Portugali blogi

Koondise mängul tutvusime eestlastega (2)

Liina Laanemets, 12. oktoober 2013, 15:48
 
Portugali jalgpallikoondisel oli eile kodumäng Iisraeliga. Mõeldud, tehtud. Eestis olles mõtlesin küll, et mängu ma ei näe, kuna piletihind võivad küündida ligi saja euroni. Ostsime kõigest 15 euroga piletid. Kõige odavam pilet oli 10 eurot, kallim 20 eurot.

Läksime kaks tundi varem staadionile, kuid järjekorrad ei tundunud pikad ja lihtsalt ootasime ja vaatasime ringi... kuni kostub kellegi suust sõna "eestlased". Pealtvaatajaid oli 48 317, kuid meie suutsime kokkupõrgata toredate eestlastega, kes reisivad lühidalt Portugalis.

Leidsime kohe ühise keele. Kuna nemad on meist vähem siin olnud, siis küsiti kohe, kas siin siidrit peale Somersby ka müüakse? Ja vastuseks loomulikult "ei". Üle ega ümber ei saanud kartulimaitseainest, kuna Ivi (eestlane) paneb seda paljudesse toitudesse. Kuid nüüdseks oleme meie vähemalt selle ühest poest üles leidnud. Ja restoranide kohta olid nad samuti meiega ühel arvamusel. Ju siis see on see alguse asi meil, hiljem harjume ja leiame parimaid kohti.

Kuna olime erinevates sektorites, siis tuli telefoninumbreid jagada ja kutsusime tänaseks nad endale külla, saab rahulikult eestlaste seltsis Mari-Liisi sünnipäeva tähistada.
Kuid jalgpallist, fännid on ikka väga ettevalmistatud. Särgid, sallid, lipud ja lipuvärvides näod. A Le Coq Arena mänguga loomulikult võrrelda ei saa, kuid rahvas elas palju rohkem kaasa kui eestlased oma koondidesele, kurb.

Seljataga istusid meil paar kutti, kes kommenteerisid iga rünnakut, õigemini kõike, mis staadionil toimus. Paraku ei saanud kõigest aru, kui õppisin selgeks ühe lause, mida nad üle minuti kordasid: "Esta estúpido".

Tegelikult on raske seda kõik sõnadesse panna, kuna pigem oli staadionil ikkagi melu, et mängu vaadata pingsamalt, oleksime pidanud olema vast teleka ees. Kellele tegi rohkem muret see, et staadionil õlut ei müüdud, kellele aga see, et külm hakkas. Tõsiselt tuuline oli, juuksed lehvisid nagu föönitades.

Välja minnes ei olnudki nii suurt möllu, kui ma ootasin. Mängu lõpul lõi Iisrael viigivärava ja seis jäi 1:1. Ilmselt võidu korral oleks pidu laialt. Staadionilt lahkudes ei olnud väga suurt trügimist, kõik oli hästi organiseeritud, kuid see, mis ootas meid metroojaamas... Piletijärjekorras seisime 20 minutit, polegi väga hullu, kuid metroole me ei mahtunud mitu korda. Otsustasime võtta teise liini ja sõita kodust kaugemale, kuid saime vähemalt istuda ja ei pidanud üksteise küljes seisma. Roheline liin oli mitmeid kordi ülerahvastatud, pressiti peale nagu kilusid konservikarpi.

Kehva kvaliteediga, kuid siiski enda jaoks mälestusena üks pisike video on järgneval aadressil: http://www.youtube.com/watch?v=jsRyG1M7X18&feature=youtu.be

Kui juba juttu oli, et kohtasime eestlasi, siis räägiks natuke rahvustest veel. Väga tihti peetakse meid linnas Mari-Liisiga venelasteks, ju siis me näeme nii venelased välja või äkki on meie keel sarnane vene keelele. Igastahes, linnas kõndides või kuskil järjekorras olles hakkavad mehed meile komplimente vene keeles tegema. Samas, kui need mehed on aga täis, siis hakkavad meid igale poole kutsuma jne.

Samuti taksojuhid, nemad eelistavad vene keeles suhelda, kuna paljud neist inglise keelt ei oska. Samas, ma ei saa ka üldistada, võibolla on meil lihtsalt sedasi juhtunud. Ja koolis peetakse meid soomlasteks.

Viimane kord vene poodi külastades küsis müüja vene keeles, kas me oleme Poolast. Ju siis on meie keel ka poola keelega sarnane. Ühesõnaga saame päris korralikult vene keele praktikat, mis oli nii mõnegi jaoks probleem siia tulles. Nimelt Eestis hakkas meil sel aastal koolis vene keele kursus ja muretseme siin just selles aines maha jäämise pärast.

2 KOMMENTAARI

n
nipitiri 23. oktoober 2013, 11:47
See, et Ukraina ehitajad neile järjekorras komplimente teevad on tõesti ülimalt oluline info. Selle üle ei ole kindlasti mõtet uhkust tunda. Kuigi noh, kirjastiili ja selle põhjal mida neidised oluliseks peavad oleksite te arvatavasti match made in heaven.
x
XXX 19. oktoober 2013, 14:26
Nad vist peale vene poe ei käigi kusagil, püsikunded seal. Portugalis otsivad kartulimaitseainet. Issand. Küsige vene poest.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee