüpsmiseks avatud,tulge,tulge lapsukesed,Suur Isa ootab.
m
M./ 12. oktoober 2013 19:12
Haahhaaa, minu kuueaastasele lapsele tuli ka samasuguse sisuga kiri :D Meil lendas see otse prügikasti. Ajuvaba mida tänapäeval välja ei mõelda :/
p
panka huvitab inimeste raha/ 12. oktoober 2013 19:00
ja mitte aitamine.
Iga pakkumise taga reaalselt kliendi petmine ja liigkasu saamine lisaväärtust tootmata.
g
gfhf/ 12. oktoober 2013 18:53
Pangad on jah üsna kahtlaseks ära läinud. Endal mitu korda nii olnud, et lähen panka mingit suva asja ajama ja lõpuks küsitakse, et ega ma laenu ei taha võtta ?